Co je to?
Výraz, termín, definice slova Draslík. Co znamená odborný pojem Draslík z kategorie Chemie?

Co je to Draslík? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Draslík?

Draslík je chemický prvek označený v periodické tabulce prvků zkratkou K (kalium). Náleží mezi alkalické kovy. Běžně se vyskytuje v zemské kůře, ale i v živých organismech. Má stříbřitou barvu, je velmi lehký a měkký (tvrdost 0,5 Mohsovy stupnice). Je lehčí než voda, takže na ní plave. Dobře vede teplo a elektrický proud. Je využíván především jako součást různých sloučenin.


Co je to Draslík? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Draslík. Co znamená odborný pojem Draslík z kategorie Chemie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Draslík s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Draslík se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: význam pojmu, význam, heslo, terminologie, chemie, slovník, formulace, terminus technicus, názvosloví, chemie, přesný výraz, vysvětlení, přesný význam, Draslík, lexikon, definice, odborný výraz, definice pojmu


Pojem Draslík je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Draslík? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Draslík (chemická značka K, latinsky Kalium) je důležitým prvkem z řady alkalických kovů, hojně zastoupený v zemské kůře, mořské vodě i živých organizmech. Autorem jeho českého a slovenského názvu je Jan Svatopluk Presl.

Pro další informace o termínu Draslík zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Draslík ve Wikimedia Commons

Najít slovo Draslík na Google.cz

Zkusit najít pojem Draslík ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Draslík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Draslík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Draslík na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Draslík například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Draslík? resp. jaká je definice slova Draslík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Draslík, odpověď na dotaz co je to Draslík?. Víte např. kdo to je Etoped? Znáte a víte kdo je Cate Blanchett? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než chemie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.