Co je to?
Odborný výraz, definice slova Apokryf. Co znamená pojem Apokryf z kategorie Literatura?

Co je to Apokryf? Význam slova

Co znamená termín Apokryf? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Apokryf je druh literárního žánru, který vychází z klasických známých příběhů a zpracovává je modernějším způsobem, často jako parodie. Využívají se například antické nebo biblické příběhy, ty se pak interpretují jinak než obvyklým způsobem.
Pojmenování pochází z řečtiny, kde znamená něco utajeného. Apokryf používá také alegorii.


Co je to Apokryf? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Apokryf. Co znamená pojem Apokryf z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Apokryf) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Apokryf patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: přesný význam, termín, terminus technicus, názvosloví, wiki, význam slova, odborný výraz, Literatura, lexikon, slovník, synonymum, pojem, význam, co znamená, přesný výraz, vysvětlení, Apokryf, informace


Pojem Apokryf je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Apokryf ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Apokryf ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apokryf ve Wikimedia Commons

Najít heslo Apokryf ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Apokryf na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apokryf ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Apokryf například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Apokryf? resp. jaký je přesný význam slova Apokryf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apokryf, odpověď na dotaz co je to Apokryf?. Víte např. kdo to je Vitarián? Znáte a víte kdo je Agraelus? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.