Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kompilace. Co znamená pojem Kompilace z kategorie Software?

Co to je Kompilace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kompilace

Kompilace je označení pro nepůvodní dílo, tedy takové, které vzniklo kompilací (složením, poskládáním k sobě) již existujících děl. Typickým příkladem kompilátu mohou být různé učebnice, encyklopedie, někdy i teoretické části (nejen) diplomových prací apod. U kompilátů je vždy třeba pečlivě uvádět všechny použité zdroje, jinak se jedná o plagiát, tj. ukradené dílo chráněné autorským zákonem.


Co je to Kompilace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kompilace. Co znamená pojem Kompilace z kategorie Software?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kompilace je v sekci Software

Klíčová slova: význam slova, co znamená, popis, synonymum, Software, co to je, odborný výraz, termín, vysvětlení, slovo, přesný význam, terminus technicus, význam pojmu, terminologie, přesný výraz, co je to Kompilace?, názvosloví, heslo


Pojem Kompilace je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kompilace?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kompilát nebo kompilace (latinsky compilare, vydrancovat) je literární nebo odborné dílo, které vzniklo sloučením prvků jiných děl a neobsahuje nic původního. To je postup běžný v encyklopediích, antologiích, případně i v učebnicích, kde by však přesto měly být převzaté informace tvůrčím způsobem vybrány, sestaveny a hlavně vyloženy. Samozřejmě mají být uvedeny odkazy na použitá autorská díla, jak to v Česku vyžaduje autorský zákon, jinak by kompilát porušoval práva autorů a stal by se plagiátem.

Více informací o slovu Kompilace doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Kompilace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kompilace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Kompilace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Kompilace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Kompilace ve Wikizdrojích

Najít termín Kompilace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kompilace například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kompilace? resp. co přesně znamená slovo Kompilace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kompilace, odpověď na dotaz co je to Kompilace?. Víte např. kdo to je Jan Cemper? Znáte a víte kdo je Amanda Lear? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Kompilace hledat i v jiných kategoriích (než Software) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.