Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Loajalita. Co znamená pojem Loajalita z kategorie Filozofie?

Co to je Loajalita? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Loajalita

Loajalita je vlastnost ceněná ve vztahu zaměstnanec - zaměstnavatel, případně dříve vrchnost - poddaný. Znamená věrnost, oddanost. Loajalita vůči firmě a "sdílení hodnot" se u zaměstnanců očekávává. Pokud je ale někdo loajální příliš, pak to zavání spíše podlézavostí a patolízalstvím a oprávněně to vyvolává nikoliv ocenění, ale opovržení a výsměch.


Co je to Loajalita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Loajalita. Co znamená pojem Loajalita z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Loajalita s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Loajalita se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: význam slova, wiki, formulace, Loajalita, definice pojmu, co znamená, slovník, popis, odborný výraz, odborné názvosloví, co to je, přesný výraz, význam, přesný význam, co je to Loajalita?, informace, vysvětlení, slovo


Pojem Loajalita je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Loajalita? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Loajalita (z franc. loyauté a z lat. legalitas, zákonnost) znamená věrnost, praktickou ochotu jednotlivce či skupiny osob dodržovat závazky vůči osobě nadřízené, vůči organizaci, instituci nebo i přesvědčení.

Další informační zdroje o slovu Loajalita

Vyhledat termín Loajalita ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Loajalita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Loajalita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Loajalita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Loajalita ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Loajalita ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Loajalita například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Loajalita? resp. jaký je přesný význam slova Loajalita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Loajalita, odpověď na dotaz co je to Loajalita?. Víte např. kdo to je Kominík? Znáte a víte kdo je Liam Neeson? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Loajalita i v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.