Co je to?
Odborný výraz, definice slova Apokryf. Co znamená pojem Apokryf z kategorie Literatura?

Co je to Apokryf? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Apokryf

Apokryf je druh literárního žánru, který vychází z klasických známých příběhů a zpracovává je modernějším způsobem, často jako parodie. Využívají se například antické nebo biblické příběhy, ty se pak interpretují jinak než obvyklým způsobem.
Pojmenování pochází z řečtiny, kde znamená něco utajeného. Apokryf používá také alegorii.


Co je to Apokryf? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Apokryf. Co znamená pojem Apokryf z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Apokryf s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Apokryf se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: terminologie, přesný význam, co je to Apokryf?, pojem, přesný výraz, heslo, definice pojmu, význam slova, Apokryf, odborný výraz, slovo, synonymum, definice, význam, odborné názvosloví, význam pojmu, slovník, vysvětlení


Pojem Apokryf je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Apokryf

Hledat videa s názvem Apokryf na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apokryf ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Apokryf ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Apokryf na Google.cz

Vyhledat pojem Apokryf ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Apokryf ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Apokryf například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Apokryf? resp. jaký je význam pojmu Apokryf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apokryf, odpověď na dotaz co je to Apokryf?. Víte např. kdo to je Ignorant? Znáte a víte kdo je Produkční? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.