Co je to?
Odborný výraz, definice slova NFT. Co znamená pojem NFT z kategorie Internet?

Co je NFT?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu NFT

Zkratka NFT označuje termín non-fungible token čili nezaměnitelný token. Jde o transparentní doklad, který potvrzuje vlastnictví specifické digitální položky. Pojem je spojen s digitálními aktivy a blockchainem. NFT totiž obsahuje podrobné informace o vlastníkovi a je nepřenositelný. NFT je speciální forma kryptoměny, která se používá k reprezentaci jedinečných digitálních objektů nebo aktiv, jako jsou umělecká díla, sběratelské předměty, hudební alba, virtuální pozemky ve hrách a mnoho dalšího. Zatímco tradiční kryptoměny jako Bitcoin jsou vzájemně zaměnitelné a mají stejnou hodnotu, NFT jsou jedinečné a nemohou být nahrazeny jinými tokeny. Každý NFT má vlastní digitální podpis, který potvrzuje jeho autentičnost a unikátnost. Tyto digitální podpisy jsou zaznamenávány na veřejném blockchainu, což je decentralizovaný a nedobytný účetní systém. NFT umožňuje vlastníkům digitálních objektů důkaz vlastnictví a prodej těchto unikátních aktiv. V rámci NFT systému se vytvářejí a prodávají na specializovaných online platformách, které fungují jako tržiště pro tyto digitální objekty.
Transakce s NFT jsou realizovány pomocí kryptoměn, často Ethereum, a za každý prodej nebo převod NFT se účtuje poplatek. Popularita NFT v poslední době prudce vzrostla, protože poskytuje nové možnosti tvůrcům digitálního obsahu, například umělcům a sběratelům. Tvůrci mohou prodat svá díla přímo ve formě NFT a získat tak přímou podporu fanoušků. Sběratelé mohou získat digitální sbírky, které mají skutečnou hodnotu a je možné s nimi obchodovat na tržišti NFT. NFT také nabízí možnost transparentního sledování historie vlastnictví digitálního objektu, což zvyšuje důvěru a dokládá autentičnost.


Co je to NFT? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova NFT. Co znamená pojem NFT z kategorie Internet?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Text s definicí výrazu NFT doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín NFT se nachází v sekci internet

Klíčová slova: přesný význam, co je to NFT?, NFT, slovo, názvosloví, wiki, formulace, heslo, vysvětlení, pojem, co znamená, termín, definice pojmu, terminus technicus, odborné názvosloví, lexikon, význam slova, informace


Pojem NFT je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat heslo NFT ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín NFT na Google obrázcích

Hledat frázi NFT ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít NFT ve Wikipedii

Hledat videa s názvem NFT na Youtube

Vyhledat heslo NFT ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo NFT například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní již víte co znamená NFT? resp. jaká je definice termínu NFT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NFT, odpověď na dotaz co je to NFT?. Víte např. kdo to je Jiřina Švorcová? Znáte a víte kdo je Bill Murray? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je internet. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.