Co je to?
Definice odborného termínu, slova Paliativní péče. Co znamená pojem Paliativní péče z kategorie Lékařství?

Co je Paliativní péče?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Paliativní péče?

Paliativní péče je druh péče, který bývá nabízen pacientům s nevyléčitelnou chorobou, která je již v pokročilém nebo vrcholícím stádiu. Pacientovi i jeho blízkým ulevuje, nemocnému především mírní bolesti a umožňuje mu dožít zbytek života důstojně, bez velkého tělesného nebo duševního strádání.
Paliativní péče je zaměřena také na pacientovy blízké. Jedná se o péči komplexní, která je zaměřena na potřeby pacienta. Podle nich pak může být obecná nebo specializovaná.


Co je to Paliativní péče? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Paliativní péče. Co znamená pojem Paliativní péče z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Paliativní péče patří do sekce lékařství

Klíčová slova: význam, slovo, terminologie, popis, wiki, vysvětlení, odborné názvosloví, definice pojmu, názvosloví, heslo, lexikon, terminus technicus, lékařství, formulace, význam slova, definice, co znamená, Paliativní péče


Pojem Paliativní péče je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Paliativní péče?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Paliativní péče je komplexní, aktivní a na kvalitu života orientovaná péče poskytovaná pacientovi, který trpí nevyléčitelnou chorobou v pokročilém nebo terminálním stadiu. Cílem paliativní péče je zmírnit bolest a další tělesná a duševní strádání, zachovat pacientovu důstojnost a poskytnout podporu jeho blízkým. Podrobně o paliativní péči hovoří Doporučení (2004) 23 Výboru ministrů Rady Evropy O organizaci paliativní péče.

Pro více informací o heslu Paliativní péče zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Paliativní péče ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Paliativní péče na Google.cz

Zkusit najít výraz Paliativní péče ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Paliativní péče ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Paliativní péče ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Paliativní péče ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Paliativní péče například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte co znamená Paliativní péče? resp. co přesně znamená slovo Paliativní péče? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paliativní péče, odpověď na dotaz co je to Paliativní péče?. Víte např. kdo to je Světoběžník? Znáte a víte kdo je Heinrich Himmler? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Paliativní péče i v jiné sekci než v lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.