Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sója. Co znamená odborný pojem Sója z kategorie Jídlo?

Co je to Sója? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Sója

Sója je luštěnina se širokým využitím nejen v potravinářství. Je to oblíbená surovina veganů a vegetariánů, protože obsahuje hodně bílkovin. Sóju využívá i tradiční asijská kuchyně, kde je přísadou mnoha jídel sójová omáčka. Jinak sója nachází uplatnění i jako surovina na výrobu hojně diskutovaných biopaliv a slouží také jako krmná plodina pro dobytek.


Co je to Sója? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sója. Co znamená odborný pojem Sója z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Sója doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Sója se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, názvosloví, pojem, lexikon, popis, slovo, synonymum, informace, terminologie, Sója, přesný výraz, význam pojmu, co to je, terminus technicus, co znamená, definice pojmu, co je to Sója?, formulace


Pojem Sója je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sója? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sója luštinatá je luštěnina s vysokým obsahem proteinů. Má široké použití jako potravina, krmivo pro hospodářská zvířata i jako surovina pro potravinářský a zpracovatelský průmysl. Její název pochází z japonského „šóju“ (sójová omáčka).

Sójové boby a mléko

Sójové boby a sójové mléko. Autor: bigfatcat, zdroj: Pixabay
Sójové boby a sójové mléko. Autor: bigfatcat, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Sója hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít slovo Sója na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sója ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Sója na Youtube

Zkusit najít slovo Sója ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Sója ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Sója ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sója například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Sója? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Sója? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sója, odpověď na dotaz co je to Sója?. Víte např. kdo to je Abraham Lincoln? Znáte a víte kdo je Smažka? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.