Co je to?
Definice výrazu Dokovací stanice. Co znamená odborný pojem Dokovací stanice z kategorie Hardware?

Co to je Dokovací stanice? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dokovací stanice?

Dokovací stanice je původně zařízení pro snadné připojení periférií k notebooku. Notebook se jednoduše připojí ("zacvakne") do dokovací stanice, ke které se připojí monitor, klávesnice, tiskárna, myš a další periférie. Existuje několik typů dokovacích stanic. Prvním typem je specifická (prorietární) dokovací stanice určená k jednomu typu notebooku. Nevýhodou bývá vyšší cena. Další variantou je univerzální dokovací stanice, kterou lze využít s více typy notebooků. Je levnější, ale někdy bývá problém s kompatibilitou. Třetím typem je replikátor portů, který nejčastěji zvýší počet USB portů a video výstupů (HDMI, DVI apod.).
V současnosti se lze na trhu setkat s dokovacími stanicemi pro široké spektrum zařízení a potřeb.
Typy dokovacích stanic:
- pro připojení pevných disků
- pro připojení mobilních telefonů
- pro připojení tabletů
atd.


Co je to Dokovací stanice? Význam slova, termín, Definice výrazu Dokovací stanice. Co znamená odborný pojem Dokovací stanice z kategorie Hardware?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Dokovací stanice je v kategorii hardware

Klíčová slova: přesný výraz, terminus technicus, přesný význam, Dokovací stanice, definice pojmu, odborné názvosloví, wiki, heslo, popis, definice, terminologie, informace, co je to Dokovací stanice?, hardware, termín, význam slova, vysvětlení, slovník


Pojem Dokovací stanice je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Dokovací stanice píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dokovací stanice je typ zařízení, které lze připojit pomocí USB portu do počítače. Po zapojení k přístroji umožňuje okamžitě a plně využívat více funkcí přístroje, např. přesun souborů a aktualizaci firmware přehrávače. Měl by zajišťovat připojení k monitoru, klávesnici a k dalšímu příslušenství.

Dokovací stanice pro telefon

Dokovací stanice pro telefon. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Dokovací stanice pro telefon. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Dokovací stanice ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dokovací stanice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Dokovací stanice ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Dokovací stanice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Dokovací stanice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Dokovací stanice na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dokovací stanice například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Dokovací stanice? resp. co znamená Dokovací stanice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dokovací stanice, odpověď na dotaz co je to Dokovací stanice?. Víte např. kdo to je Hrnčíř? Znáte a víte kdo je Páže? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci hardware. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?