Co je to?
Definice výrazu, termínu Úplněk. Co znamená odborný pojem Úplněk z kategorie Věda?

Co je to Úplněk? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Úplněk

Úplněk je název měsíční fáze, při které Slunce osvětluje polokouli přivrácenou k zemi. Úplněk nastává v době, kdy je nový měsíc starý necelých 15 dní. Ze Země je úplněk vidět jako plně osvícené bílé, žluté nebo oranžové kolo.
V době úplňku lze také pozorovat zatmění Měsíce, nelze však sledovat hvězdy a jiné objekty, protože světlo, které Měsíc odráží, je příliš silné. Obloha a krajina je také výrazně ozářena, proto je úplňku přisuzována magická moc.


Co je to Úplněk? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Úplněk. Co znamená odborný pojem Úplněk z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Úplněk? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Úplněk patří do sekce Věda

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice pojmu, pojem, názvosloví, Věda, definice, Úplněk, informace, přesný význam, význam slova, popis, wiki, synonymum, slovo, vysvětlení, formulace, lexikon, co to je


Pojem Úplněk je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Úplněk dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Úplněk je jedna z fází Měsíce, kdy je Sluncem osvětlená celá polokoule přivrácená k Zemi. Jeho opakem je nov.
Úplněk je považován za nejmagičtější fázi měsíce. Vlkodlaci se obvykle právě o úplňku mění do zvířecí podoby. Magické rituály je často nutné provést právě za úplňku. O úplňku je prý víc sebevražd a zranění – ovšem statisticky to prokázáno nebylo.

Měsíc v úplňku

Měsíc v úplňku. Ilustrační fotografie. Autor: Myriam Zilles, zdroj: Pixabay
Měsíc v úplňku. Ilustrační fotografie. Autor: Myriam Zilles, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Zkusit najít termín Úplněk ve Wikislovníku

Najít pojem Úplněk na Google.cz

Najít termín Úplněk ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úplněk ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Úplněk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Úplněk ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Úplněk například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Úplněk? resp. jaká je definice termínu Úplněk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úplněk, odpověď na dotaz co je to Úplněk?. Víte např. kdo to je Mašgiach? Znáte a víte kdo je Androlog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Věda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?