Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prekluze. Co znamená odborný pojem Prekluze z kategorie Právo?

Co je to Prekluze? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Prekluze?

Prekluze je právní pojem. Setkat se s ním můžete v oblasti soukromého i trestního práva. V právu soukromém je jako prekluze označován zánik nároku, který vyplývá ze subjektivního práva, nebo zánik nároku obecně. Prekluze však není pojem totožný s promlčením, užívá se jen tam, kde je to stanoveno zákonem. V právu trestním se tak označují lhůty, pro které se zde užívá i výraz promlčecí.
K tomu, aby vznikla prekluze, je potřeba, aby byly naplněny dvě právní skutečnosti- uplynutí zákonem stanovené doby a neuplatnění práva v dané lhůtě.


Co je to Prekluze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prekluze. Co znamená odborný pojem Prekluze z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Prekluze patří do kategorie právo

Klíčová slova: synonymum, terminus technicus, slovo, wiki, terminologie, odborný výraz, přesný význam, význam pojmu, formulace, definice, termín, slovník, co znamená, odborné názvosloví, význam, informace, přesný výraz, názvosloví


Pojem Prekluze je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Prekluze? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prekluze (z latinského prae-clusio, uzavření) v soukromém právu znamená nejen zánik nároku z určitého subjektivního práva, ale i úplný zánik tohoto práva jako takového. Na rozdíl od promlčení ovšem prekluze není všeobecná, nastává pouze tam, kde to zákon výslovně stanoví, zpravidla souslovím „jinak právo zanikne“. Je proto vcelku výjimečným právním institutem.
V trestním právu se lhůty, které mají charakter prekluze, nazývají lhůtami promlčecími.

Více informací o slovu Prekluze doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Prekluze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Prekluze ve Wikizdrojích

Hledat heslo Prekluze ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Prekluze ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Prekluze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Prekluze ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Prekluze například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte co je to Prekluze? resp. co znamená slovo Prekluze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prekluze, odpověď na dotaz co je to Prekluze?. Víte např. kdo to je Mao Ce-tung? Znáte a víte kdo je Zběh? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je právo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde