Co je to?
Výraz, termín, definice slova Paliativní péče. Co znamená odborný pojem Paliativní péče z kategorie Lékařství?

Co je to Paliativní péče? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Paliativní péče

Paliativní péče je druh péče, který bývá nabízen pacientům s nevyléčitelnou chorobou, která je již v pokročilém nebo vrcholícím stádiu. Pacientovi i jeho blízkým ulevuje, nemocnému především mírní bolesti a umožňuje mu dožít zbytek života důstojně, bez velkého tělesného nebo duševního strádání.
Paliativní péče je zaměřena také na pacientovy blízké. Jedná se o péči komplexní, která je zaměřena na potřeby pacienta. Podle nich pak může být obecná nebo specializovaná.


Co je to Paliativní péče? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Paliativní péče. Co znamená odborný pojem Paliativní péče z kategorie Lékařství?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Paliativní péče sdílejte s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Paliativní péče je v kategorii lékařství

Klíčová slova: lékařství, přesný význam, terminologie, slovník, popis, přesný výraz, definice, formulace, heslo, definice pojmu, význam slova, vysvětlení, wiki, odborné názvosloví, význam, význam pojmu, termín, co je to Paliativní péče?


Pojem Paliativní péče je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Paliativní péče?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Paliativní péče je komplexní, aktivní a na kvalitu života orientovaná péče poskytovaná pacientovi, který trpí nevyléčitelnou chorobou v pokročilém nebo terminálním stadiu. Cílem paliativní péče je zmírnit bolest a další tělesná a duševní strádání, zachovat pacientovu důstojnost a poskytnout podporu jeho blízkým. Podrobně o paliativní péči hovoří Doporučení (2004) 23 Výboru ministrů Rady Evropy O organizaci paliativní péče.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Paliativní péče ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Paliativní péče ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Paliativní péče ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Paliativní péče na Youtube

Vyhledat pojem Paliativní péče ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Paliativní péče ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Paliativní péče například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Paliativní péče? resp. jaká je definice termínu Paliativní péče? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paliativní péče, odpověď na dotaz co je to Paliativní péče?. Víte např. kdo to je Geolog? Znáte a víte kdo je Lichvář? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.