Co je to?
Odborný výraz, definice slova Draslík. Co znamená slovo Draslík z kategorie Chemie?

Co je Draslík?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Draslík?

Draslík je chemický prvek označený v periodické tabulce prvků zkratkou K (kalium). Náleží mezi alkalické kovy. Běžně se vyskytuje v zemské kůře, ale i v živých organismech. Má stříbřitou barvu, je velmi lehký a měkký (tvrdost 0,5 Mohsovy stupnice). Je lehčí než voda, takže na ní plave. Dobře vede teplo a elektrický proud. Je využíván především jako součást různých sloučenin.


Co je to Draslík? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Draslík. Co znamená slovo Draslík z kategorie Chemie?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Draslík patří do kategorie chemie

Klíčová slova: slovník, odborné názvosloví, co je to Draslík?, Draslík, synonymum, názvosloví, co to je, lexikon, termín, význam pojmu, význam, wiki, vysvětlení, informace, definice, slovo, terminologie, přesný význam


Pojem Draslík je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Draslík? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Draslík (chemická značka K, latinsky Kalium) je důležitým prvkem z řady alkalických kovů, hojně zastoupený v zemské kůře, mořské vodě i živých organizmech. Autorem jeho českého a slovenského názvu je Jan Svatopluk Presl.

Pro více informací o heslu Draslík zkuste navštívit tyto odkazy

Najít termín Draslík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Draslík ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Draslík ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Draslík ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Draslík ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Draslík na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Draslík například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice termínu Draslík? resp. co to je Draslík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Draslík, odpověď na dotaz co je to Draslík?. Víte např. kdo to je Hazardér? Znáte a víte kdo je Kristen Stewart? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Pokuste se najít termín Draslík i v jiné kategorii než v chemie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, molekuly, draslík, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.