Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Stav nebezpečí. Co znamená pojem Stav nebezpečí z kategorie Právo?

Co je Stav nebezpečí? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Stav nebezpečí?

Stav nebezpečí je situace, ve které se jedná o ohrožení životů, zdraví, majetku nebo životního prostředí. Tento stav však neznamená ohrožení velkého rozsahu, které však nedokáže odvrátit svou obvyklou činností žádný správní úřad nebo orgán kraje či obce, ani subjekty infrastruktury nebo složky integrovaného záchranného systému.
Stav nebezpečí vyhlašuje hejtman kraje (pro Prahu primátor), může se týkat celého kraje nebo jen jeho části. Platí nejdéle 30 dní, prodloužen může být pouze se souhlasem vlády.


Co je to Stav nebezpečí? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Stav nebezpečí. Co znamená pojem Stav nebezpečí z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Stav nebezpečí se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Stav nebezpečí se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: termín, právo, definice pojmu, terminus technicus, právo, odborné názvosloví, popis, názvosloví, slovník, heslo, přesný výraz, přesný význam, pojem, formulace, Stav nebezpečí, odborný výraz, vysvětlení, lexikon


Pojem Stav nebezpečí je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Stav nebezpečí? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stav nebezpečí je nejnižším z krizových stavů, který mohou orgány České republiky vyhlásit v reakci na mimořádnou událost; závažnějšími krizovými stavy jsou nouzový stav, stav ohrožení státu a válečný stav.
Stav nebezpečí se vyhlašuje v případě, jsou-li ohroženy životy, zdraví, majetek anebo životní prostředí, pokud nedosahuje intenzita ohrožení značného rozsahu (není nutno vyhlásit závažnější krizový stav) a není možné odvrátit ohrožení běžnou činností správních úřadů, orgánů krajů a obcí, složek integrovaného záchranného systému nebo subjektů kritické infrastruktury.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Stav nebezpečí ve vyhledávači Qwant

Najít termín Stav nebezpečí ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Stav nebezpečí na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stav nebezpečí ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Stav nebezpečí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Stav nebezpečí ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Stav nebezpečí například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Stav nebezpečí? resp. jaká je definice termínu Stav nebezpečí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stav nebezpečí, odpověď na dotaz co je to Stav nebezpečí?. Víte např. kdo to je Marta Verner? Znáte a víte kdo je Veronika Khek Kubařová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.