Co je to?
Odborný výraz, definice slova Outdoor. Co znamená pojem Outdoor z kategorie Sport?

Co je to Outdoor? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Outdoor?

Outdoor je původní označení pro aktivity, které se nekonají v uzavřených prostorách. V současnosti se outdoor chápe více jako volnočasová aktivita, především v přírodním prostředí. Do outdooru se řadí například cyklistika, turistika, horolezectví, vodáctví a vodní sporty obecně a mnoho dalších aktivit.
Pojem outdoor používají i obchodníci pro označení oblečení a vybavení pro tyto aktivity, postupně se outdoor stal i módním stylem.


Co je to Outdoor? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Outdoor. Co znamená pojem Outdoor z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Outdoor s dalšími osobami na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Outdoor se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: přesný význam, informace, co to je, přesný výraz, slovník, heslo, lexikon, termín, definice pojmu, Outdoor, sport, sport, terminologie, vysvětlení, terminus technicus, formulace, odborný výraz, slovo


Pojem Outdoor je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Outdoor? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Outdoor jsou veškeré aktivity, které probíhají mimo uzavřené prostory (z angl. out – mimo, za; door – dveře). Dnes je tento termín všeobecně chápán jako označení oboru „pobyt v přírodě“, především jako způsob trávení volného času.
Nejběžnější outdoorové aktivity:
♦ Horolezectví
♦ Cyklistika
♦ Jízda na koni
♦ Pěší turistika
♦ Vodáctví
♦ Tábornictví
♦ Geocaching
♦ Paragliding
♦ Kanoistika

Jiné informační zdroje o pojmu Outdoor

Zkusit najít frázi Outdoor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Outdoor ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Outdoor ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Outdoor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Outdoor ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Outdoor ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Outdoor například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Outdoor? resp. jaká je definice termínu Outdoor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Outdoor, odpověď na dotaz co je to Outdoor?. Víte např. kdo to je Oldřich Kaiser? Znáte a víte kdo je Srágora? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než sport). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.