Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kompilace. Co znamená pojem Kompilace z kategorie Software?

Co to je Kompilace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kompilace?

Kompilace je označení pro nepůvodní dílo, tedy takové, které vzniklo kompilací (složením, poskládáním k sobě) již existujících děl. Typickým příkladem kompilátu mohou být různé učebnice, encyklopedie, někdy i teoretické části (nejen) diplomových prací apod. U kompilátů je vždy třeba pečlivě uvádět všechny použité zdroje, jinak se jedná o plagiát, tj. ukradené dílo chráněné autorským zákonem.


Co je to Kompilace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kompilace. Co znamená pojem Kompilace z kategorie Software?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kompilace s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kompilace se nachází v kategorii Software

Klíčová slova: formulace, lexikon, odborný výraz, definice pojmu, co znamená, slovník, terminus technicus, názvosloví, termín, informace, přesný výraz, co to je, přesný význam, co je to Kompilace?, synonymum, wiki, vysvětlení, pojem


Pojem Kompilace je v kategorii Software, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Kompilace dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kompilát nebo kompilace (latinsky compilare, vydrancovat) je literární nebo odborné dílo, které vzniklo sloučením prvků jiných děl a neobsahuje nic původního. To je postup běžný v encyklopediích, antologiích, případně i v učebnicích, kde by však přesto měly být převzaté informace tvůrčím způsobem vybrány, sestaveny a hlavně vyloženy. Samozřejmě mají být uvedeny odkazy na použitá autorská díla, jak to v Česku vyžaduje autorský zákon, jinak by kompilát porušoval práva autorů a stal by se plagiátem.

Hledejte pojem Kompilace v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Kompilace na Youtube

Hledat termín Kompilace ve Wikislovníku

Hledat heslo Kompilace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kompilace ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Kompilace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Kompilace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kompilace například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kompilace? resp. co přesně znamená slovo Kompilace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kompilace, odpověď na dotaz co je to Kompilace?. Víte např. kdo to je Žabař? Znáte a víte kdo je Hypoteční poradce? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Software. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.