Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ženská obřízka. Co znamená odborný pojem Ženská obřízka z kategorie Právo?

Co je to Ženská obřízka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ženská obřízka?

Ženská obřízka je zákrok, který na rozdíl od mužské obřízky nemá žádný zdravotní přínos, naopak může mít celoživotní nepříznivé důsledky. Tradičně se provádí především v Africe, na Blízkém východě a v dalších zemích.
Při ženské obřízce se amputuje část genitálií nebo kompletní ženské orgány. Pouze část těchto amputací provádějí zdravotníci, tradičními obřezávačkami jsou obvykle porodní báby, které tento zákrok provádějí noži, nůžkami nebo žiletkami.


Co je to Ženská obřízka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ženská obřízka. Co znamená odborný pojem Ženská obřízka z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ženská obřízka se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: význam, přesný význam, odborný výraz, Právo, co znamená, pojem, Právo, význam slova, vysvětlení, heslo, co to je, termín, informace, lexikon, synonymum, odborné názvosloví, popis, formulace


Pojem Ženská obřízka je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ženská obřízka?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Ženská obřízka čili infibulace je amputace (odstranění) některých částí vnějších pohlavních orgánů ženy. Tento úkon bývá často spojen s rituálem. Provádí se především v afrických zemích. Existuje několik typů ženských obřízek. Samotný pojem obřízka je často označován jako chybný, neboť navozuje dojem smysluplného lékařského zákroku, o nějž se v drtivé většině případů nejedná, protože dochází k nevratnému poškození zdraví.

Zkuste zjistit více informací o slovu Ženská obřízka v následujících zdrojích

Najít slovo Ženská obřízka na Google.cz

Najít výraz Ženská obřízka ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Ženská obřízka ve Wikizdrojích

Hledat výraz Ženská obřízka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Ženská obřízka ve vyhledávači Yandex

Najít termín Ženská obřízka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ženská obřízka například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Ženská obřízka? resp. co přesně znamená slovo Ženská obřízka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ženská obřízka, odpověď na dotaz co je to Ženská obřízka?. Víte např. kdo to je David Rockefeller? Znáte a víte kdo je Perun? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.