Co je to?
Odborný výraz, definice slova Loajalita. Co znamená slovo Loajalita z kategorie Filozofie?

Co je Loajalita? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Loajalita?

Loajalita je vlastnost ceněná ve vztahu zaměstnanec - zaměstnavatel, případně dříve vrchnost - poddaný. Znamená věrnost, oddanost. Loajalita vůči firmě a "sdílení hodnot" se u zaměstnanců očekávává. Pokud je ale někdo loajální příliš, pak to zavání spíše podlézavostí a patolízalstvím a oprávněně to vyvolává nikoliv ocenění, ale opovržení a výsměch.


Co je to Loajalita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Loajalita. Co znamená slovo Loajalita z kategorie Filozofie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Loajalita patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: termín, lexikon, co je to Loajalita?, přesný výraz, odborné názvosloví, filozofie, vysvětlení, terminologie, Loajalita, popis, pojem, co znamená, filozofie, terminus technicus, synonymum, význam pojmu, přesný význam, odborný výraz


Pojem Loajalita je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Loajalita dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Loajalita (z franc. loyauté a z lat. legalitas, zákonnost) znamená věrnost, praktickou ochotu jednotlivce či skupiny osob dodržovat závazky vůči osobě nadřízené, vůči organizaci, instituci nebo i přesvědčení.

Hledejte výraz Loajalita v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Loajalita ve Wikislovníku

Hledat frázi Loajalita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Loajalita na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Loajalita ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Loajalita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Loajalita ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Loajalita například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Loajalita? resp. co označuje slovo Loajalita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Loajalita, odpověď na dotaz co je to Loajalita?. Víte např. kdo to je Kamala Harrisová? Znáte a víte kdo je Radek Hlaváček? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než filozofie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.