Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Outdoor. Co znamená pojem Outdoor z kategorie Sport?

Co to je Outdoor? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Outdoor?

Outdoor je původní označení pro aktivity, které se nekonají v uzavřených prostorách. V současnosti se outdoor chápe více jako volnočasová aktivita, především v přírodním prostředí. Do outdooru se řadí například cyklistika, turistika, horolezectví, vodáctví a vodní sporty obecně a mnoho dalších aktivit.
Pojem outdoor používají i obchodníci pro označení oblečení a vybavení pro tyto aktivity, postupně se outdoor stal i módním stylem.


Co je to Outdoor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Outdoor. Co znamená pojem Outdoor z kategorie Sport?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Outdoor patří do sekce Sport

Klíčová slova: terminologie, názvosloví, terminus technicus, heslo, odborné názvosloví, definice pojmu, význam slova, wiki, formulace, pojem, co je to Outdoor?, co znamená, význam, synonymum, slovník, informace, přesný výraz, definice


Pojem Outdoor je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Outdoor?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Outdoor jsou veškeré aktivity, které probíhají mimo uzavřené prostory (z angl. out – mimo, za; door – dveře). Dnes je tento termín všeobecně chápán jako označení oboru „pobyt v přírodě“, především jako způsob trávení volného času.
Nejběžnější outdoorové aktivity:
♦ Horolezectví
♦ Cyklistika
♦ Jízda na koni
♦ Pěší turistika
♦ Vodáctví
♦ Tábornictví
♦ Geocaching
♦ Paragliding
♦ Kanoistika

Více informací o pojmu Outdoor lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Outdoor ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Outdoor ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Outdoor na Youtube

Najít heslo Outdoor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Outdoor ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Outdoor ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Outdoor například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Outdoor? resp. co označuje slovo Outdoor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Outdoor, odpověď na dotaz co je to Outdoor?. Víte např. kdo to je Milicionář? Znáte a víte kdo je Vězeň? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Outdoor i v jiných kategoriích (než Sport). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.