Co je to?
Definice výrazu, termínu Karát. Co znamená odborný pojem Karát z kategorie Technika?

Co je to Karát? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Karát

Karát je jednotka hmotnosti používaná v klenotnictví pro drahokamy. Dnes se používá tzv. metrický karát, který odpovídá O,2 g. Historicky byl karát odvozen z hmotnosti semen rostliny zvané svatojánský chleba, protože jednotlivá semena měla stejnou hmotnost.
Karát se používá i jako bezrozměrná jednotka ryzosti zlata. Jeden karát znamená obsah 1/24 hmotnosti zlata. Například nejběžnější 18 karátové zlato obsahuje ve slitině 750 tisícin zlata.


Co je to Karát? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Karát. Co znamená odborný pojem Karát z kategorie Technika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Karát s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Karát je v kategorii Technika

Klíčová slova: pojem, přesný význam, synonymum, odborné názvosloví, co to je, heslo, Technika, wiki, Karát, slovo, informace, význam, odborný výraz, termín, přesný výraz, terminus technicus, terminologie, Technika


Pojem Karát je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Karát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Karát ve Wikipedii

Vyhledat heslo Karát ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Karát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Karát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Karát ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Karát například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Karát? resp. co znamená Karát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karát, odpověď na dotaz co je to Karát?. Víte např. kdo to je Charón? Znáte a víte kdo je Whitney Houston? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Karát i v jiných kategoriích (než Technika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.