Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nuťák. Co znamená odborný pojem Nuťák z kategorie Nástroje?

Co je to Nuťák? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Nuťák

Nuťák je pojmenování ostrého dláta, které patří do vybavení každého kameníka. Většinou jde o poměrně dlouhý nástroj, tenký a značně ostrý. Dláto má ploché ostří, to je zalomené do tvaru V, což znamená, že uprostřed ostří se nachází vrcholek. Pomocí nuťáku se do plochy zavrtává čistý bod.
Používá se při práci s měkkým materiálem, kdy se na kameni tečkuje s pomocí tečkovacího strojku. Práce s ním se podobá kvedlání nebo tření dřívka při rozdělání ohně.


Co je to Nuťák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nuťák. Co znamená odborný pojem Nuťák z kategorie Nástroje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Nuťák? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Nuťák je v kategorii nástroje

Klíčová slova: heslo, informace, popis, co to je, přesný význam, názvosloví, význam pojmu, vysvětlení, formulace, synonymum, nástroje, pojem, definice pojmu, slovo, význam, terminus technicus, odborné názvosloví, terminologie


Pojem Nuťák je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Nuťák?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nuťák je název pro ostré kamenické dláto.
Toto dláto obvykle bývá dlouhé, tenké a ostré. Ostří dláta je ploché, ale zalomené do písmene „V“, takže uprostřed ostří je špička.
Je určeno k zavrtání čistého bodu do určené polohy. Pracuje se s ním v měkkém kameni při tečkování pomocí tečkovacího strojku. Způsob použití je podobný jako při kvedlání pomocí kvedlačky nebo u rozdělávání ohně pomocí dřívka.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Nuťák na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nuťák ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Nuťák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Nuťák ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Nuťák na Google.cz

Zkusit najít výraz Nuťák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nuťák například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Nuťák? resp. co znamená Nuťák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nuťák, odpověď na dotaz co je to Nuťák?. Víte např. kdo to je Logistik? Znáte a víte kdo je Psychoterapeut? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nástroje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?