Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dokovací stanice. Co znamená odborný pojem Dokovací stanice z kategorie Hardware?

Co je to Dokovací stanice? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Dokovací stanice?

Dokovací stanice je původně zařízení pro snadné připojení periférií k notebooku. Notebook se jednoduše připojí ("zacvakne") do dokovací stanice, ke které se připojí monitor, klávesnice, tiskárna, myš a další periférie. Existuje několik typů dokovacích stanic. Prvním typem je specifická (prorietární) dokovací stanice určená k jednomu typu notebooku. Nevýhodou bývá vyšší cena. Další variantou je univerzální dokovací stanice, kterou lze využít s více typy notebooků. Je levnější, ale někdy bývá problém s kompatibilitou. Třetím typem je replikátor portů, který nejčastěji zvýší počet USB portů a video výstupů (HDMI, DVI apod.).
V současnosti se lze na trhu setkat s dokovacími stanicemi pro široké spektrum zařízení a potřeb.
Typy dokovacích stanic:
- pro připojení pevných disků
- pro připojení mobilních telefonů
- pro připojení tabletů
atd.


Co je to Dokovací stanice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dokovací stanice. Co znamená odborný pojem Dokovací stanice z kategorie Hardware?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Dokovací stanice můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Dokovací stanice je v sekci hardware

Klíčová slova: terminologie, termín, co znamená, terminus technicus, slovo, přesný význam, přesný výraz, synonymum, formulace, co je to Dokovací stanice?, názvosloví, hardware, wiki, Dokovací stanice, heslo, vysvětlení, popis, definice


Pojem Dokovací stanice je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dokovací stanice? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dokovací stanice je typ zařízení, které lze připojit pomocí USB portu do počítače. Po zapojení k přístroji umožňuje okamžitě a plně využívat více funkcí přístroje, např. přesun souborů a aktualizaci firmware přehrávače. Měl by zajišťovat připojení k monitoru, klávesnici a k dalšímu příslušenství.

Dokovací stanice pro telefon

Dokovací stanice pro telefon. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Dokovací stanice pro telefon. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dokovací stanice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Dokovací stanice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Dokovací stanice ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dokovací stanice ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Dokovací stanice ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Dokovací stanice na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dokovací stanice například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Dokovací stanice? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Dokovací stanice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dokovací stanice, odpověď na dotaz co je to Dokovací stanice?. Víte např. kdo to je Konstantin von Neurath? Znáte a víte kdo je Muftí? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než hardware). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?