Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Konkurence. Co znamená pojem Konkurence z kategorie Ekonomie?

Co je Konkurence?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Konkurence

Konkurence je označení pro hospodářskou soutěž mezi firmami na trhu. Jde o rivalitu, kterou firmy usilují o získání výhody před dalšími subjekty, a tak dosáhnout vyšší zisk. Podle toho, jaké prostředky jsou v konkurenčním boji použity, se rozlišuje konkurence cenová a necenová. Cenová konkurence znamená prosazování zájmů firmy tak, že se stanoví nízké ceny za vlastní výrobky. Necenová konkurence znamená prosazování firemních zájmů jiným způsobem než cenou, tedy jinými službami, nabídkami servisu, reklamy, prodloužené záruční doby a podobně.
Konkurence může být různých typů, dokonalá a nedokonalá. Dokonalá konkurence je typickým jevem konce 18. a začátku 19. století. Nedokonalá konkurence se člení na další formy: monopol, monopolistickou konkurenci a oligopol. Na hospodářskou soutěž dohlížejí antimonopolní úřady. Konkurovat si mohou jak fyzické, tak právnické osoby, ale musí dodržet právně stanovená pravidla pro konkurenci. Je zakázáno omezovat další účastníky a zneužívat účasti v soutěži. Za zneužití se považuje dohoda nebo spojení jednotlivých účastníků, zneužití dominantního postavení nebo nekalá soutěž.


Co je to Konkurence? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Konkurence. Co znamená pojem Konkurence z kategorie Ekonomie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Konkurence? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Konkurence se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: co znamená, wiki, formulace, lexikon, přesný význam, význam pojmu, popis, co to je, ekonomie, slovník, heslo, odborný výraz, Konkurence, terminologie, definice pojmu, odborné názvosloví, pojem, slovo


Pojem Konkurence je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Konkurence

Zkusit najít výraz Konkurence na Google.cz

Zkusit najít Konkurence ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Konkurence ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Konkurence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Konkurence ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Konkurence na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Konkurence například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je přesný význam slova Konkurence? resp. co se přesně ukrývá za slovem Konkurence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konkurence, odpověď na dotaz co je to Konkurence?. Víte např. kdo to je Ivan Hecko? Znáte a víte kdo je Václav Žmolík? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Konkurence i v jiné sekci než je kategorie ekonomie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.