Co je to?
Definice výrazu Paliativní péče. Co znamená odborný pojem Paliativní péče z kategorie Lékařství?

Co to je Paliativní péče? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Paliativní péče?

Paliativní péče je druh péče, který bývá nabízen pacientům s nevyléčitelnou chorobou, která je již v pokročilém nebo vrcholícím stádiu. Pacientovi i jeho blízkým ulevuje, nemocnému především mírní bolesti a umožňuje mu dožít zbytek života důstojně, bez velkého tělesného nebo duševního strádání.
Paliativní péče je zaměřena také na pacientovy blízké. Jedná se o péči komplexní, která je zaměřena na potřeby pacienta. Podle nich pak může být obecná nebo specializovaná.


Co je to Paliativní péče? Význam slova, termín, Definice výrazu Paliativní péče. Co znamená odborný pojem Paliativní péče z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Paliativní péče patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: popis, synonymum, lexikon, definice pojmu, co je to Paliativní péče?, přesný význam, Paliativní péče, formulace, wiki, terminus technicus, význam pojmu, co znamená, odborné názvosloví, informace, význam slova, terminologie, přesný výraz, slovo


Pojem Paliativní péče je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Paliativní péče

Najít slovo Paliativní péče ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Paliativní péče ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Paliativní péče ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Paliativní péče na Youtube

Najít heslo Paliativní péče ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Paliativní péče ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Paliativní péče například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Paliativní péče? resp. co znamená Paliativní péče? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paliativní péče, odpověď na dotaz co je to Paliativní péče?. Víte např. kdo to je Lukáš Bouzek? Znáte a víte kdo je Zdeněk Svěrák? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.