Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pojištění vkladů. Co znamená odborný pojem Pojištění vkladů z kategorie Bankovnictví?

Co je Pojištění vkladů? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Pojištění vkladů

Pojištění vkladů se používá k ochraně peněz, které jsou uloženy v bankách, tedy k ochraně vkladů, které jsou uloženy na běžných nebo spořicích účtech a dalších možných bankovních produktech. Pojištění vkladů zajišťuje klientům, že pokud by došlo ke krachu bank, vrátí se vkladatelům jejich prostředky. Ty jim vyplatí pojistitel. Tímto způsobem jsou chráněni nejen klienti, ale i banky. Udržuje se tak stabilita bankovního trhu.
Ve většině vyspělých zemí je pojištění vkladů povinné. Cílem je zabránit poplašným zprávám, které mohu být příčinou pádu banky. Klienti mají jistotu, že jim bude vyplacena alespoň část vkladů. Banka za pojištění platí poplatek, podle jeho výše je pak klientům vyplacena sjednaná částka nebo celý vklad. Toto pojištění provádějí systémy pojištění vkladů, ne běžné pojišťovny. V EU je ze zákona povinné. U nás je uvedeno v zákonu o bankách.


Co je to Pojištění vkladů? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pojištění vkladů. Co znamená odborný pojem Pojištění vkladů z kategorie Bankovnictví?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Text vytvořen pro server Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Pojištění vkladů? Pak se o ní podělte se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Pojištění vkladů je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: odborný výraz, co je to Pojištění vkladů?, význam slova, přesný výraz, přesný význam, terminus technicus, synonymum, heslo, formulace, lexikon, bankovnictví, slovník, Pojištění vkladů, informace, co znamená, význam pojmu, termín, význam


Pojem Pojištění vkladů je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pojištění vkladů? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojištění vkladů je prostředek ochrany peněz uložených v bankách (vkladů uložených např. na běžných či spořících účtech případně jiných typech bankovních produktů). Tyto peníze jsou pojištěny, takže v případě pádu banky dostanou vkladatelé své prostředky (resp. jejich velkou část) zpět od pojistitele. Toto pojištění má za cíl ochranu nejen jednotlivých střadatelů, ale i bank, resp. celkovou stabilitu bankovního trhu. V mnoha zemích (včetně zemí EU) je proto pojištění vkladů povinné. V České republice má tuto činnost na starosti Garanční systém finančního trhu, který spravuje Fond pojištění vkladů, z něhož se případné náhrady vyplácí.

Další informační zdroje

Najít termín Pojištění vkladů ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Pojištění vkladů ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pojištění vkladů ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Pojištění vkladů na Youtube

Hledat frázi Pojištění vkladů ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pojištění vkladů ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pojištění vkladů například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní již víte co znamená slovo Pojištění vkladů? resp. jaký je přesný význam slova Pojištění vkladů? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pojištění vkladů, odpověď na dotaz co je to Pojištění vkladů?. Víte např. kdo to je Belinda Bencicová? Znáte a víte kdo je George Gamow? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Pojištění vkladů hledat i v jiných kategoriích (než bankovnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?