Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Loajalita. Co znamená pojem Loajalita z kategorie Filozofie?

Co to je Loajalita? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Loajalita

Loajalita je vlastnost ceněná ve vztahu zaměstnanec - zaměstnavatel, případně dříve vrchnost - poddaný. Znamená věrnost, oddanost. Loajalita vůči firmě a "sdílení hodnot" se u zaměstnanců očekávává. Pokud je ale někdo loajální příliš, pak to zavání spíše podlézavostí a patolízalstvím a oprávněně to vyvolává nikoliv ocenění, ale opovržení a výsměch.


Co je to Loajalita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Loajalita. Co znamená pojem Loajalita z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Loajalita? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Loajalita je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: názvosloví, terminus technicus, definice pojmu, termín, lexikon, přesný výraz, slovo, formulace, význam, Filozofie, přesný význam, pojem, význam slova, terminologie, definice, odborný výraz, vysvětlení, synonymum


Pojem Loajalita je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Loajalita? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Loajalita (z franc. loyauté a z lat. legalitas, zákonnost) znamená věrnost, praktickou ochotu jednotlivce či skupiny osob dodržovat závazky vůči osobě nadřízené, vůči organizaci, instituci nebo i přesvědčení.

Pro další informace o termínu Loajalita zkuste tyto odkazy

Zkusit najít termín Loajalita ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Loajalita ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Loajalita ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Loajalita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Loajalita ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Loajalita ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Loajalita například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Loajalita? resp. co se skrývá pod slovem Loajalita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Loajalita, odpověď na dotaz co je to Loajalita?. Víte např. kdo to je Karla Šlechtová? Znáte a víte kdo je Marek Lambora? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Filozofie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.