Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pojištění vkladů. Co znamená odborný pojem Pojištění vkladů z kategorie Bankovnictví?

Co je to Pojištění vkladů? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pojištění vkladů

Pojištění vkladů se používá k ochraně peněz, které jsou uloženy v bankách, tedy k ochraně vkladů, které jsou uloženy na běžných nebo spořicích účtech a dalších možných bankovních produktech. Pojištění vkladů zajišťuje klientům, že pokud by došlo ke krachu bank, vrátí se vkladatelům jejich prostředky. Ty jim vyplatí pojistitel. Tímto způsobem jsou chráněni nejen klienti, ale i banky. Udržuje se tak stabilita bankovního trhu.
Ve většině vyspělých zemí je pojištění vkladů povinné. Cílem je zabránit poplašným zprávám, které mohu být příčinou pádu banky. Klienti mají jistotu, že jim bude vyplacena alespoň část vkladů. Banka za pojištění platí poplatek, podle jeho výše je pak klientům vyplacena sjednaná částka nebo celý vklad. Toto pojištění provádějí systémy pojištění vkladů, ne běžné pojišťovny. V EU je ze zákona povinné. U nás je uvedeno v zákonu o bankách.


Co je to Pojištění vkladů? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pojištění vkladů. Co znamená odborný pojem Pojištění vkladů z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Pojištění vkladů je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: popis, formulace, definice, termín, přesný význam, slovník, bankovnictví, informace, wiki, co to je, definice pojmu, odborný výraz, odborné názvosloví, vysvětlení, význam, slovo, názvosloví, terminus technicus


Pojem Pojištění vkladů je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pojištění vkladů? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojištění vkladů je prostředek ochrany peněz uložených v bankách (vkladů uložených např. na běžných či spořících účtech případně jiných typech bankovních produktů). Tyto peníze jsou pojištěny, takže v případě pádu banky dostanou vkladatelé své prostředky (resp. jejich velkou část) zpět od pojistitele. Toto pojištění má za cíl ochranu nejen jednotlivých střadatelů, ale i bank, resp. celkovou stabilitu bankovního trhu. V mnoha zemích (včetně zemí EU) je proto pojištění vkladů povinné. V České republice má tuto činnost na starosti Garanční systém finančního trhu, který spravuje Fond pojištění vkladů, z něhož se případné náhrady vyplácí.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Pojištění vkladů na Youtube

Najít heslo Pojištění vkladů ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pojištění vkladů ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Pojištění vkladů ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Pojištění vkladů ve Wikislovníku

Najít termín Pojištění vkladů ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pojištění vkladů například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte co znamená slovo Pojištění vkladů? resp. jaká je definice termínu Pojištění vkladů? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pojištění vkladů, odpověď na dotaz co je to Pojištění vkladů?. Víte např. kdo to je Felix Holzmann? Znáte a víte kdo je Šemík? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci bankovnictví Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?