Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hypotonický nápoj. Co znamená pojem Hypotonický nápoj z kategorie Nápoje?

Co je Hypotonický nápoj?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hypotonický nápoj?

Hypotonický nápoj je tekutina, kterou je vhodné pít při tělesné námaze vyšší intenzity. Hypotonický nápoj je vhodný například při vytrvalostních sportech trvajících déle než hodinu.
Jeho obsah zajistí tělu dostatečný přísun elektrolytů i tekutiny, o kterou organizmus zvýšeným dýcháním a pocením při sportu přichází. Hypotonický nápoj prostřednictvím osmózy proniká do buňky, má nižší osmotický tlak a vyrovnává koncentraci v buňce a jejím okolí.


Co je to Hypotonický nápoj? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hypotonický nápoj. Co znamená pojem Hypotonický nápoj z kategorie Nápoje?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Hypotonický nápoj doporučujeme sdílet s dalšími lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Hypotonický nápoj se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: formulace, význam slova, význam pojmu, definice, definice pojmu, terminus technicus, význam, slovo, co to je, nápoje, heslo, popis, odborný výraz, lexikon, Hypotonický nápoj, termín, wiki, odborné názvosloví


Pojem Hypotonický nápoj je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hypotonický nápoj? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypotonické nápoje mají nižší osmolaritu než vnitřní prostředí v lidském organismu. Čím nižší je osmolarita, tím lepší je přecházení látek do krve. Hypotonické iontové nápoje jsou používány především při aerobních aktivitách, kdy se sportovec velmi potí (běh, cyklistika). Pot je u těchto sportovních aktivit málo koncentrovaný a jeho majoritní složkou je voda. Jelikož je třeba doplnit zejména tekutiny je nejvhodnější právě hypotonický nápoj.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Hypotonický nápoj na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Hypotonický nápoj ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Hypotonický nápoj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypotonický nápoj ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Hypotonický nápoj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Hypotonický nápoj ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotonický nápoj například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Hypotonický nápoj? resp. jaká je definice slova Hypotonický nápoj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotonický nápoj, odpověď na dotaz co je to Hypotonický nápoj?. Víte např. kdo to je Čůza? Znáte a víte kdo je Vězeň? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hypotonický nápoj v jiné sekci než nápoje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.