Co je to?
Výraz, termín, definice slova Draslík. Co znamená odborný pojem Draslík z kategorie Chemie?

Co je to Draslík? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Draslík?

Draslík je chemický prvek označený v periodické tabulce prvků zkratkou K (kalium). Náleží mezi alkalické kovy. Běžně se vyskytuje v zemské kůře, ale i v živých organismech. Má stříbřitou barvu, je velmi lehký a měkký (tvrdost 0,5 Mohsovy stupnice). Je lehčí než voda, takže na ní plave. Dobře vede teplo a elektrický proud. Je využíván především jako součást různých sloučenin.


Co je to Draslík? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Draslík. Co znamená odborný pojem Draslík z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Draslík se nachází v kategorii chemie

Klíčová slova: lexikon, Draslík, informace, wiki, terminologie, význam pojmu, co znamená, popis, slovo, odborný výraz, synonymum, přesný výraz, odborné názvosloví, význam, co to je, definice, názvosloví, přesný význam


Pojem Draslík je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Draslík dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Draslík (chemická značka K, latinsky Kalium) je důležitým prvkem z řady alkalických kovů, hojně zastoupený v zemské kůře, mořské vodě i živých organizmech. Autorem jeho českého a slovenského názvu je Jan Svatopluk Presl.

Další zdroje informací o slovu Draslík

Zkusit najít slovo Draslík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Draslík ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Draslík ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Draslík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Draslík ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Draslík ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Draslík například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní již víte co znamená slovo Draslík? resp. co je to Draslík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Draslík, odpověď na dotaz co je to Draslík?. Víte např. kdo to je Eric Trump? Znáte a víte kdo je Jiří Čunek? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než chemie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.