Co je to?
Definice odborného termínu, slova Draslík. Co znamená pojem Draslík z kategorie Chemie?

Co je to Draslík? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Draslík

Draslík je chemický prvek označený v periodické tabulce prvků zkratkou K (kalium). Náleží mezi alkalické kovy. Běžně se vyskytuje v zemské kůře, ale i v živých organismech. Má stříbřitou barvu, je velmi lehký a měkký (tvrdost 0,5 Mohsovy stupnice). Je lehčí než voda, takže na ní plave. Dobře vede teplo a elektrický proud. Je využíván především jako součást různých sloučenin.


Co je to Draslík? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Draslík. Co znamená pojem Draslík z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Draslík se nachází v kategorii Chemie

Klíčová slova: wiki, slovník, informace, synonymum, co to je, přesný výraz, termín, přesný význam, definice, slovo, pojem, terminus technicus, heslo, odborné názvosloví, vysvětlení, lexikon, Chemie, význam slova


Pojem Draslík je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Draslík? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Draslík (chemická značka K, latinsky Kalium) je důležitým prvkem z řady alkalických kovů, hojně zastoupený v zemské kůře, mořské vodě i živých organizmech. Autorem jeho českého a slovenského názvu je Jan Svatopluk Presl.

Pro více informací o heslu Draslík zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Draslík ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Draslík ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Draslík ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Draslík ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Draslík na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Draslík ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Draslík například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Draslík? resp. co označuje slovo Draslík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Draslík, odpověď na dotaz co je to Draslík?. Víte např. kdo to je Ladislav Županič? Znáte a víte kdo je Naďa Urbánková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Draslík v jiné sekci než Chemie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.