Co je to?
Definice výrazu, termínu Kompilace. Co znamená odborný pojem Kompilace z kategorie Software?

Co je Kompilace?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kompilace

Kompilace je označení pro nepůvodní dílo, tedy takové, které vzniklo kompilací (složením, poskládáním k sobě) již existujících děl. Typickým příkladem kompilátu mohou být různé učebnice, encyklopedie, někdy i teoretické části (nejen) diplomových prací apod. U kompilátů je vždy třeba pečlivě uvádět všechny použité zdroje, jinak se jedná o plagiát, tj. ukradené dílo chráněné autorským zákonem.


Co je to Kompilace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kompilace. Co znamená odborný pojem Kompilace z kategorie Software?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Kompilace je v kategorii software

Klíčová slova: wiki, co to je, význam, popis, odborný výraz, terminus technicus, Kompilace, přesný význam, co znamená, definice pojmu, lexikon, software, přesný výraz, pojem, informace, definice, terminologie, formulace


Pojem Kompilace je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kompilace?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kompilát nebo kompilace (latinsky compilare, vydrancovat) je literární nebo odborné dílo, které vzniklo sloučením prvků jiných děl a neobsahuje nic původního. To je postup běžný v encyklopediích, antologiích, případně i v učebnicích, kde by však přesto měly být převzaté informace tvůrčím způsobem vybrány, sestaveny a hlavně vyloženy. Samozřejmě mají být uvedeny odkazy na použitá autorská díla, jak to v Česku vyžaduje autorský zákon, jinak by kompilát porušoval práva autorů a stal by se plagiátem.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kompilace v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Kompilace na Youtube

Najít heslo Kompilace ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kompilace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Kompilace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Kompilace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Kompilace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kompilace například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená Kompilace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kompilace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kompilace, odpověď na dotaz co je to Kompilace?. Víte např. kdo to je Výtvarník? Znáte a víte kdo je Tunelář? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Kompilace i v jiné části webu než je kategorie software. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.