Co je to?
Výraz, termín, definice slova Karát. Co znamená odborný pojem Karát z kategorie Technika?

Co je to Karát? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Karát?

Karát je jednotka hmotnosti používaná v klenotnictví pro drahokamy. Dnes se používá tzv. metrický karát, který odpovídá O,2 g. Historicky byl karát odvozen z hmotnosti semen rostliny zvané svatojánský chleba, protože jednotlivá semena měla stejnou hmotnost.
Karát se používá i jako bezrozměrná jednotka ryzosti zlata. Jeden karát znamená obsah 1/24 hmotnosti zlata. Například nejběžnější 18 karátové zlato obsahuje ve slitině 750 tisícin zlata.


Co je to Karát? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Karát. Co znamená odborný pojem Karát z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Karát? s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Karát je v sekci technika

Klíčová slova: heslo, informace, wiki, odborné názvosloví, technika, slovo, termín, vysvětlení, co znamená, přesný výraz, význam, Karát, slovník, názvosloví, terminus technicus, co je to Karát?, pojem, význam slova


Pojem Karát je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Karát na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karát ve Wikimedia Commons

Najít termín Karát ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Karát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Karát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Karát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karát například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Karát? resp. co se skrývá pod slovem Karát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karát, odpověď na dotaz co je to Karát?. Víte např. kdo to je Charlie Watts? Znáte a víte kdo je John Lennon? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je technika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.