Co je to?
Definice výrazu Phishing. Co znamená odborný pojem Phishing z kategorie Internet?

Co to je Phishing? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Phishing

Phishing je souhrnné označení pro techniku v prostředí internetu, případně jakýchkoliv jiných komunikačních sítí, která záměrně vede k získávání neoprávněných osobních údajů uživatele.
Phishing má množství podob, nejčastěji se jedná například o podvodné emaily, které počítačového uživatele vybízí k zadání citlivých údajů (rodné číslo, hesla, číslo účtu).
Phishing je poměrně novodobá záležitost, která se však začíná stále více rozšiřovat. Je třeba si na ni dávat pozor. Chránit se lze technickým vybavením, softwarem a především vlastní opatrností. Prokázání Phishingu je postihnutelné.


Co je to Phishing? Význam slova, termín, Definice výrazu Phishing. Co znamená odborný pojem Phishing z kategorie Internet?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Phishing s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Phishing patří do kategorie Internet

Klíčová slova: co to je, odborné názvosloví, synonymum, Phishing, wiki, informace, definice pojmu, lexikon, vysvětlení, definice, Internet, význam pojmu, terminologie, heslo, formulace, názvosloví, slovník, co znamená


Pojem Phishing je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Phishing?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Phishing (někdy převáděno do češtiny jako rhybaření) je podvodná technika používaná na Internetu k získávání citlivých údajů (hesla, čísla kreditních karet apod.) v elektronické komunikaci. K nalákání důvěřivé veřejnosti komunikace předstírá, že pochází z populárních sociálních sítí, aukčních webů, on-line platebních portálů, úřadů státní správy nebo od IT administrátorů.

Více informací o pojmu Phishing lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Phishing ve Wikizdrojích

Hledat výraz Phishing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Phishing na Youtube

Zkusit najít heslo Phishing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Phishing na Google.cz

Zkusit najít výraz Phishing ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Phishing například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Phishing? resp. co se skrývá pod slovem Phishing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Phishing, odpověď na dotaz co je to Phishing?. Víte např. kdo to je Morfeus? Znáte a víte kdo je Satan? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Internet Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.