Co je to?
Odborný výraz, definice slova Veni vidi vici. Co znamená slovo Veni vidi vici z kategorie Latina?

Co je Veni vidi vici?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Veni vidi vici

Latinské citáty se dochovaly do dnešní doby a některé bývají často používány i v současném prostředí. Jedním z nich je i známé Veni, vidi, vici. Sousloví lze přeložit jako Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem.
Citát pronesl v roce 47 před naším letopočtem římský vojevůdce Gaius Julius Caesar, když velice rychle dovedl do úspěšného konce válku proti pontskému králi Farnakovi. Výrok byl v různých souvislostech a podobách obměňován a používán i v pozdějších dobách, např. polským králem Janem III. Sobieskim.


Co je to Veni vidi vici? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Veni vidi vici. Co znamená slovo Veni vidi vici z kategorie Latina?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Veni vidi vici) můžete sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Veni vidi vici patří do kategorie latina

Klíčová slova: Veni vidi vici, co znamená, význam pojmu, odborný výraz, pojem, slovo, lexikon, význam slova, terminus technicus, popis, definice, přesný význam, odborné názvosloví, informace, slovník, názvosloví, latina, formulace


Pojem Veni vidi vici je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Veni vidi vici? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Veni, vidi, vici. – „Přišel jsem, viděl a zvítězil.“ Výrok Caesarův o válce v Pontu (Plutarchos, Caesar 50,2)

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Veni vidi vici ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Veni vidi vici ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Veni vidi vici ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Veni vidi vici na Google obrázcích

Zkusit najít termín Veni vidi vici ve Wikislovníku

Najít termín Veni vidi vici ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Veni vidi vici například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená Veni vidi vici? resp. co se přesně ukrývá za slovem Veni vidi vici? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veni vidi vici, odpověď na dotaz co je to Veni vidi vici?. Víte např. kdo to je Zlobivec? Znáte a víte kdo je Vikář? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Veni vidi vici i v jiných kategoriích (než latina). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?