Co je to?
Výraz, termín, definice slova Motto. Co znamená odborný pojem Motto z kategorie Literatura?

Co je to Motto? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Motto?

Motto může mít více významů. Jedná se o určité seskupení slov nebo frázi, vyjadřující záměr nebo motiv jednotlivce či určité skupiny lidí. Jako motto se označuje také heslo nebo citát. Motto často uvádí nějaké umělecké dílo, používá se i v heraldice a dalších oblastech. Samotný výraz motto je původem z italštiny a znamená slovo. V heraldice bývá motto umístěno na stuze pod erbem nebo jako pokřik na vrcholu erbu.


Co je to Motto? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Motto. Co znamená odborný pojem Motto z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Motto? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Motto je v kategorii literatura

Klíčová slova: význam, pojem, co je to Motto?, informace, synonymum, slovo, co to je, definice, definice pojmu, terminus technicus, termín, přesný význam, slovník, popis, lexikon, wiki, význam slova, co znamená


Pojem Motto je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Motto? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Motto (též moto) je fráze nebo skupina slov, která vyjadřuje motivaci nebo záměr člověka či skupiny lidí.

Motto může být heslo, citát nebo jiná sentence. Používá se v čele uměleckého díla a vztahuje se k základní myšlence tohoto díla. Jiný význam může být vyjádření státního programu, např. Veritas vincit (Pravda vítězí).

Výraz motto pochází z italštiny, kde motto = slovo. Podobné označení pro slovo, le mot, je také ve francouzštině.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Motto na Youtube

Zkusit najít pojem Motto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Motto ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Motto ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Motto ve Wikizdrojích

Hledat pojem Motto ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Motto například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Motto? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Motto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Motto, odpověď na dotaz co je to Motto?. Víte např. kdo to je Basista? Znáte a víte kdo je Jan Cempírek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Motto hledat i v jiných kategoriích (než literatura) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?