Co je to?
Definice odborného termínu, slova Draslík. Co znamená pojem Draslík z kategorie Chemie?

Co je to Draslík? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Draslík?

Draslík je chemický prvek označený v periodické tabulce prvků zkratkou K (kalium). Náleží mezi alkalické kovy. Běžně se vyskytuje v zemské kůře, ale i v živých organismech. Má stříbřitou barvu, je velmi lehký a měkký (tvrdost 0,5 Mohsovy stupnice). Je lehčí než voda, takže na ní plave. Dobře vede teplo a elektrický proud. Je využíván především jako součást různých sloučenin.


Co je to Draslík? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Draslík. Co znamená pojem Draslík z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Draslík s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Draslík je v kategorii Chemie

Klíčová slova: význam slova, heslo, Draslík, co znamená, názvosloví, slovo, význam pojmu, slovník, odborný výraz, informace, termín, pojem, význam, vysvětlení, definice pojmu, synonymum, přesný výraz, popis


Pojem Draslík je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Draslík? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Draslík (chemická značka K, latinsky Kalium) je důležitým prvkem z řady alkalických kovů, hojně zastoupený v zemské kůře, mořské vodě i živých organizmech. Autorem jeho českého a slovenského názvu je Jan Svatopluk Presl.

Více informací o slovu Draslík doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Draslík ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Draslík ve Wikizdrojích

Najít termín Draslík na Google.cz

Zkusit najít výraz Draslík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Draslík na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Draslík ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Draslík například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Draslík? resp. jaký je význam pojmu Draslík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Draslík, odpověď na dotaz co je to Draslík?. Víte např. kdo to je Pavel Bělobrádek? Znáte a víte kdo je Cukrář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Chemie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.