Co je to?
Definice výrazu Paliativní péče. Co znamená odborný pojem Paliativní péče z kategorie Lékařství?

Co to je Paliativní péče? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Paliativní péče

Paliativní péče je druh péče, který bývá nabízen pacientům s nevyléčitelnou chorobou, která je již v pokročilém nebo vrcholícím stádiu. Pacientovi i jeho blízkým ulevuje, nemocnému především mírní bolesti a umožňuje mu dožít zbytek života důstojně, bez velkého tělesného nebo duševního strádání.
Paliativní péče je zaměřena také na pacientovy blízké. Jedná se o péči komplexní, která je zaměřena na potřeby pacienta. Podle nich pak může být obecná nebo specializovaná.


Co je to Paliativní péče? Význam slova, termín, Definice výrazu Paliativní péče. Co znamená odborný pojem Paliativní péče z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Paliativní péče s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Paliativní péče je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co je to Paliativní péče?, heslo, slovník, význam pojmu, wiki, význam, slovo, přesný význam, terminologie, význam slova, synonymum, lexikon, přesný výraz, odborný výraz, popis, Paliativní péče, názvosloví, termín


Pojem Paliativní péče je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Paliativní péče?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Paliativní péče je komplexní, aktivní a na kvalitu života orientovaná péče poskytovaná pacientovi, který trpí nevyléčitelnou chorobou v pokročilém nebo terminálním stadiu. Cílem paliativní péče je zmírnit bolest a další tělesná a duševní strádání, zachovat pacientovu důstojnost a poskytnout podporu jeho blízkým. Podrobně o paliativní péči hovoří Doporučení (2004) 23 Výboru ministrů Rady Evropy O organizaci paliativní péče.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Paliativní péče ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Paliativní péče ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Paliativní péče ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Paliativní péče ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Paliativní péče ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Paliativní péče ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Paliativní péče například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Paliativní péče? resp. co znamená Paliativní péče? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paliativní péče, odpověď na dotaz co je to Paliativní péče?. Víte např. kdo to je Andrej Kiska? Znáte a víte kdo je Mašgiach? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.