Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Refrén. Co znamená pojem Refrén z kategorie Literatura?

Co to je Refrén? Význam slova

Co znamená termín Refrén? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Refrén je označení pro opakující se díl básně nebo písně. Vyznačuje se použitím stejných slov a melodie. K opakování dochází po každé sloce.
Pojem pochází z francouzštiny (refrain). S refrénem se lze setkat jak u lidových skladeb, tak u děl populární hudby. U básní mohou být v refrénu používána i odlišná slova, melodie však zůstává stejná.


Co je to Refrén? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Refrén. Co znamená pojem Refrén z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Refrén se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: heslo, význam pojmu, definice, co znamená, přesný význam, co je to Refrén?, popis, pojem, synonymum, termín, odborné názvosloví, formulace, slovo, definice pojmu, Refrén, přesný výraz, názvosloví, odborný výraz


Pojem Refrén je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Refrén?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Refrén (fr. refrain) je opakovaná část písně nebo básně, následující obvykle po každé sloce. Refrén má pokaždé stejnou melodii a obvykle i stejná slova. Refrén je především obvyklou součástí skladeb lidové i populární hudby.

Další informační zdroje o slovu Refrén

Vyhledat výraz Refrén na Google.cz

Hledat pojem Refrén ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Refrén ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Refrén ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Refrén ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Refrén ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Refrén například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Refrén? resp. co to je Refrén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Refrén, odpověď na dotaz co je to Refrén?. Víte např. kdo to je Internista? Znáte a víte kdo je Jaromír Soukup? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Refrén v jiné sekci než Literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.