Co je to?
Definice výrazu Phishing. Co znamená odborný pojem Phishing z kategorie Internet?

Co je Phishing?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Phishing

Phishing je souhrnné označení pro techniku v prostředí internetu, případně jakýchkoliv jiných komunikačních sítí, která záměrně vede k získávání neoprávněných osobních údajů uživatele.
Phishing má množství podob, nejčastěji se jedná například o podvodné emaily, které počítačového uživatele vybízí k zadání citlivých údajů (rodné číslo, hesla, číslo účtu).
Phishing je poměrně novodobá záležitost, která se však začíná stále více rozšiřovat. Je třeba si na ni dávat pozor. Chránit se lze technickým vybavením, softwarem a především vlastní opatrností. Prokázání Phishingu je postihnutelné.


Co je to Phishing? Význam slova, termín, Definice výrazu Phishing. Co znamená odborný pojem Phishing z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Phishing můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Phishing je v sekci internet

Klíčová slova: význam, popis, internet, přesný výraz, definice, informace, odborné názvosloví, wiki, odborný výraz, terminus technicus, význam pojmu, slovo, co to je, heslo, co znamená, formulace, internet, synonymum


Pojem Phishing je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Phishing? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Phishing (někdy převáděno do češtiny jako rhybaření) je podvodná technika používaná na Internetu k získávání citlivých údajů (hesla, čísla kreditních karet apod.) v elektronické komunikaci. K nalákání důvěřivé veřejnosti komunikace předstírá, že pochází z populárních sociálních sítí, aukčních webů, on-line platebních portálů, úřadů státní správy nebo od IT administrátorů.

Pro více informací o heslu Phishing zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít Phishing ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Phishing ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Phishing ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Phishing na Google obrázcích

Vyhledat heslo Phishing ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Phishing ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Phishing například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Phishing? resp. co je to Phishing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Phishing, odpověď na dotaz co je to Phishing?. Víte např. kdo to je Jana Mračková Vildumetzová? Znáte a víte kdo je Lapiduch? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v internet. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.