Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dokovací stanice. Co znamená pojem Dokovací stanice z kategorie Hardware?

Co je Dokovací stanice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dokovací stanice?

Dokovací stanice je původně zařízení pro snadné připojení periférií k notebooku. Notebook se jednoduše připojí ("zacvakne") do dokovací stanice, ke které se připojí monitor, klávesnice, tiskárna, myš a další periférie. Existuje několik typů dokovacích stanic. Prvním typem je specifická (prorietární) dokovací stanice určená k jednomu typu notebooku. Nevýhodou bývá vyšší cena. Další variantou je univerzální dokovací stanice, kterou lze využít s více typy notebooků. Je levnější, ale někdy bývá problém s kompatibilitou. Třetím typem je replikátor portů, který nejčastěji zvýší počet USB portů a video výstupů (HDMI, DVI apod.).
V současnosti se lze na trhu setkat s dokovacími stanicemi pro široké spektrum zařízení a potřeb.
Typy dokovacích stanic:
- pro připojení pevných disků
- pro připojení mobilních telefonů
- pro připojení tabletů
atd.


Co je to Dokovací stanice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dokovací stanice. Co znamená pojem Dokovací stanice z kategorie Hardware?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Dokovací stanice doporučujeme sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Dokovací stanice se nachází v sekci hardware

Klíčová slova: slovník, informace, vysvětlení, co je to Dokovací stanice?, formulace, co znamená, hardware, odborný výraz, pojem, slovo, popis, Dokovací stanice, význam slova, význam, wiki, lexikon, co to je, definice pojmu


Pojem Dokovací stanice je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Dokovací stanice?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dokovací stanice je typ zařízení, které lze připojit pomocí USB portu do počítače. Po zapojení k přístroji umožňuje okamžitě a plně využívat více funkcí přístroje, např. přesun souborů a aktualizaci firmware přehrávače. Měl by zajišťovat připojení k monitoru, klávesnici a k dalšímu příslušenství.

Dokovací stanice pro telefon

Dokovací stanice pro telefon. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Dokovací stanice pro telefon. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít slovo Dokovací stanice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Dokovací stanice ve Wikizdrojích

Najít výraz Dokovací stanice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Dokovací stanice ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Dokovací stanice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dokovací stanice ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dokovací stanice například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Dokovací stanice? resp. co označuje slovo Dokovací stanice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dokovací stanice, odpověď na dotaz co je to Dokovací stanice?. Víte např. kdo to je Cindy Crawford? Znáte a víte kdo je Magid? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v hardware. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?