Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Motto. Co znamená pojem Motto z kategorie Literatura?

Co to je Motto? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Motto

Motto může mít více významů. Jedná se o určité seskupení slov nebo frázi, vyjadřující záměr nebo motiv jednotlivce či určité skupiny lidí. Jako motto se označuje také heslo nebo citát. Motto často uvádí nějaké umělecké dílo, používá se i v heraldice a dalších oblastech. Samotný výraz motto je původem z italštiny a znamená slovo. V heraldice bývá motto umístěno na stuze pod erbem nebo jako pokřik na vrcholu erbu.


Co je to Motto? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Motto. Co znamená pojem Motto z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Motto? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Motto se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: popis, wiki, co to je, význam pojmu, slovník, přesný výraz, slovo, odborné názvosloví, synonymum, odborný výraz, co znamená, přesný význam, heslo, lexikon, terminus technicus, Literatura, definice pojmu, Motto


Pojem Motto je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Motto?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Motto (též moto) je fráze nebo skupina slov, která vyjadřuje motivaci nebo záměr člověka či skupiny lidí.

Motto může být heslo, citát nebo jiná sentence. Používá se v čele uměleckého díla a vztahuje se k základní myšlence tohoto díla. Jiný význam může být vyjádření státního programu, např. Veritas vincit (Pravda vítězí).

Výraz motto pochází z italštiny, kde motto = slovo. Podobné označení pro slovo, le mot, je také ve francouzštině.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat výraz Motto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Motto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Motto na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Motto ve Wikimedia Commons

Najít pojem Motto ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Motto ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Motto například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Motto? resp. co znamená výraz Motto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Motto, odpověď na dotaz co je to Motto?. Víte např. kdo to je Ondřej Palát? Znáte a víte kdo je Nora Fridrichová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?