Co je to?
Definice výrazu Stav nebezpečí. Co znamená odborný pojem Stav nebezpečí z kategorie Právo?

Co to je Stav nebezpečí? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Stav nebezpečí

Stav nebezpečí je situace, ve které se jedná o ohrožení životů, zdraví, majetku nebo životního prostředí. Tento stav však neznamená ohrožení velkého rozsahu, které však nedokáže odvrátit svou obvyklou činností žádný správní úřad nebo orgán kraje či obce, ani subjekty infrastruktury nebo složky integrovaného záchranného systému.
Stav nebezpečí vyhlašuje hejtman kraje (pro Prahu primátor), může se týkat celého kraje nebo jen jeho části. Platí nejdéle 30 dní, prodloužen může být pouze se souhlasem vlády.


Co je to Stav nebezpečí? Význam slova, termín, Definice výrazu Stav nebezpečí. Co znamená odborný pojem Stav nebezpečí z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Stav nebezpečí patří do sekce Právo

Klíčová slova: názvosloví, Stav nebezpečí, význam pojmu, co je to Stav nebezpečí?, přesný význam, termín, význam slova, formulace, význam, heslo, informace, terminus technicus, definice pojmu, wiki, lexikon, přesný výraz, vysvětlení, co znamená


Pojem Stav nebezpečí je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Stav nebezpečí? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Stav nebezpečí je nejnižším z krizových stavů, který mohou orgány České republiky vyhlásit v reakci na mimořádnou událost; závažnějšími krizovými stavy jsou nouzový stav, stav ohrožení státu a válečný stav.
Stav nebezpečí se vyhlašuje v případě, jsou-li ohroženy životy, zdraví, majetek anebo životní prostředí, pokud nedosahuje intenzita ohrožení značného rozsahu (není nutno vyhlásit závažnější krizový stav) a není možné odvrátit ohrožení běžnou činností správních úřadů, orgánů krajů a obcí, složek integrovaného záchranného systému nebo subjektů kritické infrastruktury.

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Stav nebezpečí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Stav nebezpečí ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Stav nebezpečí ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Stav nebezpečí na Google.cz

Najít heslo Stav nebezpečí ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Stav nebezpečí na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Stav nebezpečí například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Stav nebezpečí? resp. co přesně znamená slovo Stav nebezpečí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stav nebezpečí, odpověď na dotaz co je to Stav nebezpečí?. Víte např. kdo to je Stanislav Polčák? Znáte a víte kdo je Nefritový císař? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.