Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kompilace. Co znamená pojem Kompilace z kategorie Software?

Co to je Kompilace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kompilace

Kompilace je označení pro nepůvodní dílo, tedy takové, které vzniklo kompilací (složením, poskládáním k sobě) již existujících děl. Typickým příkladem kompilátu mohou být různé učebnice, encyklopedie, někdy i teoretické části (nejen) diplomových prací apod. U kompilátů je vždy třeba pečlivě uvádět všechny použité zdroje, jinak se jedná o plagiát, tj. ukradené dílo chráněné autorským zákonem.


Co je to Kompilace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kompilace. Co znamená pojem Kompilace z kategorie Software?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kompilace se nachází v sekci Software

Klíčová slova: Software, heslo, odborné názvosloví, popis, vysvětlení, přesný význam, terminus technicus, význam slova, definice, význam, názvosloví, přesný výraz, slovo, co to je, slovník, informace, význam pojmu, pojem


Pojem Kompilace je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kompilace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kompilát nebo kompilace (latinsky compilare, vydrancovat) je literární nebo odborné dílo, které vzniklo sloučením prvků jiných děl a neobsahuje nic původního. To je postup běžný v encyklopediích, antologiích, případně i v učebnicích, kde by však přesto měly být převzaté informace tvůrčím způsobem vybrány, sestaveny a hlavně vyloženy. Samozřejmě mají být uvedeny odkazy na použitá autorská díla, jak to v Česku vyžaduje autorský zákon, jinak by kompilát porušoval práva autorů a stal by se plagiátem.

Jiné zdroje informací o pojmu Kompilace

Hledat heslo Kompilace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Kompilace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kompilace na Youtube

Hledat pojem Kompilace ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Kompilace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Kompilace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kompilace například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kompilace? resp. co to je Kompilace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kompilace, odpověď na dotaz co je to Kompilace?. Víte např. kdo to je Dacan? Znáte a víte kdo je Hypoteční poradce? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Software). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.