Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Motto. Co znamená pojem Motto z kategorie Literatura?

Co to je Motto? Význam slova

Co znamená termín Motto? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Motto může mít více významů. Jedná se o určité seskupení slov nebo frázi, vyjadřující záměr nebo motiv jednotlivce či určité skupiny lidí. Jako motto se označuje také heslo nebo citát. Motto často uvádí nějaké umělecké dílo, používá se i v heraldice a dalších oblastech. Samotný výraz motto je původem z italštiny a znamená slovo. V heraldice bývá motto umístěno na stuze pod erbem nebo jako pokřik na vrcholu erbu.


Co je to Motto? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Motto. Co znamená pojem Motto z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Motto sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Motto patří do sekce Literatura

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, odborné názvosloví, slovo, definice pojmu, pojem, názvosloví, terminus technicus, heslo, co znamená, slovník, přesný význam, význam pojmu, Motto, co to je, formulace, Literatura, informace


Pojem Motto je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Motto?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Motto (též moto) je fráze nebo skupina slov, která vyjadřuje motivaci nebo záměr člověka či skupiny lidí.

Motto může být heslo, citát nebo jiná sentence. Používá se v čele uměleckého díla a vztahuje se k základní myšlence tohoto díla. Jiný význam může být vyjádření státního programu, např. Veritas vincit (Pravda vítězí).

Výraz motto pochází z italštiny, kde motto = slovo. Podobné označení pro slovo, le mot, je také ve francouzštině.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít pojem Motto ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Motto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Motto ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Motto ve Wikimedia Commons

Najít termín Motto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Motto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Motto například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Motto? resp. jaká je definice termínu Motto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Motto, odpověď na dotaz co je to Motto?. Víte např. kdo to je Nemrtvý? Znáte a víte kdo je Miroslav Mareš? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Motto v jiné sekci než Literatura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?