Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zápraží. Co znamená pojem Zápraží z kategorie Stavebnictví?

Co je to Zápraží? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Zápraží?

Zápraží je název, kterým se označuje prostor nacházející se podle vstupní boční stěny domu. Může jít o chodník. Zápraží bývá hliněné nebo dlážděné. S tímto označením se lze setkat především u venkovských staveb.
Může také spojovat branku a dveře domu. Často bývá kryté střechou. Na venkově je možno vidět zápraží také jako vyvýšenou plochu, oddělující stěnu domu a dvůr.


Co je to Zápraží? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zápraží. Co znamená pojem Zápraží z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Zápraží? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zápraží je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: význam pojmu, slovo, termín, přesný výraz, slovník, lexikon, wiki, Stavebnictví, přesný význam, co je to Zápraží?, co znamená, Stavebnictví, odborný výraz, popis, význam slova, synonymum, odborné názvosloví, terminus technicus


Pojem Zápraží je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zápraží? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Zápraží je hliněný nebo dlážděný prostor, chodník, podél vstupní boční stěny domu, převážně venkovského. Shora je kryté střechou domu. Někdy tvoří komunikační osu mezi brankou a vstupem (vstupy) do objektu.

Další zdroje informací o slovu Zápraží

Zkusit najít heslo Zápraží ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Zápraží ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Zápraží ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zápraží ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zápraží ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Zápraží ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Zápraží například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Zápraží? resp. co se přesně ukrývá za slovem Zápraží? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zápraží, odpověď na dotaz co je to Zápraží?. Víte např. kdo to je Adam Sandler? Znáte a víte kdo je Seismolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Zápraží hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!