Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zápraží. Co znamená pojem Zápraží z kategorie Stavebnictví?

Co je to Zápraží? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Zápraží?

Zápraží je název, kterým se označuje prostor nacházející se podle vstupní boční stěny domu. Může jít o chodník. Zápraží bývá hliněné nebo dlážděné. S tímto označením se lze setkat především u venkovských staveb.
Může také spojovat branku a dveře domu. Často bývá kryté střechou. Na venkově je možno vidět zápraží také jako vyvýšenou plochu, oddělující stěnu domu a dvůr.


Co je to Zápraží? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zápraží. Co znamená pojem Zápraží z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Zápraží? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zápraží patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: terminologie, definice pojmu, formulace, význam, terminus technicus, Zápraží, slovník, synonymum, přesný výraz, Stavebnictví, Stavebnictví, popis, co znamená, co to je, heslo, wiki, definice, informace


Pojem Zápraží je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Zápraží píše následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zápraží je hliněný nebo dlážděný prostor, chodník, podél vstupní boční stěny domu, převážně venkovského. Shora je kryté střechou domu. Někdy tvoří komunikační osu mezi brankou a vstupem (vstupy) do objektu.

Jiné informační zdroje o pojmu Zápraží

Zkusit najít heslo Zápraží ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Zápraží ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zápraží ve Wikimedia Commons

Najít termín Zápraží ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Zápraží na Youtube

Najít výraz Zápraží ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zápraží například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Zápraží? resp. co znamená slovo Zápraží? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zápraží, odpověď na dotaz co je to Zápraží?. Víte např. kdo to je Statistik? Znáte a víte kdo je Karel Hynek Mácha? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!