Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dokovací stanice. Co znamená pojem Dokovací stanice z kategorie Hardware?

Co je to Dokovací stanice? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dokovací stanice?

Dokovací stanice je původně zařízení pro snadné připojení periférií k notebooku. Notebook se jednoduše připojí ("zacvakne") do dokovací stanice, ke které se připojí monitor, klávesnice, tiskárna, myš a další periférie. Existuje několik typů dokovacích stanic. Prvním typem je specifická (prorietární) dokovací stanice určená k jednomu typu notebooku. Nevýhodou bývá vyšší cena. Další variantou je univerzální dokovací stanice, kterou lze využít s více typy notebooků. Je levnější, ale někdy bývá problém s kompatibilitou. Třetím typem je replikátor portů, který nejčastěji zvýší počet USB portů a video výstupů (HDMI, DVI apod.).
V současnosti se lze na trhu setkat s dokovacími stanicemi pro široké spektrum zařízení a potřeb.
Typy dokovacích stanic:
- pro připojení pevných disků
- pro připojení mobilních telefonů
- pro připojení tabletů
atd.


Co je to Dokovací stanice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dokovací stanice. Co znamená pojem Dokovací stanice z kategorie Hardware?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Dokovací stanice? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dokovací stanice patří do sekce Hardware

Klíčová slova: wiki, co je to Dokovací stanice?, synonymum, terminologie, slovo, význam slova, termín, názvosloví, odborný výraz, Dokovací stanice, přesný význam, význam pojmu, význam, formulace, pojem, terminus technicus, heslo, definice


Pojem Dokovací stanice je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dokovací stanice? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Dokovací stanice je typ zařízení, které lze připojit pomocí USB portu do počítače. Po zapojení k přístroji umožňuje okamžitě a plně využívat více funkcí přístroje, např. přesun souborů a aktualizaci firmware přehrávače. Měl by zajišťovat připojení k monitoru, klávesnici a k dalšímu příslušenství.

Dokovací stanice pro telefon

Dokovací stanice pro telefon. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Dokovací stanice pro telefon. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Dokovací stanice ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Dokovací stanice ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Dokovací stanice na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dokovací stanice ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Dokovací stanice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Dokovací stanice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dokovací stanice například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Dokovací stanice? resp. co to je Dokovací stanice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dokovací stanice, odpověď na dotaz co je to Dokovací stanice?. Víte např. kdo to je Gwyneth Paltrow? Znáte a víte kdo je Chalífa? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Hardware U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?