Co je to?
Definice výrazu, termínu Úplněk. Co znamená odborný pojem Úplněk z kategorie Věda?

Co je to Úplněk? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Úplněk

Úplněk je název měsíční fáze, při které Slunce osvětluje polokouli přivrácenou k zemi. Úplněk nastává v době, kdy je nový měsíc starý necelých 15 dní. Ze Země je úplněk vidět jako plně osvícené bílé, žluté nebo oranžové kolo.
V době úplňku lze také pozorovat zatmění Měsíce, nelze však sledovat hvězdy a jiné objekty, protože světlo, které Měsíc odráží, je příliš silné. Obloha a krajina je také výrazně ozářena, proto je úplňku přisuzována magická moc.


Co je to Úplněk? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Úplněk. Co znamená odborný pojem Úplněk z kategorie Věda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Úplněk se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: pojem, wiki, význam, slovo, význam slova, přesný výraz, vysvětlení, odborné názvosloví, Věda, co to je, popis, definice pojmu, termín, odborný výraz, formulace, synonymum, Úplněk, heslo


Pojem Úplněk je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Úplněk dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úplněk je jedna z fází Měsíce, kdy je Sluncem osvětlená celá polokoule přivrácená k Zemi. Jeho opakem je nov.
Úplněk je považován za nejmagičtější fázi měsíce. Vlkodlaci se obvykle právě o úplňku mění do zvířecí podoby. Magické rituály je často nutné provést právě za úplňku. O úplňku je prý víc sebevražd a zranění – ovšem statisticky to prokázáno nebylo.

Měsíc v úplňku

Měsíc v úplňku. Ilustrační fotografie. Autor: Myriam Zilles, zdroj: Pixabay
Měsíc v úplňku. Ilustrační fotografie. Autor: Myriam Zilles, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Úplněk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Úplněk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Úplněk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Úplněk na Google.cz

Zkusit najít výraz Úplněk ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Úplněk ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Úplněk například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Úplněk? resp. co je to Úplněk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úplněk, odpověď na dotaz co je to Úplněk?. Víte např. kdo to je Úvěrový specialista? Znáte a víte kdo je Androlog? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Věda. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?