Co je to?
Odborný výraz, definice slova Apokryf. Co znamená pojem Apokryf z kategorie Literatura?

Co je to Apokryf? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Apokryf

Apokryf je druh literárního žánru, který vychází z klasických známých příběhů a zpracovává je modernějším způsobem, často jako parodie. Využívají se například antické nebo biblické příběhy, ty se pak interpretují jinak než obvyklým způsobem.
Pojmenování pochází z řečtiny, kde znamená něco utajeného. Apokryf používá také alegorii.


Co je to Apokryf? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Apokryf. Co znamená pojem Apokryf z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Apokryf? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Apokryf se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: formulace, termín, pojem, synonymum, co to je, lexikon, slovo, přesný význam, přesný výraz, Apokryf, definice, odborné názvosloví, terminologie, Literatura, popis, vysvětlení, informace, co znamená


Pojem Apokryf je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Apokryf

Hledat pojem Apokryf ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apokryf ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Apokryf ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Apokryf ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Apokryf ve Wikipedii

Vyhledat termín Apokryf ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Apokryf například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Apokryf? resp. co vlastně znamená slovo Apokryf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apokryf, odpověď na dotaz co je to Apokryf?. Víte např. kdo to je Iveta Bartošová? Znáte a víte kdo je Agraelus? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.