Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zápraží. Co znamená pojem Zápraží z kategorie Stavebnictví?

Co je to Zápraží? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Zápraží?

Zápraží je název, kterým se označuje prostor nacházející se podle vstupní boční stěny domu. Může jít o chodník. Zápraží bývá hliněné nebo dlážděné. S tímto označením se lze setkat především u venkovských staveb.
Může také spojovat branku a dveře domu. Často bývá kryté střechou. Na venkově je možno vidět zápraží také jako vyvýšenou plochu, oddělující stěnu domu a dvůr.


Co je to Zápraží? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zápraží. Co znamená pojem Zápraží z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Zápraží? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zápraží patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: slovo, wiki, význam slova, formulace, definice pojmu, co je to Zápraží?, Zápraží, lexikon, slovník, popis, odborný výraz, přesný význam, význam, Stavebnictví, terminus technicus, co znamená, význam pojmu, pojem


Pojem Zápraží je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Zápraží můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Zápraží je hliněný nebo dlážděný prostor, chodník, podél vstupní boční stěny domu, převážně venkovského. Shora je kryté střechou domu. Někdy tvoří komunikační osu mezi brankou a vstupem (vstupy) do objektu.

Další informační zdroje o slovu Zápraží

Najít termín Zápraží ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Zápraží ve Wikizdrojích

Najít heslo Zápraží ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Zápraží ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Zápraží ve Wikislovníku

Najít pojem Zápraží ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zápraží například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Zápraží? resp. co je to Zápraží? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zápraží, odpověď na dotaz co je to Zápraží?. Víte např. kdo to je Karel Černoch? Znáte a víte kdo je Celiatik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!