Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nuťák. Co znamená odborný pojem Nuťák z kategorie Nástroje?

Co je to Nuťák? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Nuťák

Nuťák je pojmenování ostrého dláta, které patří do vybavení každého kameníka. Většinou jde o poměrně dlouhý nástroj, tenký a značně ostrý. Dláto má ploché ostří, to je zalomené do tvaru V, což znamená, že uprostřed ostří se nachází vrcholek. Pomocí nuťáku se do plochy zavrtává čistý bod.
Používá se při práci s měkkým materiálem, kdy se na kameni tečkuje s pomocí tečkovacího strojku. Práce s ním se podobá kvedlání nebo tření dřívka při rozdělání ohně.


Co je to Nuťák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nuťák. Co znamená odborný pojem Nuťák z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Nuťák doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nuťák se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: formulace, význam slova, heslo, co to je, Nástroje, odborné názvosloví, přesný výraz, wiki, lexikon, přesný význam, názvosloví, informace, Nástroje, co znamená, co je to Nuťák?, terminologie, význam, význam pojmu


Pojem Nuťák je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nuťák? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nuťák je název pro ostré kamenické dláto.
Toto dláto obvykle bývá dlouhé, tenké a ostré. Ostří dláta je ploché, ale zalomené do písmene „V“, takže uprostřed ostří je špička.
Je určeno k zavrtání čistého bodu do určené polohy. Pracuje se s ním v měkkém kameni při tečkování pomocí tečkovacího strojku. Způsob použití je podobný jako při kvedlání pomocí kvedlačky nebo u rozdělávání ohně pomocí dřívka.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Nuťák ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nuťák ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nuťák ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Nuťák na Youtube

Zkusit najít heslo Nuťák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Nuťák ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Nuťák například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Nuťák? resp. co znamená Nuťák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nuťák, odpověď na dotaz co je to Nuťák?. Víte např. kdo to je Anna Geislerová? Znáte a víte kdo je Sagvan Tofi? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Nuťák v jiné sekci než Nástroje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?