Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hypotonický nápoj. Co znamená pojem Hypotonický nápoj z kategorie Nápoje?

Co to je Hypotonický nápoj? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hypotonický nápoj?

Hypotonický nápoj je tekutina, kterou je vhodné pít při tělesné námaze vyšší intenzity. Hypotonický nápoj je vhodný například při vytrvalostních sportech trvajících déle než hodinu.
Jeho obsah zajistí tělu dostatečný přísun elektrolytů i tekutiny, o kterou organizmus zvýšeným dýcháním a pocením při sportu přichází. Hypotonický nápoj prostřednictvím osmózy proniká do buňky, má nižší osmotický tlak a vyrovnává koncentraci v buňce a jejím okolí.


Co je to Hypotonický nápoj? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hypotonický nápoj. Co znamená pojem Hypotonický nápoj z kategorie Nápoje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Hypotonický nápoj můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hypotonický nápoj je v sekci Nápoje

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, slovo, definice, pojem, význam pojmu, lexikon, heslo, definice pojmu, názvosloví, termín, wiki, Nápoje, terminologie, význam slova, význam, synonymum, přesný význam


Pojem Hypotonický nápoj je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Hypotonický nápoj dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Hypotonické nápoje mají nižší osmolaritu než vnitřní prostředí v lidském organismu. Čím nižší je osmolarita, tím lepší je přecházení látek do krve. Hypotonické iontové nápoje jsou používány především při aerobních aktivitách, kdy se sportovec velmi potí (běh, cyklistika). Pot je u těchto sportovních aktivit málo koncentrovaný a jeho majoritní složkou je voda. Jelikož je třeba doplnit zejména tekutiny je nejvhodnější právě hypotonický nápoj.

Pro další informace o termínu Hypotonický nápoj zkuste tyto odkazy

Najít termín Hypotonický nápoj ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Hypotonický nápoj ve Wikislovníku

Hledat pojem Hypotonický nápoj ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypotonický nápoj ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Hypotonický nápoj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Hypotonický nápoj ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotonický nápoj například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Hypotonický nápoj? resp. jaký je přesný význam slova Hypotonický nápoj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotonický nápoj, odpověď na dotaz co je to Hypotonický nápoj?. Víte např. kdo to je Finanční poradce? Znáte a víte kdo je Vojtěch Kotek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Hypotonický nápoj i v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.