Co je to?
Definice odborného termínu, slova Draslík. Co znamená pojem Draslík z kategorie Chemie?

Co je to Draslík? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Draslík?

Draslík je chemický prvek označený v periodické tabulce prvků zkratkou K (kalium). Náleží mezi alkalické kovy. Běžně se vyskytuje v zemské kůře, ale i v živých organismech. Má stříbřitou barvu, je velmi lehký a měkký (tvrdost 0,5 Mohsovy stupnice). Je lehčí než voda, takže na ní plave. Dobře vede teplo a elektrický proud. Je využíván především jako součást různých sloučenin.


Co je to Draslík? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Draslík. Co znamená pojem Draslík z kategorie Chemie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Draslík? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Draslík se nachází v kategorii Chemie

Klíčová slova: synonymum, co je to Draslík?, pojem, definice pojmu, význam slova, odborné názvosloví, informace, co to je, popis, terminus technicus, vysvětlení, termín, lexikon, co znamená, Chemie, slovo, formulace, názvosloví


Pojem Draslík je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Draslík?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Draslík (chemická značka K, latinsky Kalium) je důležitým prvkem z řady alkalických kovů, hojně zastoupený v zemské kůře, mořské vodě i živých organizmech. Autorem jeho českého a slovenského názvu je Jan Svatopluk Presl.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Draslík ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Draslík ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Draslík na Youtube

Zkusit najít pojem Draslík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Draslík ve Wikislovníku

Hledat slovo Draslík ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Draslík například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Draslík? resp. co to je Draslík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Draslík, odpověď na dotaz co je to Draslík?. Víte např. kdo to je Hypochondr? Znáte a víte kdo je Cukrář? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Chemie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.