Co je to?
Definice odborného termínu, slova Výklad. Co znamená pojem Výklad z kategorie Literatura?

Co je to Výklad? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Výklad

Výklad je označení slohového útvaru, s nímž se nejčastěji setkáme v odborném stylu. Ten samozřejmě nezahrnuje pouze odborné publikace, ale i "texty na odborné téma pro laiky", tedy populárně-naučné (různé weby, časopisy atd.). Výklad by měl být dobře a přehledně řazen a strukturován, aby byl srozumitelný a jednoznačný. Objevují se v něm odborné názvy.


Co je to Výklad? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Výklad. Co znamená pojem Výklad z kategorie Literatura?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Výklad? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Výklad je v kategorii literatura

Klíčová slova: definice, přesný výraz, co to je, odborný výraz, význam slova, co je to Výklad?, názvosloví, slovník, význam, termín, informace, přesný význam, popis, lexikon, synonymum, pojem, definice pojmu, terminologie


Pojem Výklad je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Výklad? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Výklad je slohový útvar. Patří do funkčního stylu odborného. Postihuje a vysvětluje vnitřní souvislosti a vztahy, podmínky vzniku, vývoj, trvání jevu, jeho následky a objasňuje podstatu jevu. Výklad je základem učebnic, odborných časopisů a publikací.

Další informační zdroje o slovu Výklad

Hledat frázi Výklad ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Výklad ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Výklad ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Výklad ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Výklad ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Výklad ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Výklad například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Výklad? resp. co vlastně znamená slovo Výklad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výklad, odpověď na dotaz co je to Výklad?. Víte např. kdo to je Daniel Bambas? Znáte a víte kdo je Jana Paulová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Výklad i v jiné kategorii než v literatura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.