Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Refrén. Co znamená pojem Refrén z kategorie Literatura?

Co to je Refrén? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Refrén

Refrén je označení pro opakující se díl básně nebo písně. Vyznačuje se použitím stejných slov a melodie. K opakování dochází po každé sloce.
Pojem pochází z francouzštiny (refrain). S refrénem se lze setkat jak u lidových skladeb, tak u děl populární hudby. U básní mohou být v refrénu používána i odlišná slova, melodie však zůstává stejná.


Co je to Refrén? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Refrén. Co znamená pojem Refrén z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Refrén se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: význam slova, popis, názvosloví, význam pojmu, co je to Refrén?, odborný výraz, přesný výraz, termín, informace, slovník, pojem, heslo, definice, lexikon, Literatura, terminus technicus, definice pojmu, formulace


Pojem Refrén je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Refrén?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Refrén (fr. refrain) je opakovaná část písně nebo básně, následující obvykle po každé sloce. Refrén má pokaždé stejnou melodii a obvykle i stejná slova. Refrén je především obvyklou součástí skladeb lidové i populární hudby.

Pro více informací o heslu Refrén zkuste navštívit tyto odkazy

Najít výraz Refrén ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Refrén ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Refrén ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Refrén na Youtube

Hledat pojem Refrén na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Refrén ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Refrén například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Refrén? resp. co vlastně znamená slovo Refrén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Refrén, odpověď na dotaz co je to Refrén?. Víte např. kdo to je Pošahanec? Znáte a víte kdo je Ektomorf? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.