Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rapsodie. Co znamená odborný pojem Rapsodie z kategorie Literatura?

Co je to Rapsodie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Rapsodie

Rapsodie bylo původní starořecké označení pro literární pásmo. To bylo tvořeno částmi z homérských eposů. Recitátor či přednašeč – tzv. rapsod- ho předzpěvoval, recitoval nebo přednášel publiku. Z této podoby rapsodie se později vyvinuly básně lyrického nebo epického základu, které se vyznačovaly vznešeným obsahem a formou.
Rapsodii najdete i v oblasti hudby, kde se tímto pojmenováním označuje dramatická instrumentální skladba, ve které se střídají části rytmické a melodické.


Co je to Rapsodie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rapsodie. Co znamená odborný pojem Rapsodie z kategorie Literatura?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Rapsodie je v kategorii literatura

Klíčová slova: názvosloví, Rapsodie, vysvětlení, lexikon, pojem, terminologie, informace, přesný výraz, literatura, slovo, synonymum, přesný význam, odborný výraz, význam, odborné názvosloví, wiki, terminus technicus, co znamená


Pojem Rapsodie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rapsodie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rapsodie je původně literární pásmo, které bylo vytvořeno z úryvků starořeckých homérských eposů a které bylo přednášeno (recitováno či předzpěvováno) tzv. rapsódem. Později se z této původní literární formy vyvinula lyrická nebo i epická báseň vzletného či vznešeného obsahu a formy.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Rapsodie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Rapsodie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rapsodie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Rapsodie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rapsodie ve Wikimedia Commons

Najít slovo Rapsodie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Rapsodie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte jaká je definice termínu Rapsodie? resp. jaký je význam slova Rapsodie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rapsodie, odpověď na dotaz co je to Rapsodie?. Víte např. kdo to je Andrea Procházková? Znáte a víte kdo je Nevěstka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.