Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Motto. Co znamená pojem Motto z kategorie Literatura?

Co to je Motto? Význam slova

Co znamená termín Motto? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Motto může mít více významů. Jedná se o určité seskupení slov nebo frázi, vyjadřující záměr nebo motiv jednotlivce či určité skupiny lidí. Jako motto se označuje také heslo nebo citát. Motto často uvádí nějaké umělecké dílo, používá se i v heraldice a dalších oblastech. Samotný výraz motto je původem z italštiny a znamená slovo. V heraldice bývá motto umístěno na stuze pod erbem nebo jako pokřik na vrcholu erbu.


Co je to Motto? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Motto. Co znamená pojem Motto z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Motto? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Motto je v kategorii Literatura

Klíčová slova: popis, význam slova, odborný výraz, přesný význam, synonymum, co to je, lexikon, heslo, slovník, Literatura, wiki, informace, Literatura, význam, vysvětlení, definice, terminologie, terminus technicus


Pojem Motto je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Motto? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Motto (též moto) je fráze nebo skupina slov, která vyjadřuje motivaci nebo záměr člověka či skupiny lidí.

Motto může být heslo, citát nebo jiná sentence. Používá se v čele uměleckého díla a vztahuje se k základní myšlence tohoto díla. Jiný význam může být vyjádření státního programu, např. Veritas vincit (Pravda vítězí).

Výraz motto pochází z italštiny, kde motto = slovo. Podobné označení pro slovo, le mot, je také ve francouzštině.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Motto na Youtube

Najít slovo Motto ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Motto ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Motto ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Motto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Motto ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Motto například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Motto? resp. jaký je význam slova Motto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Motto, odpověď na dotaz co je to Motto?. Víte např. kdo to je Šupák? Znáte a víte kdo je Nora Fridrichová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Motto hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?