Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Outdoor. Co znamená pojem Outdoor z kategorie Sport?

Co to je Outdoor? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Outdoor

Outdoor je původní označení pro aktivity, které se nekonají v uzavřených prostorách. V současnosti se outdoor chápe více jako volnočasová aktivita, především v přírodním prostředí. Do outdooru se řadí například cyklistika, turistika, horolezectví, vodáctví a vodní sporty obecně a mnoho dalších aktivit.
Pojem outdoor používají i obchodníci pro označení oblečení a vybavení pro tyto aktivity, postupně se outdoor stal i módním stylem.


Co je to Outdoor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Outdoor. Co znamená pojem Outdoor z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Outdoor? s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Outdoor je v sekci Sport

Klíčová slova: formulace, slovník, popis, Sport, odborný výraz, wiki, informace, názvosloví, heslo, Outdoor, definice pojmu, význam, co je to Outdoor?, co znamená, terminologie, co to je, lexikon, význam pojmu


Pojem Outdoor je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Outdoor?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Outdoor jsou veškeré aktivity, které probíhají mimo uzavřené prostory (z angl. out – mimo, za; door – dveře). Dnes je tento termín všeobecně chápán jako označení oboru „pobyt v přírodě“, především jako způsob trávení volného času.
Nejběžnější outdoorové aktivity:
♦ Horolezectví
♦ Cyklistika
♦ Jízda na koni
♦ Pěší turistika
♦ Vodáctví
♦ Tábornictví
♦ Geocaching
♦ Paragliding
♦ Kanoistika

Další možné informační zdroje

Najít heslo Outdoor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Outdoor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Outdoor na Google.cz

Zkusit najít heslo Outdoor ve Wikislovníku

Hledat slovo Outdoor ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Outdoor ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Outdoor například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Outdoor? resp. co se přesně ukrývá za slovem Outdoor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Outdoor, odpověď na dotaz co je to Outdoor?. Víte např. kdo to je Basista? Znáte a víte kdo je Holobrádek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Sport). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.