Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Káva lungo. Co znamená pojem Káva lungo z kategorie Nápoje?

Co je Káva lungo?

Co znamená termín Káva lungo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Káva lungo je jedním z druhů tzv. prodlouženého espressa. Klasické espresso je zde doplněno horkou vodou, takže černá káva má větší objem, ale není tak intenzivní. Horká voda by měla být podávána v konvičce, aby si zákazník dolil podle své vlastní chuti. Výraz lungo pochází z italštiny a znamená dlouhý. Espresso pro kávu lungo se připravuje ze 7 g kávy, ale dává se dvojnásobné množství vody. Ve Francii se označuje jako café allongé. Lungo se podává v šálcích většího objemu, tedy 150-180 ml. Další možností přípravy kávy lungo je příprava espressa přímo do horké vody.
Milovníci kávy, pro které je espresso příliš silné, ocení právě jemnost lunga. Tohoto zjemnění se docílí právě poměrem mezi vodou a kávou. Káva v lungu má navíc malou kyselost, takže tolik nedráždí žaludek. Zmizí tak i příliš výrazná chuť. Na druhou stranu přijde zákazník o možnost vychutnat si plně výraznou chuť typickou pro určité druhy kávy. Základní gramáž činí 7-15 g kávy. U lunga bývá velmi ceněna crema. Ta je výraznější při šetrném dolití horkou vodou.


Co je to Káva lungo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Káva lungo. Co znamená pojem Káva lungo z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Káva lungo se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: přesný význam, terminus technicus, definice pojmu, termín, význam, popis, slovo, přesný výraz, pojem, formulace, nápoje, informace, význam slova, odborné názvosloví, heslo, wiki, Káva lungo, co znamená


Pojem Káva lungo je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Káva lungo můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lungo (italský výraz pro „dlouhé“) je varianta espressa, v jehož daném množstvím kávy proteče větší objem vody, což výsledný nápoj činí slabším (řidším) ale více hořkým. Na jeden šálek připadá, stejně jako u espressa, cca 7–10 gramů kávy. Objem výsledného nápoje činí okolo 60ml. U tohoto druhu nápoje by se káva měla extrahovat 25–30 sekund. Toho, aby se do nápoje nevylouhovaly i nežádoucí trpké látky, jako by tomu bylo u standardního espressa, je docíleno hrubším namletím kávy. Nejšetrnější a nejjednodušší způsob přípravy lunga je ovšem prosté dolití předem připraveného (cca 30ml) espressa 1 : 1 horkou vodou na výsledný objem 60ml nápoje.
V českém kavárenském prostředí je tato varianta espressa kvůli zjednodušení přípravy často zaměňována za americano a za long black, ale je to chyba.

Další zdroje informací

Hledat slovo Káva lungo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Káva lungo ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Káva lungo ve Wikislovníku

Hledat heslo Káva lungo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Káva lungo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Káva lungo na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Káva lungo například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Káva lungo? resp. co se skrývá pod slovem Káva lungo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Káva lungo, odpověď na dotaz co je to Káva lungo?. Víte např. kdo to je Michal Kubal? Znáte a víte kdo je Anna Stuartovna? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Káva lungo i jinde než v sekci než v nápoje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.