Co je to?
Definice výrazu, termínu Refrén. Co znamená odborný pojem Refrén z kategorie Literatura?

Co je to Refrén? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Refrén?

Refrén je označení pro opakující se díl básně nebo písně. Vyznačuje se použitím stejných slov a melodie. K opakování dochází po každé sloce.
Pojem pochází z francouzštiny (refrain). S refrénem se lze setkat jak u lidových skladeb, tak u děl populární hudby. U básní mohou být v refrénu používána i odlišná slova, melodie však zůstává stejná.


Co je to Refrén? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Refrén. Co znamená odborný pojem Refrén z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Refrén s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Refrén je v kategorii literatura

Klíčová slova: význam pojmu, definice, slovo, přesný význam, pojem, heslo, Refrén, terminus technicus, odborné názvosloví, slovník, co to je, co znamená, názvosloví, termín, přesný výraz, terminologie, informace, co je to Refrén?


Pojem Refrén je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Refrén? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Refrén (fr. refrain) je opakovaná část písně nebo básně, následující obvykle po každé sloce. Refrén má pokaždé stejnou melodii a obvykle i stejná slova. Refrén je především obvyklou součástí skladeb lidové i populární hudby.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Refrén ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Refrén ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Refrén ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Refrén ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Refrén ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Refrén ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Refrén například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Refrén? resp. jaký je přesný význam slova Refrén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Refrén, odpověď na dotaz co je to Refrén?. Víte např. kdo to je Jakub Voráček? Znáte a víte kdo je Bob Woodward? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci literatura U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.