Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kompilace. Co znamená pojem Kompilace z kategorie Software?

Co to je Kompilace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kompilace

Kompilace je označení pro nepůvodní dílo, tedy takové, které vzniklo kompilací (složením, poskládáním k sobě) již existujících děl. Typickým příkladem kompilátu mohou být různé učebnice, encyklopedie, někdy i teoretické části (nejen) diplomových prací apod. U kompilátů je vždy třeba pečlivě uvádět všechny použité zdroje, jinak se jedná o plagiát, tj. ukradené dílo chráněné autorským zákonem.


Co je to Kompilace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kompilace. Co znamená pojem Kompilace z kategorie Software?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kompilace patří do kategorie Software

Klíčová slova: wiki, odborné názvosloví, terminologie, definice, formulace, význam pojmu, informace, termín, co to je, názvosloví, odborný výraz, co je to Kompilace?, Software, význam slova, přesný výraz, přesný význam, heslo, popis


Pojem Kompilace je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kompilace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kompilát nebo kompilace (latinsky compilare, vydrancovat) je literární nebo odborné dílo, které vzniklo sloučením prvků jiných děl a neobsahuje nic původního. To je postup běžný v encyklopediích, antologiích, případně i v učebnicích, kde by však přesto měly být převzaté informace tvůrčím způsobem vybrány, sestaveny a hlavně vyloženy. Samozřejmě mají být uvedeny odkazy na použitá autorská díla, jak to v Česku vyžaduje autorský zákon, jinak by kompilát porušoval práva autorů a stal by se plagiátem.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kompilace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kompilace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Kompilace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Kompilace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Kompilace ve Wikizdrojích

Najít heslo Kompilace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kompilace například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kompilace? resp. co přesně označuje termín Kompilace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kompilace, odpověď na dotaz co je to Kompilace?. Víte např. kdo to je Harant? Znáte a víte kdo je Anna K? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Kompilace i v jiných kategoriích (než Software). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.