Co je to?
Výraz, termín, definice slova Veni vidi vici. Co znamená odborný pojem Veni vidi vici z kategorie Latina?

Co je to Veni vidi vici? Význam slova

Co znamená termín Veni vidi vici? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Latinské citáty se dochovaly do dnešní doby a některé bývají často používány i v současném prostředí. Jedním z nich je i známé Veni, vidi, vici. Sousloví lze přeložit jako Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem.
Citát pronesl v roce 47 před naším letopočtem římský vojevůdce Gaius Julius Caesar, když velice rychle dovedl do úspěšného konce válku proti pontskému králi Farnakovi. Výrok byl v různých souvislostech a podobách obměňován a používán i v pozdějších dobách, např. polským králem Janem III. Sobieskim.


Co je to Veni vidi vici? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Veni vidi vici. Co znamená odborný pojem Veni vidi vici z kategorie Latina?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Veni vidi vici? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Veni vidi vici je v kategorii latina

Klíčová slova: synonymum, latina, vysvětlení, odborné názvosloví, význam, přesný výraz, pojem, formulace, co znamená, latina, názvosloví, terminologie, slovník, slovo, význam slova, definice, informace, přesný význam


Pojem Veni vidi vici je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Veni vidi vici?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Veni, vidi, vici. – „Přišel jsem, viděl a zvítězil.“ Výrok Caesarův o válce v Pontu (Plutarchos, Caesar 50,2)

Pro více informací o heslu Veni vidi vici zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín Veni vidi vici ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Veni vidi vici ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Veni vidi vici ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Veni vidi vici ve Wikimedia Commons

Najít pojem Veni vidi vici ve Wikizdrojích

Najít výraz Veni vidi vici ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Veni vidi vici například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Veni vidi vici? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Veni vidi vici? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veni vidi vici, odpověď na dotaz co je to Veni vidi vici?. Víte např. kdo to je Karel Dolejší? Znáte a víte kdo je Patolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než latina). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?