Co je to?
Výraz, termín, definice slova Stav nebezpečí. Co znamená odborný pojem Stav nebezpečí z kategorie Právo?

Co je to Stav nebezpečí? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Stav nebezpečí?

Stav nebezpečí je situace, ve které se jedná o ohrožení životů, zdraví, majetku nebo životního prostředí. Tento stav však neznamená ohrožení velkého rozsahu, které však nedokáže odvrátit svou obvyklou činností žádný správní úřad nebo orgán kraje či obce, ani subjekty infrastruktury nebo složky integrovaného záchranného systému.
Stav nebezpečí vyhlašuje hejtman kraje (pro Prahu primátor), může se týkat celého kraje nebo jen jeho části. Platí nejdéle 30 dní, prodloužen může být pouze se souhlasem vlády.


Co je to Stav nebezpečí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Stav nebezpečí. Co znamená odborný pojem Stav nebezpečí z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Stav nebezpečí sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Stav nebezpečí patří do sekce právo

Klíčová slova: definice, přesný výraz, přesný význam, lexikon, Stav nebezpečí, význam slova, synonymum, informace, odborné názvosloví, terminus technicus, co znamená, wiki, vysvětlení, co to je, termín, odborný výraz, heslo, pojem


Pojem Stav nebezpečí je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Stav nebezpečí? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Stav nebezpečí je nejnižším z krizových stavů, který mohou orgány České republiky vyhlásit v reakci na mimořádnou událost; závažnějšími krizovými stavy jsou nouzový stav, stav ohrožení státu a válečný stav.
Stav nebezpečí se vyhlašuje v případě, jsou-li ohroženy životy, zdraví, majetek anebo životní prostředí, pokud nedosahuje intenzita ohrožení značného rozsahu (není nutno vyhlásit závažnější krizový stav) a není možné odvrátit ohrožení běžnou činností správních úřadů, orgánů krajů a obcí, složek integrovaného záchranného systému nebo subjektů kritické infrastruktury.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Stav nebezpečí ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Stav nebezpečí ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Stav nebezpečí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Stav nebezpečí ve Wikislovníku

Hledat pojem Stav nebezpečí ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Stav nebezpečí ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Stav nebezpečí například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Stav nebezpečí? resp. co se přesně ukrývá za slovem Stav nebezpečí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stav nebezpečí, odpověď na dotaz co je to Stav nebezpečí?. Víte např. kdo to je Bradley Cooper? Znáte a víte kdo je Fetišista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.