Co je to?
Výraz, termín, definice slova Úplněk. Co znamená odborný pojem Úplněk z kategorie Věda?

Co je to Úplněk? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Úplněk?

Úplněk je název měsíční fáze, při které Slunce osvětluje polokouli přivrácenou k zemi. Úplněk nastává v době, kdy je nový měsíc starý necelých 15 dní. Ze Země je úplněk vidět jako plně osvícené bílé, žluté nebo oranžové kolo.
V době úplňku lze také pozorovat zatmění Měsíce, nelze však sledovat hvězdy a jiné objekty, protože světlo, které Měsíc odráží, je příliš silné. Obloha a krajina je také výrazně ozářena, proto je úplňku přisuzována magická moc.


Co je to Úplněk? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Úplněk. Co znamená odborný pojem Úplněk z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Úplněk můžete samozřejmě sdílet s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Úplněk je v sekci věda

Klíčová slova: věda, význam, přesný výraz, termín, věda, informace, co to je, definice, význam slova, vysvětlení, pojem, slovo, definice pojmu, synonymum, wiki, přesný význam, heslo, odborný výraz


Pojem Úplněk je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Úplněk?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Úplněk je jedna z fází Měsíce, kdy je Sluncem osvětlená celá polokoule přivrácená k Zemi. Jeho opakem je nov.
Úplněk je považován za nejmagičtější fázi měsíce. Vlkodlaci se obvykle právě o úplňku mění do zvířecí podoby. Magické rituály je často nutné provést právě za úplňku. O úplňku je prý víc sebevražd a zranění – ovšem statisticky to prokázáno nebylo.

Měsíc v úplňku

Měsíc v úplňku. Ilustrační fotografie. Autor: Myriam Zilles, zdroj: Pixabay
Měsíc v úplňku. Ilustrační fotografie. Autor: Myriam Zilles, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo Úplněk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Úplněk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Úplněk ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Úplněk ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Úplněk na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úplněk ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Úplněk například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Úplněk? resp. co se přesně ukrývá za slovem Úplněk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úplněk, odpověď na dotaz co je to Úplněk?. Víte např. kdo to je Karel Janeček? Znáte a víte kdo je Komparzistka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Úplněk v jiné sekci než věda. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?