Co je to?
Definice výrazu Sója. Co znamená odborný pojem Sója z kategorie Jídlo?

Co to je Sója? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Sója

Sója je luštěnina se širokým využitím nejen v potravinářství. Je to oblíbená surovina veganů a vegetariánů, protože obsahuje hodně bílkovin. Sóju využívá i tradiční asijská kuchyně, kde je přísadou mnoha jídel sójová omáčka. Jinak sója nachází uplatnění i jako surovina na výrobu hojně diskutovaných biopaliv a slouží také jako krmná plodina pro dobytek.


Co je to Sója? Význam slova, termín, Definice výrazu Sója. Co znamená odborný pojem Sója z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Sója? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Sója se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: definice, význam, pojem, synonymum, vysvětlení, slovník, formulace, terminologie, wiki, termín, informace, popis, jídlo, odborné názvosloví, co je to Sója?, Sója, definice pojmu, odborný výraz


Pojem Sója je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sója? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sója luštinatá je luštěnina s vysokým obsahem proteinů. Má široké použití jako potravina, krmivo pro hospodářská zvířata i jako surovina pro potravinářský a zpracovatelský průmysl. Její název pochází z japonského „šóju“ (sójová omáčka).

Sójové boby a mléko

Sójové boby a sójové mléko. Autor: bigfatcat, zdroj: Pixabay
Sójové boby a sójové mléko. Autor: bigfatcat, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sója ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Sója na Youtube

Zkusit najít termín Sója ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Sója ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Sója na Google.cz

Hledat frázi Sója ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sója například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už víte co znamená slovo Sója? resp. jaký je přesný význam slova Sója? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sója, odpověď na dotaz co je to Sója?. Víte např. kdo to je Martha Issová? Znáte a víte kdo je Spejbl? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Sója hledat i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.