Co je to?
Výraz, termín, definice slova Výklad. Co znamená odborný pojem Výklad z kategorie Literatura?

Co je to Výklad? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Výklad?

Výklad je označení slohového útvaru, s nímž se nejčastěji setkáme v odborném stylu. Ten samozřejmě nezahrnuje pouze odborné publikace, ale i "texty na odborné téma pro laiky", tedy populárně-naučné (různé weby, časopisy atd.). Výklad by měl být dobře a přehledně řazen a strukturován, aby byl srozumitelný a jednoznačný. Objevují se v něm odborné názvy.


Co je to Výklad? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Výklad. Co znamená odborný pojem Výklad z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Výklad s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Výklad se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, odborné názvosloví, terminologie, terminus technicus, heslo, synonymum, přesný výraz, termín, slovo, co znamená, vysvětlení, význam, co to je, literatura, přesný význam, pojem, popis


Pojem Výklad je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Výklad? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Výklad je slohový útvar. Patří do funkčního stylu odborného. Postihuje a vysvětluje vnitřní souvislosti a vztahy, podmínky vzniku, vývoj, trvání jevu, jeho následky a objasňuje podstatu jevu. Výklad je základem učebnic, odborných časopisů a publikací.

Zkuste zjistit více informací o slovu Výklad v následujících zdrojích

Vyhledat termín Výklad na Google.cz

Zkusit najít výraz Výklad ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Výklad ve Wikizdrojích

Hledat pojem Výklad ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Výklad ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Výklad ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Výklad například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Výklad? resp. jaká je definice termínu Výklad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výklad, odpověď na dotaz co je to Výklad?. Víte např. kdo to je Prezident? Znáte a víte kdo je Michael Moore? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.