Co je to?
Definice odborného termínu, slova Draslík. Co znamená pojem Draslík z kategorie Chemie?

Co je to Draslík? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Draslík

Draslík je chemický prvek označený v periodické tabulce prvků zkratkou K (kalium). Náleží mezi alkalické kovy. Běžně se vyskytuje v zemské kůře, ale i v živých organismech. Má stříbřitou barvu, je velmi lehký a měkký (tvrdost 0,5 Mohsovy stupnice). Je lehčí než voda, takže na ní plave. Dobře vede teplo a elektrický proud. Je využíván především jako součást různých sloučenin.


Co je to Draslík? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Draslík. Co znamená pojem Draslík z kategorie Chemie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Draslík je v sekci Chemie

Klíčová slova: heslo, názvosloví, co je to Draslík?, wiki, význam, pojem, definice pojmu, přesný význam, definice, co to je, odborný výraz, formulace, terminus technicus, Chemie, Chemie, význam slova, přesný výraz, slovník


Pojem Draslík je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Draslík dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Draslík (chemická značka K, latinsky Kalium) je důležitým prvkem z řady alkalických kovů, hojně zastoupený v zemské kůře, mořské vodě i živých organizmech. Autorem jeho českého a slovenského názvu je Jan Svatopluk Presl.

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Draslík ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Draslík ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Draslík ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Draslík ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Draslík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Draslík ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Draslík například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Draslík? resp. jaká je definice slova Draslík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Draslík, odpověď na dotaz co je to Draslík?. Víte např. kdo to je Bookmaker? Znáte a víte kdo je Radek Vondráček? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Chemie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.