Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Outdoor. Co znamená pojem Outdoor z kategorie Sport?

Co to je Outdoor? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Outdoor?

Outdoor je původní označení pro aktivity, které se nekonají v uzavřených prostorách. V současnosti se outdoor chápe více jako volnočasová aktivita, především v přírodním prostředí. Do outdooru se řadí například cyklistika, turistika, horolezectví, vodáctví a vodní sporty obecně a mnoho dalších aktivit.
Pojem outdoor používají i obchodníci pro označení oblečení a vybavení pro tyto aktivity, postupně se outdoor stal i módním stylem.


Co je to Outdoor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Outdoor. Co znamená pojem Outdoor z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Outdoor patří do kategorie Sport

Klíčová slova: přesný výraz, wiki, názvosloví, definice, Sport, význam slova, formulace, význam pojmu, synonymum, terminus technicus, co to je, pojem, význam, přesný význam, slovo, co je to Outdoor?, Sport, vysvětlení


Pojem Outdoor je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Outdoor? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Outdoor jsou veškeré aktivity, které probíhají mimo uzavřené prostory (z angl. out – mimo, za; door – dveře). Dnes je tento termín všeobecně chápán jako označení oboru „pobyt v přírodě“, především jako způsob trávení volného času.
Nejběžnější outdoorové aktivity:
♦ Horolezectví
♦ Cyklistika
♦ Jízda na koni
♦ Pěší turistika
♦ Vodáctví
♦ Tábornictví
♦ Geocaching
♦ Paragliding
♦ Kanoistika

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Outdoor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Outdoor ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Outdoor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Outdoor ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Outdoor ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Outdoor na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Outdoor například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Outdoor? resp. co přesně označuje termín Outdoor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Outdoor, odpověď na dotaz co je to Outdoor?. Víte např. kdo to je Julia Roberts? Znáte a víte kdo je Slibotechna? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.