Co je to?
Definice výrazu Paliativní péče. Co znamená odborný pojem Paliativní péče z kategorie Lékařství?

Co to je Paliativní péče? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Paliativní péče?

Paliativní péče je druh péče, který bývá nabízen pacientům s nevyléčitelnou chorobou, která je již v pokročilém nebo vrcholícím stádiu. Pacientovi i jeho blízkým ulevuje, nemocnému především mírní bolesti a umožňuje mu dožít zbytek života důstojně, bez velkého tělesného nebo duševního strádání.
Paliativní péče je zaměřena také na pacientovy blízké. Jedná se o péči komplexní, která je zaměřena na potřeby pacienta. Podle nich pak může být obecná nebo specializovaná.


Co je to Paliativní péče? Význam slova, termín, Definice výrazu Paliativní péče. Co znamená odborný pojem Paliativní péče z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Paliativní péče doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Paliativní péče se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, názvosloví, co je to Paliativní péče?, lexikon, pojem, odborné názvosloví, definice pojmu, formulace, význam slova, definice, terminus technicus, vysvětlení, Paliativní péče, přesný význam, synonymum, termín, wiki, co znamená


Pojem Paliativní péče je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Paliativní péče?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Paliativní péče je komplexní, aktivní a na kvalitu života orientovaná péče poskytovaná pacientovi, který trpí nevyléčitelnou chorobou v pokročilém nebo terminálním stadiu. Cílem paliativní péče je zmírnit bolest a další tělesná a duševní strádání, zachovat pacientovu důstojnost a poskytnout podporu jeho blízkým. Podrobně o paliativní péči hovoří Doporučení (2004) 23 Výboru ministrů Rady Evropy O organizaci paliativní péče.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Paliativní péče na Youtube

Hledat termín Paliativní péče ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Paliativní péče ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Paliativní péče ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Paliativní péče ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Paliativní péče na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Paliativní péče například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Paliativní péče? resp. jaký je přesný význam slova Paliativní péče? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paliativní péče, odpověď na dotaz co je to Paliativní péče?. Víte např. kdo to je Horymír? Znáte a víte kdo je Zdeněk Svěrák? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.