Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rapsodie. Co znamená odborný pojem Rapsodie z kategorie Literatura?

Co je to Rapsodie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Rapsodie?

Rapsodie bylo původní starořecké označení pro literární pásmo. To bylo tvořeno částmi z homérských eposů. Recitátor či přednašeč – tzv. rapsod- ho předzpěvoval, recitoval nebo přednášel publiku. Z této podoby rapsodie se později vyvinuly básně lyrického nebo epického základu, které se vyznačovaly vznešeným obsahem a formou.
Rapsodii najdete i v oblasti hudby, kde se tímto pojmenováním označuje dramatická instrumentální skladba, ve které se střídají části rytmické a melodické.


Co je to Rapsodie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rapsodie. Co znamená odborný pojem Rapsodie z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rapsodie můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rapsodie je v sekci Literatura

Klíčová slova: heslo, slovo, názvosloví, definice, co je to Rapsodie?, přesný výraz, co to je, terminus technicus, terminologie, lexikon, pojem, co znamená, odborný výraz, popis, termín, wiki, synonymum, informace


Pojem Rapsodie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rapsodie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rapsodie je původně literární pásmo, které bylo vytvořeno z úryvků starořeckých homérských eposů a které bylo přednášeno (recitováno či předzpěvováno) tzv. rapsódem. Později se z této původní literární formy vyvinula lyrická nebo i epická báseň vzletného či vznešeného obsahu a formy.

Více informací o slovu Rapsodie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Rapsodie ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Rapsodie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Rapsodie na Youtube

Vyhledat výraz Rapsodie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Rapsodie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Rapsodie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Rapsodie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Rapsodie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Rapsodie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rapsodie, odpověď na dotaz co je to Rapsodie?. Víte např. kdo to je Stavbyvedoucí? Znáte a víte kdo je Zbabělec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.