Co je to?
Odborný výraz, definice slova Apokryf. Co znamená pojem Apokryf z kategorie Literatura?

Co je to Apokryf? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Apokryf?

Apokryf je druh literárního žánru, který vychází z klasických známých příběhů a zpracovává je modernějším způsobem, často jako parodie. Využívají se například antické nebo biblické příběhy, ty se pak interpretují jinak než obvyklým způsobem.
Pojmenování pochází z řečtiny, kde znamená něco utajeného. Apokryf používá také alegorii.


Co je to Apokryf? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Apokryf. Co znamená pojem Apokryf z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Apokryf můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Apokryf je v sekci Literatura

Klíčová slova: formulace, Apokryf, co znamená, vysvětlení, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, definice, význam pojmu, odborný výraz, význam slova, heslo, Literatura, význam, slovo, wiki, definice pojmu, Literatura


Pojem Apokryf je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Apokryf v následujících vyhledávačích

Vyhledat termín Apokryf ve Wikipedii

Najít slovo Apokryf ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Apokryf na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apokryf ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apokryf ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Apokryf ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Apokryf například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Apokryf? resp. co znamená Apokryf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apokryf, odpověď na dotaz co je to Apokryf?. Víte např. kdo to je Flákač? Znáte a víte kdo je Agraelus? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.