Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dokovací stanice. Co znamená pojem Dokovací stanice z kategorie Hardware?

Co je to Dokovací stanice? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dokovací stanice

Dokovací stanice je zařízení pro snadné připojení periférií k notebooku. Notebook se jednoduše připojí ("zacvakne") do dokovací stanice, ke které se připojí monitor, klávesnice, tiskárna, myš a další periférie. Existuje několik typů dokovacích stanic. Prvním typem je specifická (prorietární) dokovací stanice určená k jednomu typu notebooku. Nevýhodou bývá vyšší cena. Další variantou je univerzální dokovací stanice, kterou lze využít s více typy notebooků. Je levnější, ale někdy bývá problém s kompatibilitou. Třetím typem je replikátor portů, který nejčastěji zvýší počet USB portů a video výstupů (HDMI, DVI apod.).


Co je to Dokovací stanice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dokovací stanice. Co znamená pojem Dokovací stanice z kategorie Hardware?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dokovací stanice se nachází v kategorii Hardware

Klíčová slova: informace, terminologie, termín, co to je, význam slova, přesný výraz, slovo, wiki, definice pojmu, názvosloví, pojem, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, Hardware, heslo, význam pojmu, definice


Pojem Dokovací stanice je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dokovací stanice? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dokovací stanice je typ zařízení, které lze připojit pomocí USB portu do počítače. Po zapojení k přístroji umožňuje okamžitě a plně využívat více funkcí přístroje, např. přesun souborů a aktualizaci firmware přehrávače. Měl by zajišťovat připojení k monitoru, klávesnici a k dalšímu příslušenství.

Jiné zdroje informací o pojmu Dokovací stanice

Hledat slovo Dokovací stanice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dokovací stanice ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Dokovací stanice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Dokovací stanice ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Dokovací stanice ve Wikizdrojích

Hledat výraz Dokovací stanice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dokovací stanice například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Dokovací stanice? resp. jaký je význam pojmu Dokovací stanice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dokovací stanice, odpověď na dotaz co je to Dokovací stanice?. Víte např. kdo to je Katy Perry? Znáte a víte kdo je Chalífa? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Dokovací stanice hledat i v jiných kategoriích (než Hardware) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?