Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sója. Co znamená pojem Sója z kategorie Jídlo?

Co to je Sója? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Sója?

Sója je luštěnina se širokým využitím nejen v potravinářství. Je to oblíbená surovina veganů a vegetariánů, protože obsahuje hodně bílkovin. Sóju využívá i tradiční asijská kuchyně, kde je přísadou mnoha jídel sójová omáčka. Jinak sója nachází uplatnění i jako surovina na výrobu hojně diskutovaných biopaliv a slouží také jako krmná plodina pro dobytek.


Co je to Sója? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sója. Co znamená pojem Sója z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Sója? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sója je v sekci Jídlo

Klíčová slova: význam, terminus technicus, Sója, co je to Sója?, pojem, wiki, popis, Jídlo, definice, Jídlo, formulace, odborné názvosloví, termín, heslo, slovo, terminologie, co znamená, definice pojmu


Pojem Sója je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Sója píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sója luštinatá je luštěnina s vysokým obsahem proteinů. Má široké použití jako potravina, krmivo pro hospodářská zvířata i jako surovina pro potravinářský a zpracovatelský průmysl. Její název pochází z japonského „šóju“ (sójová omáčka).

Sójové boby a mléko

Sójové boby a sójové mléko. Autor: bigfatcat, zdroj: Pixabay
Sójové boby a sójové mléko. Autor: bigfatcat, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Najít termín Sója ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sója ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Sója ve Wikislovníku

Hledat pojem Sója na Google.cz

Vyhledat výraz Sója ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Sója ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sója například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Sója? resp. jaká je definice slova Sója? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sója, odpověď na dotaz co je to Sója?. Víte např. kdo to je Tlumočník? Znáte a víte kdo je Blbka? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.