Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Loajalita. Co znamená pojem Loajalita z kategorie Filozofie?

Co to je Loajalita? Význam slova

Co znamená termín Loajalita? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Loajalita je vlastnost ceněná ve vztahu zaměstnanec - zaměstnavatel, případně dříve vrchnost - poddaný. Znamená věrnost, oddanost. Loajalita vůči firmě a "sdílení hodnot" se u zaměstnanců očekávává. Pokud je ale někdo loajální příliš, pak to zavání spíše podlézavostí a patolízalstvím a oprávněně to vyvolává nikoliv ocenění, ale opovržení a výsměch.


Co je to Loajalita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Loajalita. Co znamená pojem Loajalita z kategorie Filozofie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Loajalita? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Loajalita je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: význam slova, heslo, synonymum, přesný význam, slovník, terminologie, přesný výraz, význam pojmu, formulace, co je to Loajalita?, terminus technicus, slovo, vysvětlení, pojem, Loajalita, Filozofie, co znamená, popis


Pojem Loajalita je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Loajalita? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Loajalita (z franc. loyauté a z lat. legalitas, zákonnost) znamená věrnost, praktickou ochotu jednotlivce či skupiny osob dodržovat závazky vůči osobě nadřízené, vůči organizaci, instituci nebo i přesvědčení.

Další informační zdroje o slovu Loajalita

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Loajalita ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Loajalita ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Loajalita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Loajalita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Loajalita ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Loajalita na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Loajalita například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Loajalita? resp. jaký je přesný význam slova Loajalita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Loajalita, odpověď na dotaz co je to Loajalita?. Víte např. kdo to je Jehovista? Znáte a víte kdo je Christian Bale? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Loajalita hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.