Co je to?
Výraz, termín, definice slova Výklad. Co znamená odborný pojem Výklad z kategorie Literatura?

Co je to Výklad? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Výklad?

Výklad je označení slohového útvaru, s nímž se nejčastěji setkáme v odborném stylu. Ten samozřejmě nezahrnuje pouze odborné publikace, ale i "texty na odborné téma pro laiky", tedy populárně-naučné (různé weby, časopisy atd.). Výklad by měl být dobře a přehledně řazen a strukturován, aby byl srozumitelný a jednoznačný. Objevují se v něm odborné názvy.


Co je to Výklad? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Výklad. Co znamená odborný pojem Výklad z kategorie Literatura?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Výklad sdílet s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Výklad patří do sekce literatura

Klíčová slova: definice, vysvětlení, co to je, terminologie, význam slova, wiki, heslo, přesný význam, synonymum, literatura, lexikon, názvosloví, informace, slovník, literatura, odborné názvosloví, slovo, definice pojmu


Pojem Výklad je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Výklad dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Výklad je slohový útvar. Patří do funkčního stylu odborného. Postihuje a vysvětluje vnitřní souvislosti a vztahy, podmínky vzniku, vývoj, trvání jevu, jeho následky a objasňuje podstatu jevu. Výklad je základem učebnic, odborných časopisů a publikací.

Pro více informací o heslu Výklad zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Výklad ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Výklad ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Výklad ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Výklad na Google.cz

Najít heslo Výklad ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Výklad ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Výklad například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte jaká je definice termínu Výklad? resp. co je to Výklad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výklad, odpověď na dotaz co je to Výklad?. Víte např. kdo to je Miloš Forman? Znáte a víte kdo je Alexander Ovečkin? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než literatura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.