Co je to?
Definice odborného termínu, slova Výklad. Co znamená pojem Výklad z kategorie Literatura?

Co je to Výklad? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Výklad?

Výklad je označení slohového útvaru, s nímž se nejčastěji setkáme v odborném stylu. Ten samozřejmě nezahrnuje pouze odborné publikace, ale i "texty na odborné téma pro laiky", tedy populárně-naučné (různé weby, časopisy atd.). Výklad by měl být dobře a přehledně řazen a strukturován, aby byl srozumitelný a jednoznačný. Objevují se v něm odborné názvy.


Co je to Výklad? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Výklad. Co znamená pojem Výklad z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Výklad sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Výklad patří do sekce Literatura

Klíčová slova: přesný význam, Výklad, termín, význam slova, lexikon, terminologie, názvosloví, Literatura, wiki, co je to Výklad?, význam, význam pojmu, popis, odborný výraz, definice pojmu, pojem, slovo, synonymum


Pojem Výklad je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Výklad dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Výklad je slohový útvar. Patří do funkčního stylu odborného. Postihuje a vysvětluje vnitřní souvislosti a vztahy, podmínky vzniku, vývoj, trvání jevu, jeho následky a objasňuje podstatu jevu. Výklad je základem učebnic, odborných časopisů a publikací.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Výklad na Youtube

Zkusit najít pojem Výklad ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Výklad ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Výklad ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Výklad ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Výklad ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Výklad například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Výklad? resp. jaký je význam slova Výklad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výklad, odpověď na dotaz co je to Výklad?. Víte např. kdo to je Teta? Znáte a víte kdo je Tramp? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Výklad v jiné sekci než Literatura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.