Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ženská obřízka. Co znamená odborný pojem Ženská obřízka z kategorie Právo?

Co je Ženská obřízka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ženská obřízka

Ženská obřízka je zákrok, který na rozdíl od mužské obřízky nemá žádný zdravotní přínos, naopak může mít celoživotní nepříznivé důsledky. Tradičně se provádí především v Africe, na Blízkém východě a v dalších zemích.
Při ženské obřízce se amputuje část genitálií nebo kompletní ženské orgány. Pouze část těchto amputací provádějí zdravotníci, tradičními obřezávačkami jsou obvykle porodní báby, které tento zákrok provádějí noži, nůžkami nebo žiletkami.


Co je to Ženská obřízka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ženská obřízka. Co znamená odborný pojem Ženská obřízka z kategorie Právo?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici pojmu Ženská obřízka sdílejte s kolegy na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Ženská obřízka je v kategorii právo

Klíčová slova: lexikon, wiki, slovník, slovo, formulace, terminologie, co znamená, právo, Ženská obřízka, význam pojmu, význam slova, definice, definice pojmu, odborný výraz, synonymum, odborné názvosloví, přesný výraz, vysvětlení


Pojem Ženská obřízka je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ženská obřízka můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ženská obřízka čili infibulace je amputace (odstranění) některých částí vnějších pohlavních orgánů ženy. Tento úkon bývá často spojen s rituálem. Provádí se především v afrických zemích. Existuje několik typů ženských obřízek. Samotný pojem obřízka je často označován jako chybný, neboť navozuje dojem smysluplného lékařského zákroku, o nějž se v drtivé většině případů nejedná, protože dochází k nevratnému poškození zdraví.

Hledejte výraz Ženská obřízka v dalších zdrojích

Hledat frázi Ženská obřízka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Ženská obřízka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ženská obřízka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Ženská obřízka ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Ženská obřízka ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Ženská obřízka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ženská obřízka například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Ženská obřízka? resp. co je to Ženská obřízka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ženská obřízka, odpověď na dotaz co je to Ženská obřízka?. Víte např. kdo to je Gastarbeiter? Znáte a víte kdo je Ivan Lendl? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Ženská obřízka i jinde než v sekci než v právo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.