Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dokovací stanice. Co znamená pojem Dokovací stanice z kategorie Hardware?

Co je to Dokovací stanice? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dokovací stanice?

Dokovací stanice je původně zařízení pro snadné připojení periférií k notebooku. Notebook se jednoduše připojí ("zacvakne") do dokovací stanice, ke které se připojí monitor, klávesnice, tiskárna, myš a další periférie. Existuje několik typů dokovacích stanic. Prvním typem je specifická (prorietární) dokovací stanice určená k jednomu typu notebooku. Nevýhodou bývá vyšší cena. Další variantou je univerzální dokovací stanice, kterou lze využít s více typy notebooků. Je levnější, ale někdy bývá problém s kompatibilitou. Třetím typem je replikátor portů, který nejčastěji zvýší počet USB portů a video výstupů (HDMI, DVI apod.).
V současnosti se lze na trhu setkat s dokovacími stanicemi pro široké spektrum zařízení a potřeb.
Typy dokovacích stanic:
- pro připojení pevných disků
- pro připojení mobilních telefonů
- pro připojení tabletů
atd.


Co je to Dokovací stanice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dokovací stanice. Co znamená pojem Dokovací stanice z kategorie Hardware?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dokovací stanice je v sekci Hardware

Klíčová slova: Dokovací stanice, co je to Dokovací stanice?, definice pojmu, definice, synonymum, odborný výraz, přesný význam, slovo, formulace, vysvětlení, význam slova, termín, názvosloví, terminus technicus, význam pojmu, přesný výraz, heslo, popis


Pojem Dokovací stanice je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dokovací stanice? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dokovací stanice je typ zařízení, které lze připojit pomocí USB portu do počítače. Po zapojení k přístroji umožňuje okamžitě a plně využívat více funkcí přístroje, např. přesun souborů a aktualizaci firmware přehrávače. Měl by zajišťovat připojení k monitoru, klávesnici a k dalšímu příslušenství.

Dokovací stanice pro telefon

Dokovací stanice pro telefon. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Dokovací stanice pro telefon. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Další informační zdroje

Hledat heslo Dokovací stanice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Dokovací stanice ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dokovací stanice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Dokovací stanice na Google.cz

Vyhledat slovo Dokovací stanice ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Dokovací stanice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dokovací stanice například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Dokovací stanice? resp. co je to Dokovací stanice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dokovací stanice, odpověď na dotaz co je to Dokovací stanice?. Víte např. kdo to je Premiér? Znáte a víte kdo je Seismolog? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Hardware). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?