Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rapsodie. Co znamená odborný pojem Rapsodie z kategorie Literatura?

Co je to Rapsodie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Rapsodie?

Rapsodie bylo původní starořecké označení pro literární pásmo. To bylo tvořeno částmi z homérských eposů. Recitátor či přednašeč – tzv. rapsod- ho předzpěvoval, recitoval nebo přednášel publiku. Z této podoby rapsodie se později vyvinuly básně lyrického nebo epického základu, které se vyznačovaly vznešeným obsahem a formou.
Rapsodii najdete i v oblasti hudby, kde se tímto pojmenováním označuje dramatická instrumentální skladba, ve které se střídají části rytmické a melodické.


Co je to Rapsodie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rapsodie. Co znamená odborný pojem Rapsodie z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Rapsodie) můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rapsodie patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: názvosloví, slovník, terminus technicus, Literatura, lexikon, co to je, odborný výraz, informace, pojem, heslo, přesný výraz, terminologie, co znamená, wiki, synonymum, popis, co je to Rapsodie?, definice


Pojem Rapsodie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Rapsodie?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rapsodie je původně literární pásmo, které bylo vytvořeno z úryvků starořeckých homérských eposů a které bylo přednášeno (recitováno či předzpěvováno) tzv. rapsódem. Později se z této původní literární formy vyvinula lyrická nebo i epická báseň vzletného či vznešeného obsahu a formy.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Rapsodie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Rapsodie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rapsodie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Rapsodie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Rapsodie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Rapsodie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rapsodie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Rapsodie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Rapsodie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rapsodie, odpověď na dotaz co je to Rapsodie?. Víte např. kdo to je Egocentrik? Znáte a víte kdo je Šupák? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.