Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sója. Co znamená pojem Sója z kategorie Jídlo?

Co to je Sója? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Sója

Sója je luštěnina se širokým využitím nejen v potravinářství. Je to oblíbená surovina veganů a vegetariánů, protože obsahuje hodně bílkovin. Sóju využívá i tradiční asijská kuchyně, kde je přísadou mnoha jídel sójová omáčka. Jinak sója nachází uplatnění i jako surovina na výrobu hojně diskutovaných biopaliv a slouží také jako krmná plodina pro dobytek.


Co je to Sója? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sója. Co znamená pojem Sója z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Sója s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sója patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, pojem, přesný význam, definice pojmu, co znamená, co to je, synonymum, heslo, definice, termín, co je to Sója?, lexikon, význam, terminologie, význam slova, Jídlo, formulace, Jídlo


Pojem Sója je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sója? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sója luštinatá je luštěnina s vysokým obsahem proteinů. Má široké použití jako potravina, krmivo pro hospodářská zvířata i jako surovina pro potravinářský a zpracovatelský průmysl. Její název pochází z japonského „šóju“ (sójová omáčka).

Sójové boby a mléko

Sójové boby a sójové mléko. Autor: bigfatcat, zdroj: Pixabay
Sójové boby a sójové mléko. Autor: bigfatcat, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Hledat pojem Sója ve Wikizdrojích

Najít termín Sója ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Sója ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Sója ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sója ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Sója na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sója například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Sója? resp. jaká je definice slova Sója? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sója, odpověď na dotaz co je to Sója?. Víte např. kdo to je Baptista? Znáte a víte kdo je Pizda? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.