Co je to?
Definice výrazu, termínu Karát. Co znamená odborný pojem Karát z kategorie Technika?

Co je to Karát? Význam slova

Co znamená termín Karát? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Karát je jednotka hmotnosti používaná v klenotnictví pro drahokamy. Dnes se používá tzv. metrický karát, který odpovídá O,2 g. Historicky byl karát odvozen z hmotnosti semen rostliny zvané svatojánský chleba, protože jednotlivá semena měla stejnou hmotnost.
Karát se používá i jako bezrozměrná jednotka ryzosti zlata. Jeden karát znamená obsah 1/24 hmotnosti zlata. Například nejběžnější 18 karátové zlato obsahuje ve slitině 750 tisícin zlata.


Co je to Karát? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Karát. Co znamená odborný pojem Karát z kategorie Technika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Karát je v sekci Technika

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, definice pojmu, co to je, slovník, terminologie, synonymum, význam slova, vysvětlení, definice, co znamená, wiki, pojem, co je to Karát?, slovo, přesný význam, terminus technicus, odborný výraz


Pojem Karát je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Karát na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karát ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Karát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Karát ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Karát ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Karát ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Karát například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Karát? resp. co vlastně znamená slovo Karát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karát, odpověď na dotaz co je to Karát?. Víte např. kdo to je Šmak? Znáte a víte kdo je Noam Chomsky? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Technika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.