Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sója. Co znamená pojem Sója z kategorie Jídlo?

Co to je Sója? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Sója?

Sója je luštěnina se širokým využitím nejen v potravinářství. Je to oblíbená surovina veganů a vegetariánů, protože obsahuje hodně bílkovin. Sóju využívá i tradiční asijská kuchyně, kde je přísadou mnoha jídel sójová omáčka. Jinak sója nachází uplatnění i jako surovina na výrobu hojně diskutovaných biopaliv a slouží také jako krmná plodina pro dobytek.


Co je to Sója? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sója. Co znamená pojem Sója z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Sója s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sója patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, co je to Sója?, odborný výraz, Jídlo, Jídlo, definice, terminus technicus, co znamená, wiki, přesný význam, pojem, definice pojmu, formulace, odborné názvosloví, co to je, vysvětlení, lexikon, význam slova


Pojem Sója je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Sója?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sója luštinatá je luštěnina s vysokým obsahem proteinů. Má široké použití jako potravina, krmivo pro hospodářská zvířata i jako surovina pro potravinářský a zpracovatelský průmysl. Její název pochází z japonského „šóju“ (sójová omáčka).

Sójové boby a mléko

Sójové boby a sójové mléko. Autor: bigfatcat, zdroj: Pixabay
Sójové boby a sójové mléko. Autor: bigfatcat, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Sója doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sója ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Sója ve Wikizdrojích

Najít výraz Sója ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Sója ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sója ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Sója ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sója například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Sója? resp. jaký je význam slova Sója? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sója, odpověď na dotaz co je to Sója?. Víte např. kdo to je Brad Pitt? Znáte a víte kdo je Smažka? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.