Co je to?
Definice výrazu, termínu Karát. Co znamená odborný pojem Karát z kategorie Technika?

Co je to Karát? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Karát

Karát je jednotka hmotnosti používaná v klenotnictví pro drahokamy. Dnes se používá tzv. metrický karát, který odpovídá O,2 g. Historicky byl karát odvozen z hmotnosti semen rostliny zvané svatojánský chleba, protože jednotlivá semena měla stejnou hmotnost.
Karát se používá i jako bezrozměrná jednotka ryzosti zlata. Jeden karát znamená obsah 1/24 hmotnosti zlata. Například nejběžnější 18 karátové zlato obsahuje ve slitině 750 tisícin zlata.


Co je to Karát? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Karát. Co znamená odborný pojem Karát z kategorie Technika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Karát se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Karát patří do kategorie Technika

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, význam slova, význam pojmu, definice pojmu, pojem, význam, synonymum, co je to Karát?, formulace, přesný výraz, termín, heslo, odborný výraz, co znamená, popis, Technika, Technika


Pojem Karát je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Karát v následujících vyhledávačích

Najít termín Karát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Karát na Google.cz

Hledat výraz Karát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Karát ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karát ve Wikimedia Commons

Najít heslo Karát ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Karát například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Karát? resp. co přesně označuje termín Karát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karát, odpověď na dotaz co je to Karát?. Víte např. kdo to je Hašišák? Znáte a víte kdo je Paul McCartney? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.