Co je to?
Odborný výraz, definice slova Grappa. Co znamená slovo Grappa z kategorie Nápoje?

Co je Grappa?

Co znamená pojem, definice termínu Grappa?

Grappa je název známé pálenky pocházející z Itálie. Vyrábí se z vína nebo tzv. matoliny, což je surovina, která zbyde po lisování vína. Skládá se ze slupek, zrnek a někdy i větviček vína. Grappa má poměrně vysoký obsah alkoholu, od 37 do 60%. Jednotlivé druhy se liší chuťově. Chuť grappy ovlivňuje použitá odrůda vína, místo, kde se víno pěstuje a také teplota určená pro zrání vína.
Mladá a čirá grappa se plní ihned po destilaci do lahví. Zralá se do lahví dostane až po ročním zrání v sudu ze dřeva. Grappa stará nebo zestárlá potřebuje k lahvování čas zrání nejméně 12 až 18 měsíců. Druh velmi stará nebo rezervní se do lahví plní až po uběhnutí zrání delším než 18 měsíců. Aromatická grappa je z aromatických hroznů, jednoodrůdová je zase z matoliny pouze jednoho druhu, kdežto vícedruhová může zahrnovat více druhů hroznů. Pokud se do grappy přidají bylinné nebo ovocné esence, jde o grappu aromatizovanou.


Co je to Grappa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Grappa. Co znamená slovo Grappa z kategorie Nápoje?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Grappa patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: slovo, odborný výraz, formulace, přesný význam, význam pojmu, význam slova, co to je, přesný výraz, synonymum, terminologie, význam, definice, informace, terminus technicus, vysvětlení, nápoje, heslo, Grappa


Pojem Grappa je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Grappa? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Grappa je pálenka italského původu z vína nebo z matoliny (zbytky po lisování vína: slupky, semínka i třeba větvičky). Obsah alkoholu se zpravidla pohybuje mezi 37,5 - 60 %.
Chuť může být pokaždé jiná. Stejně jako u samotného vína záleží na odrůdě, místě pěstování i teplotě při které víno zrálo.

Jiné informační zdroje o pojmu Grappa

Hledat výraz Grappa na Google.cz

Zkusit najít výraz Grappa ve Wikizdrojích

Najít termín Grappa ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Grappa ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Grappa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Grappa na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Grappa například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Grappa? resp. jaký je význam slova Grappa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Grappa, odpověď na dotaz co je to Grappa?. Víte např. kdo to je Simona Krainová? Znáte a víte kdo je Iluminátor? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Grappa hledat i v jiných kategoriích (než nápoje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, sklenice, grappa, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.