Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ženská obřízka. Co znamená odborný pojem Ženská obřízka z kategorie Právo?

Co je to Ženská obřízka? Význam slova

Co znamená termín Ženská obřízka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ženská obřízka je zákrok, který na rozdíl od mužské obřízky nemá žádný zdravotní přínos, naopak může mít celoživotní nepříznivé důsledky. Tradičně se provádí především v Africe, na Blízkém východě a v dalších zemích.
Při ženské obřízce se amputuje část genitálií nebo kompletní ženské orgány. Pouze část těchto amputací provádějí zdravotníci, tradičními obřezávačkami jsou obvykle porodní báby, které tento zákrok provádějí noži, nůžkami nebo žiletkami.


Co je to Ženská obřízka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ženská obřízka. Co znamená odborný pojem Ženská obřízka z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ženská obřízka sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ženská obřízka patří do sekce Právo

Klíčová slova: slovo, heslo, informace, co to je, termín, přesný výraz, Právo, popis, terminologie, wiki, definice pojmu, přesný význam, odborné názvosloví, definice, terminus technicus, význam pojmu, odborný výraz, pojem


Pojem Ženská obřízka je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Ženská obřízka?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ženská obřízka čili infibulace je amputace (odstranění) některých částí vnějších pohlavních orgánů ženy. Tento úkon bývá často spojen s rituálem. Provádí se především v afrických zemích. Existuje několik typů ženských obřízek. Samotný pojem obřízka je často označován jako chybný, neboť navozuje dojem smysluplného lékařského zákroku, o nějž se v drtivé většině případů nejedná, protože dochází k nevratnému poškození zdraví.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Ženská obřízka na Youtube

Vyhledat pojem Ženská obřízka ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Ženská obřízka ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Ženská obřízka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Ženská obřízka na Google.cz

Zkusit najít termín Ženská obřízka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ženská obřízka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Ženská obřízka? resp. co to je Ženská obřízka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ženská obřízka, odpověď na dotaz co je to Ženská obřízka?. Víte např. kdo to je Ilona Csáková? Znáte a víte kdo je Urolog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ženská obřízka v jiné sekci než Právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.