Co je to?
Definice odborného termínu, slova Výklad. Co znamená pojem Výklad z kategorie Literatura?

Co je to Výklad? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Výklad?

Výklad je označení slohového útvaru, s nímž se nejčastěji setkáme v odborném stylu. Ten samozřejmě nezahrnuje pouze odborné publikace, ale i "texty na odborné téma pro laiky", tedy populárně-naučné (různé weby, časopisy atd.). Výklad by měl být dobře a přehledně řazen a strukturován, aby byl srozumitelný a jednoznačný. Objevují se v něm odborné názvy.


Co je to Výklad? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Výklad. Co znamená pojem Výklad z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Výklad se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: wiki, význam slova, přesný význam, význam, slovo, názvosloví, co to je, Výklad, vysvětlení, Literatura, Literatura, popis, lexikon, význam pojmu, odborné názvosloví, odborný výraz, formulace, heslo


Pojem Výklad je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Výklad můžete dozvědět následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Výklad je slohový útvar. Patří do funkčního stylu odborného. Postihuje a vysvětluje vnitřní souvislosti a vztahy, podmínky vzniku, vývoj, trvání jevu, jeho následky a objasňuje podstatu jevu. Výklad je základem učebnic, odborných časopisů a publikací.

Další informační zdroje o slovu Výklad

Hledat termín Výklad ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Výklad na Google.cz

Zkusit najít termín Výklad ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Výklad ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Výklad ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výklad ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Výklad například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Výklad? resp. co označuje slovo Výklad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výklad, odpověď na dotaz co je to Výklad?. Víte např. kdo to je Statik? Znáte a víte kdo je Tramp? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.