Co je to?
Odborný výraz, definice slova Karát. Co znamená slovo Karát z kategorie Technika?

Co je Karát?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Karát?

Karát je jednotka hmotnosti používaná v klenotnictví pro drahokamy. Dnes se používá tzv. metrický karát, který odpovídá O,2 g. Historicky byl karát odvozen z hmotnosti semen rostliny zvané svatojánský chleba, protože jednotlivá semena měla stejnou hmotnost.
Karát se používá i jako bezrozměrná jednotka ryzosti zlata. Jeden karát znamená obsah 1/24 hmotnosti zlata. Například nejběžnější 18 karátové zlato obsahuje ve slitině 750 tisícin zlata.


Co je to Karát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Karát. Co znamená slovo Karát z kategorie Technika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Zde Uvedený text byl zhotoven redaktory pro projekt Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Karát patří do kategorie technika

Klíčová slova: pojem, heslo, technika, terminologie, význam pojmu, termín, definice, přesný výraz, definice pojmu, technika, slovo, názvosloví, význam slova, vysvětlení, slovník, co to je, odborné názvosloví, synonymum


Pojem Karát je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Karát ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Karát ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Karát ve Wikipedii

Vyhledat pojem Karát na Google.cz

Zkusit najít pojem Karát ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karát ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Karát například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je přesný význam slova Karát? resp. co přesně znamená slovo Karát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karát, odpověď na dotaz co je to Karát?. Víte např. kdo to je Gabriela Filippi? Znáte a víte kdo je Clint Eastwood? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než technika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, dron, karát, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.