Co je to?
Definice výrazu, termínu Kognitivní. Co znamená odborný pojem Kognitivní z kategorie Psychologie?

Co je to Kognitivní? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kognitivní?

Kognitivní je slovo z oblasti lidské psychiky, poznávacích procesů, procesů chápání, získávání informací a jejich zpracování. Termín se často používá v psychologii, sociologii, filozofii a dalších vědách. Vznikají zde různé kognitivní teorie, zkoumají se poznávací funkce.
Ty patří k hlavním oblastem psychiky člověka, s jejich pomocí probíhá, vnímání, jednání, reakce i vykonání různých úkolů.


Co je to Kognitivní? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kognitivní. Co znamená odborný pojem Kognitivní z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kognitivní patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: formulace, wiki, heslo, popis, přesný význam, lexikon, definice, názvosloví, termín, odborné názvosloví, pojem, Psychologie, vysvětlení, přesný výraz, co je to Kognitivní?, odborný výraz, co znamená, význam slova


Pojem Kognitivní je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Kognitivní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Kognitivní ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Kognitivní ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kognitivní na Youtube

Najít pojem Kognitivní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Kognitivní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kognitivní například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kognitivní? resp. co označuje slovo Kognitivní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kognitivní, odpověď na dotaz co je to Kognitivní?. Víte např. kdo to je Ivan Gašparovič? Znáte a víte kdo je Primátor? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Kognitivní i v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.