Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nuťák. Co znamená odborný pojem Nuťák z kategorie Nástroje?

Co je to Nuťák? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Nuťák

Nuťák je pojmenování ostrého dláta, které patří do vybavení každého kameníka. Většinou jde o poměrně dlouhý nástroj, tenký a značně ostrý. Dláto má ploché ostří, to je zalomené do tvaru V, což znamená, že uprostřed ostří se nachází vrcholek. Pomocí nuťáku se do plochy zavrtává čistý bod.
Používá se při práci s měkkým materiálem, kdy se na kameni tečkuje s pomocí tečkovacího strojku. Práce s ním se podobá kvedlání nebo tření dřívka při rozdělání ohně.


Co je to Nuťák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nuťák. Co znamená odborný pojem Nuťák z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Nuťák patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: informace, terminus technicus, slovník, nástroje, přesný výraz, heslo, přesný význam, názvosloví, význam slova, význam, lexikon, definice, význam pojmu, odborné názvosloví, co to je, wiki, synonymum, popis


Pojem Nuťák je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nuťák? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nuťák je název pro ostré kamenické dláto.
Toto dláto obvykle bývá dlouhé, tenké a ostré. Ostří dláta je ploché, ale zalomené do písmene „V“, takže uprostřed ostří je špička.
Je určeno k zavrtání čistého bodu do určené polohy. Pracuje se s ním v měkkém kameni při tečkování pomocí tečkovacího strojku. Způsob použití je podobný jako při kvedlání pomocí kvedlačky nebo u rozdělávání ohně pomocí dřívka.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nuťák ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Nuťák ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Nuťák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Nuťák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Nuťák ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Nuťák ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Nuťák například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Nuťák? resp. co se skrývá pod slovem Nuťák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nuťák, odpověď na dotaz co je to Nuťák?. Víte např. kdo to je Niels Bohr? Znáte a víte kdo je Transsexuál? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nástroje Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?