Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hypotonický nápoj. Co znamená odborný pojem Hypotonický nápoj z kategorie Nápoje?

Co je to Hypotonický nápoj? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hypotonický nápoj?

Hypotonický nápoj je tekutina, kterou je vhodné pít při tělesné námaze vyšší intenzity. Hypotonický nápoj je vhodný například při vytrvalostních sportech trvajících déle než hodinu.
Jeho obsah zajistí tělu dostatečný přísun elektrolytů i tekutiny, o kterou organizmus zvýšeným dýcháním a pocením při sportu přichází. Hypotonický nápoj prostřednictvím osmózy proniká do buňky, má nižší osmotický tlak a vyrovnává koncentraci v buňce a jejím okolí.


Co je to Hypotonický nápoj? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hypotonický nápoj. Co znamená odborný pojem Hypotonický nápoj z kategorie Nápoje?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Hypotonický nápoj patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: vysvětlení, co je to Hypotonický nápoj?, přesný výraz, lexikon, nápoje, definice, odborný výraz, názvosloví, slovo, termín, co znamená, formulace, význam pojmu, synonymum, slovník, popis, informace, terminus technicus


Pojem Hypotonický nápoj je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Hypotonický nápoj?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Hypotonické nápoje mají nižší osmolaritu než vnitřní prostředí v lidském organismu. Čím nižší je osmolarita, tím lepší je přecházení látek do krve. Hypotonické iontové nápoje jsou používány především při aerobních aktivitách, kdy se sportovec velmi potí (běh, cyklistika). Pot je u těchto sportovních aktivit málo koncentrovaný a jeho majoritní složkou je voda. Jelikož je třeba doplnit zejména tekutiny je nejvhodnější právě hypotonický nápoj.

Jiné informační zdroje o pojmu Hypotonický nápoj

Zkusit najít výraz Hypotonický nápoj ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Hypotonický nápoj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Hypotonický nápoj ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypotonický nápoj ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Hypotonický nápoj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Hypotonický nápoj ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotonický nápoj například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Hypotonický nápoj? resp. co znamená slovo Hypotonický nápoj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotonický nápoj, odpověď na dotaz co je to Hypotonický nápoj?. Víte např. kdo to je Právník? Znáte a víte kdo je Padělatel? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nápoje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.