Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Refrén. Co znamená pojem Refrén z kategorie Literatura?

Co to je Refrén? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Refrén?

Refrén je označení pro opakující se díl básně nebo písně. Vyznačuje se použitím stejných slov a melodie. K opakování dochází po každé sloce.
Pojem pochází z francouzštiny (refrain). S refrénem se lze setkat jak u lidových skladeb, tak u děl populární hudby. U básní mohou být v refrénu používána i odlišná slova, melodie však zůstává stejná.


Co je to Refrén? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Refrén. Co znamená pojem Refrén z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Refrén můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Refrén je v sekci Literatura

Klíčová slova: co to je, popis, názvosloví, Refrén, synonymum, definice pojmu, význam pojmu, pojem, slovník, terminus technicus, přesný význam, heslo, terminologie, formulace, lexikon, vysvětlení, co znamená, přesný výraz


Pojem Refrén je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Refrén? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Refrén (fr. refrain) je opakovaná část písně nebo básně, následující obvykle po každé sloce. Refrén má pokaždé stejnou melodii a obvykle i stejná slova. Refrén je především obvyklou součástí skladeb lidové i populární hudby.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Refrén ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Refrén ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Refrén ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Refrén ve Wikimedia Commons

Najít termín Refrén na Google.cz

Hledat výraz Refrén ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Refrén například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Refrén? resp. co se přesně ukrývá za slovem Refrén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Refrén, odpověď na dotaz co je to Refrén?. Víte např. kdo to je Jožka Černý? Znáte a víte kdo je Vlastizrádce? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.