Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zápraží. Co znamená pojem Zápraží z kategorie Stavebnictví?

Co je to Zápraží? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Zápraží?

Zápraží je název, kterým se označuje prostor nacházející se podle vstupní boční stěny domu. Může jít o chodník. Zápraží bývá hliněné nebo dlážděné. S tímto označením se lze setkat především u venkovských staveb.
Může také spojovat branku a dveře domu. Často bývá kryté střechou. Na venkově je možno vidět zápraží také jako vyvýšenou plochu, oddělující stěnu domu a dvůr.


Co je to Zápraží? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zápraží. Co znamená pojem Zápraží z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zápraží patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: slovník, přesný význam, co je to Zápraží?, termín, terminus technicus, definice pojmu, Zápraží, wiki, Stavebnictví, názvosloví, popis, přesný výraz, terminologie, heslo, pojem, informace, význam pojmu, význam


Pojem Zápraží je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Zápraží dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zápraží je hliněný nebo dlážděný prostor, chodník, podél vstupní boční stěny domu, převážně venkovského. Shora je kryté střechou domu. Někdy tvoří komunikační osu mezi brankou a vstupem (vstupy) do objektu.

Více informací o slovu Zápraží doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Zápraží ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Zápraží ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Zápraží ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Zápraží ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Zápraží ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Zápraží na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zápraží například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Zápraží? resp. jaká je definice slova Zápraží? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zápraží, odpověď na dotaz co je to Zápraží?. Víte např. kdo to je Roman Šebrle? Znáte a víte kdo je Seismolog? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Zápraží i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!