Co je to?
Definice výrazu Stav nebezpečí. Co znamená odborný pojem Stav nebezpečí z kategorie Právo?

Co to je Stav nebezpečí? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Stav nebezpečí?

Stav nebezpečí je situace, ve které se jedná o ohrožení životů, zdraví, majetku nebo životního prostředí. Tento stav však neznamená ohrožení velkého rozsahu, které však nedokáže odvrátit svou obvyklou činností žádný správní úřad nebo orgán kraje či obce, ani subjekty infrastruktury nebo složky integrovaného záchranného systému.
Stav nebezpečí vyhlašuje hejtman kraje (pro Prahu primátor), může se týkat celého kraje nebo jen jeho části. Platí nejdéle 30 dní, prodloužen může být pouze se souhlasem vlády.


Co je to Stav nebezpečí? Význam slova, termín, Definice výrazu Stav nebezpečí. Co znamená odborný pojem Stav nebezpečí z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Stav nebezpečí) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Stav nebezpečí patří do kategorie Právo

Klíčová slova: terminologie, pojem, odborný výraz, synonymum, termín, definice, přesný výraz, odborné názvosloví, význam slova, názvosloví, slovník, význam, heslo, Stav nebezpečí, Právo, lexikon, slovo, definice pojmu


Pojem Stav nebezpečí je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Stav nebezpečí? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stav nebezpečí je nejnižším z krizových stavů, který mohou orgány České republiky vyhlásit v reakci na mimořádnou událost; závažnějšími krizovými stavy jsou nouzový stav, stav ohrožení státu a válečný stav.
Stav nebezpečí se vyhlašuje v případě, jsou-li ohroženy životy, zdraví, majetek anebo životní prostředí, pokud nedosahuje intenzita ohrožení značného rozsahu (není nutno vyhlásit závažnější krizový stav) a není možné odvrátit ohrožení běžnou činností správních úřadů, orgánů krajů a obcí, složek integrovaného záchranného systému nebo subjektů kritické infrastruktury.

Další zdroje informací o slovu Stav nebezpečí

Vyhledat termín Stav nebezpečí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Stav nebezpečí ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stav nebezpečí ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Stav nebezpečí na Youtube

Vyhledat slovo Stav nebezpečí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Stav nebezpečí ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Stav nebezpečí například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Stav nebezpečí? resp. jaký je přesný význam slova Stav nebezpečí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stav nebezpečí, odpověď na dotaz co je to Stav nebezpečí?. Víte např. kdo to je Žabař? Znáte a víte kdo je Nefritový císař? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.