Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ženská obřízka. Co znamená odborný pojem Ženská obřízka z kategorie Právo?

Co je to Ženská obřízka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ženská obřízka

Ženská obřízka je zákrok, který na rozdíl od mužské obřízky nemá žádný zdravotní přínos, naopak může mít celoživotní nepříznivé důsledky. Tradičně se provádí především v Africe, na Blízkém východě a v dalších zemích.
Při ženské obřízce se amputuje část genitálií nebo kompletní ženské orgány. Pouze část těchto amputací provádějí zdravotníci, tradičními obřezávačkami jsou obvykle porodní báby, které tento zákrok provádějí noži, nůžkami nebo žiletkami.


Co je to Ženská obřízka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ženská obřízka. Co znamená odborný pojem Ženská obřízka z kategorie Právo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ženská obřízka sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Ženská obřízka patří do sekce právo

Klíčová slova: terminologie, význam, slovo, právo, slovník, termín, definice pojmu, informace, lexikon, odborné názvosloví, pojem, Ženská obřízka, odborný výraz, názvosloví, co znamená, význam slova, synonymum, wiki


Pojem Ženská obřízka je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Ženská obřízka dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ženská obřízka čili infibulace je amputace (odstranění) některých částí vnějších pohlavních orgánů ženy. Tento úkon bývá často spojen s rituálem. Provádí se především v afrických zemích. Existuje několik typů ženských obřízek. Samotný pojem obřízka je často označován jako chybný, neboť navozuje dojem smysluplného lékařského zákroku, o nějž se v drtivé většině případů nejedná, protože dochází k nevratnému poškození zdraví.

Pro další informace o termínu Ženská obřízka zkuste tyto odkazy

Vyhledat slovo Ženská obřízka ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Ženská obřízka ve Wikizdrojích

Najít pojem Ženská obřízka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Ženská obřízka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Ženská obřízka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ženská obřízka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ženská obřízka například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Ženská obřízka? resp. co znamená Ženská obřízka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ženská obřízka, odpověď na dotaz co je to Ženská obřízka?. Víte např. kdo to je Marilyn Manson? Znáte a víte kdo je Bruce Springsteen? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než právo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.