Co je to?
Odborný výraz, definice slova Výklad. Co znamená pojem Výklad z kategorie Literatura?

Co je Výklad?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Výklad

Výklad je označení slohového útvaru, s nímž se nejčastěji setkáme v odborném stylu. Ten samozřejmě nezahrnuje pouze odborné publikace, ale i "texty na odborné téma pro laiky", tedy populárně-naučné (různé weby, časopisy atd.). Výklad by měl být dobře a přehledně řazen a strukturován, aby byl srozumitelný a jednoznačný. Objevují se v něm odborné názvy.


Co je to Výklad? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Výklad. Co znamená pojem Výklad z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Výklad doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Výklad se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: odborný výraz, literatura, terminus technicus, termín, význam, co znamená, definice, co to je, literatura, význam pojmu, informace, přesný výraz, Výklad, slovo, definice pojmu, heslo, wiki, lexikon


Pojem Výklad je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Výklad? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Výklad je slohový útvar. Patří do funkčního stylu odborného. Postihuje a vysvětluje vnitřní souvislosti a vztahy, podmínky vzniku, vývoj, trvání jevu, jeho následky a objasňuje podstatu jevu. Výklad je základem učebnic, odborných časopisů a publikací.

Další zdroje informací

Najít heslo Výklad na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Výklad ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Výklad na Google.cz

Zkusit najít frázi Výklad ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Výklad na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výklad ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Výklad například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaká je definice termínu Výklad? resp. co se přesně ukrývá za slovem Výklad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výklad, odpověď na dotaz co je to Výklad?. Víte např. kdo to je Lužičký Srb? Znáte a víte kdo je Barbora Seemanová? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než literatura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Písařka, výklad, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.