Co je to?
Definice výrazu, termínu Kognitivní. Co znamená odborný pojem Kognitivní z kategorie Psychologie?

Co je to Kognitivní? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kognitivní

Kognitivní je slovo z oblasti lidské psychiky, poznávacích procesů, procesů chápání, získávání informací a jejich zpracování. Termín se často používá v psychologii, sociologii, filozofii a dalších vědách. Vznikají zde různé kognitivní teorie, zkoumají se poznávací funkce.
Ty patří k hlavním oblastem psychiky člověka, s jejich pomocí probíhá, vnímání, jednání, reakce i vykonání různých úkolů.


Co je to Kognitivní? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kognitivní. Co znamená odborný pojem Kognitivní z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kognitivní s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kognitivní patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: co to je, názvosloví, popis, Psychologie, informace, lexikon, co znamená, význam slova, definice pojmu, vysvětlení, význam pojmu, termín, přesný výraz, slovo, odborný výraz, Psychologie, synonymum, Kognitivní


Pojem Kognitivní je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Kognitivní na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kognitivní ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Kognitivní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Kognitivní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Kognitivní ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Kognitivní na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kognitivní například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kognitivní? resp. co se skrývá pod slovem Kognitivní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kognitivní, odpověď na dotaz co je to Kognitivní?. Víte např. kdo to je Škrt? Znáte a víte kdo je Tchán? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.