Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ženská obřízka. Co znamená odborný pojem Ženská obřízka z kategorie Právo?

Co je Ženská obřízka?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ženská obřízka?

Ženská obřízka je zákrok, který na rozdíl od mužské obřízky nemá žádný zdravotní přínos, naopak může mít celoživotní nepříznivé důsledky. Tradičně se provádí především v Africe, na Blízkém východě a v dalších zemích.
Při ženské obřízce se amputuje část genitálií nebo kompletní ženské orgány. Pouze část těchto amputací provádějí zdravotníci, tradičními obřezávačkami jsou obvykle porodní báby, které tento zákrok provádějí noži, nůžkami nebo žiletkami.


Co je to Ženská obřízka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ženská obřízka. Co znamená odborný pojem Ženská obřízka z kategorie Právo?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Ženská obřízka můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Ženská obřízka je v kategorii právo

Klíčová slova: formulace, wiki, terminus technicus, právo, právo, přesný výraz, popis, odborný výraz, slovo, význam, informace, význam pojmu, synonymum, co to je, přesný význam, pojem, odborné názvosloví, heslo


Pojem Ženská obřízka je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ženská obřízka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ženská obřízka čili infibulace je amputace (odstranění) některých částí vnějších pohlavních orgánů ženy. Tento úkon bývá často spojen s rituálem. Provádí se především v afrických zemích. Existuje několik typů ženských obřízek. Samotný pojem obřízka je často označován jako chybný, neboť navozuje dojem smysluplného lékařského zákroku, o nějž se v drtivé většině případů nejedná, protože dochází k nevratnému poškození zdraví.

Další informace o pojmu Ženská obřízka hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat heslo Ženská obřízka ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ženská obřízka ve Wikimedia Commons

Najít termín Ženská obřízka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Ženská obřízka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Ženská obřízka na Google obrázcích

Vyhledat heslo Ženská obřízka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ženská obřízka například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Ženská obřízka? resp. jaký je význam slova Ženská obřízka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ženská obřízka, odpověď na dotaz co je to Ženská obřízka?. Víte např. kdo to je Steve Chen? Znáte a víte kdo je Mario Lemieux? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Soudkyně, Ženská obřízka, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.