Co je to?
Odborný výraz, definice slova Karate. Co znamená slovo Karate z kategorie Sport?

Co je Karate? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Karate

Karate je název starého bojového umění, které nepoužívá žádné zbraně. Pochází z Japonska, kde bylo zakázáno nošení zbraní, ale bylo potřeba účinně se bránit. K obraně jsou používány pouze ruce, nohy i jiné části těla. V karate se učí různé prvky, označované jako techniky. Jde o techniky paží, tedy kryty a údery částmi paží, pěstmi, lokty či prsty. Dále se jedná o techniky nohou čili bloky, kdy se provádí kopy částmi nohou, patami, holeněmi, koleny. Dalšími technikami jsou postoje a úhyby, pohyby do stran, techniky držení, páka, hod nebo boj na zemi.
Techniky jsou doplněny dalším tréninkem, posilováním, strečinkem, nacvičuje se sebeobrana a cvičí se na úderových pomůckách. Dále se dá trénovat v boji, a to buď plnokontaktně nebo semikontaktně. Toto bojové umění je možno provozovat v každém věku. Součástí karate je i učení se disciplíně, úctě a respektu. To vede k fyzickému i mentálnímu rozvoji člověka.


Co je to Karate? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Karate. Co znamená slovo Karate z kategorie Sport?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento text (Karate) můžete sdílet s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Karate patří do kategorie sport

Klíčová slova: termín, sport, pojem, přesný výraz, formulace, heslo, synonymum, význam slova, význam pojmu, význam, terminus technicus, vysvětlení, popis, odborný výraz, Karate, slovník, terminologie, lexikon


Pojem Karate je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Karate ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Karate ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Karate na Google.cz

Vyhledat pojem Karate ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Karate ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karate ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Karate například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste zjistili co znamená Karate? resp. jaká je definice termínu Karate? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karate, odpověď na dotaz co je to Karate?. Víte např. kdo to je David Suchařípa? Znáte a víte kdo je Anna Kulovaná? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Karate i v jiné sekci než je kategorie sport. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.