Co je to?
Definice odborného termínu, slova Draslík. Co znamená pojem Draslík z kategorie Chemie?

Co je to Draslík? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Draslík

Draslík je chemický prvek označený v periodické tabulce prvků zkratkou K (kalium). Náleží mezi alkalické kovy. Běžně se vyskytuje v zemské kůře, ale i v živých organismech. Má stříbřitou barvu, je velmi lehký a měkký (tvrdost 0,5 Mohsovy stupnice). Je lehčí než voda, takže na ní plave. Dobře vede teplo a elektrický proud. Je využíván především jako součást různých sloučenin.


Co je to Draslík? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Draslík. Co znamená pojem Draslík z kategorie Chemie?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s dalšími osobami prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Draslík je v sekci chemie

Klíčová slova: chemie, názvosloví, přesný význam, definice pojmu, terminus technicus, popis, lexikon, vysvětlení, formulace, přesný výraz, synonymum, význam pojmu, chemie, co znamená, definice, odborný výraz, co to je, terminologie


Pojem Draslík je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Draslík? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Draslík (chemická značka K, latinsky Kalium) je důležitým prvkem z řady alkalických kovů, hojně zastoupený v zemské kůře, mořské vodě i živých organizmech. Autorem jeho českého a slovenského názvu je Jan Svatopluk Presl.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo Draslík ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Draslík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Draslík ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Draslík na Google.cz

Vyhledat pojem Draslík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Draslík ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Draslík například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Draslík? resp. co znamená výraz Draslík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Draslík, odpověď na dotaz co je to Draslík?. Víte např. kdo to je Lubomír Kostelka? Znáte a víte kdo je Pavel Svoboda? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Draslík hledat i v jiných kategoriích (než chemie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.