Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hypotonický nápoj. Co znamená pojem Hypotonický nápoj z kategorie Nápoje?

Co to je Hypotonický nápoj? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Hypotonický nápoj

Hypotonický nápoj je tekutina, kterou je vhodné pít při tělesné námaze vyšší intenzity. Hypotonický nápoj je vhodný například při vytrvalostních sportech trvajících déle než hodinu.
Jeho obsah zajistí tělu dostatečný přísun elektrolytů i tekutiny, o kterou organizmus zvýšeným dýcháním a pocením při sportu přichází. Hypotonický nápoj prostřednictvím osmózy proniká do buňky, má nižší osmotický tlak a vyrovnává koncentraci v buňce a jejím okolí.


Co je to Hypotonický nápoj? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hypotonický nápoj. Co znamená pojem Hypotonický nápoj z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hypotonický nápoj patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam, definice, synonymum, termín, definice pojmu, lexikon, co znamená, heslo, informace, Hypotonický nápoj, názvosloví, slovo, přesný výraz, přesný význam, wiki, co je to Hypotonický nápoj?, formulace


Pojem Hypotonický nápoj je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hypotonický nápoj? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypotonické nápoje mají nižší osmolaritu než vnitřní prostředí v lidském organismu. Čím nižší je osmolarita, tím lepší je přecházení látek do krve. Hypotonické iontové nápoje jsou používány především při aerobních aktivitách, kdy se sportovec velmi potí (běh, cyklistika). Pot je u těchto sportovních aktivit málo koncentrovaný a jeho majoritní složkou je voda. Jelikož je třeba doplnit zejména tekutiny je nejvhodnější právě hypotonický nápoj.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Hypotonický nápoj ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Hypotonický nápoj ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Hypotonický nápoj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Hypotonický nápoj na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypotonický nápoj ve Wikimedia Commons

Najít slovo Hypotonický nápoj ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotonický nápoj například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Hypotonický nápoj? resp. co přesně znamená slovo Hypotonický nápoj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotonický nápoj, odpověď na dotaz co je to Hypotonický nápoj?. Víte např. kdo to je Dermatolog? Znáte a víte kdo je Lokaj? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nápoje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.