Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rapsodie. Co znamená odborný pojem Rapsodie z kategorie Literatura?

Co je to Rapsodie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rapsodie?

Rapsodie bylo původní starořecké označení pro literární pásmo. To bylo tvořeno částmi z homérských eposů. Recitátor či přednašeč – tzv. rapsod- ho předzpěvoval, recitoval nebo přednášel publiku. Z této podoby rapsodie se později vyvinuly básně lyrického nebo epického základu, které se vyznačovaly vznešeným obsahem a formou.
Rapsodii najdete i v oblasti hudby, kde se tímto pojmenováním označuje dramatická instrumentální skladba, ve které se střídají části rytmické a melodické.


Co je to Rapsodie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rapsodie. Co znamená odborný pojem Rapsodie z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rapsodie je v kategorii Literatura

Klíčová slova: názvosloví, pojem, terminologie, heslo, Literatura, co to je, co znamená, přesný význam, popis, co je to Rapsodie?, slovník, význam, slovo, wiki, formulace, význam pojmu, odborný výraz, přesný výraz


Pojem Rapsodie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Rapsodie?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rapsodie je původně literární pásmo, které bylo vytvořeno z úryvků starořeckých homérských eposů a které bylo přednášeno (recitováno či předzpěvováno) tzv. rapsódem. Později se z této původní literární formy vyvinula lyrická nebo i epická báseň vzletného či vznešeného obsahu a formy.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rapsodie ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Rapsodie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rapsodie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Rapsodie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Rapsodie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Rapsodie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rapsodie například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Rapsodie? resp. co přesně označuje termín Rapsodie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rapsodie, odpověď na dotaz co je to Rapsodie?. Víte např. kdo to je Debil? Znáte a víte kdo je Syčák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.