Co je to?
Výraz, termín, definice slova Karate. Co znamená odborný pojem Karate z kategorie Sport?

Co je to Karate? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Karate

Karate je název starého bojového umění, které nepoužívá žádné zbraně. Pochází z Japonska, kde bylo zakázáno nošení zbraní, ale bylo potřeba účinně se bránit. K obraně jsou používány pouze ruce, nohy i jiné části těla. V karate se učí různé prvky, označované jako techniky. Jde o techniky paží, tedy kryty a údery částmi paží, pěstmi, lokty či prsty. Dále se jedná o techniky nohou čili bloky, kdy se provádí kopy částmi nohou, patami, holeněmi, koleny. Dalšími technikami jsou postoje a úhyby, pohyby do stran, techniky držení, páka, hod nebo boj na zemi.
Techniky jsou doplněny dalším tréninkem, posilováním, strečinkem, nacvičuje se sebeobrana a cvičí se na úderových pomůckách. Dále se dá trénovat v boji, a to buď plnokontaktně nebo semikontaktně. Toto bojové umění je možno provozovat v každém věku. Součástí karate je i učení se disciplíně, úctě a respektu. To vede k fyzickému i mentálnímu rozvoji člověka.


Co je to Karate? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Karate. Co znamená odborný pojem Karate z kategorie Sport?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Karate se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, terminologie, názvosloví, přesný význam, význam pojmu, wiki, co to je, sport, přesný výraz, význam, význam slova, popis, heslo, informace, formulace, definice pojmu, lexikon


Pojem Karate je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Karate doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Karate ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karate ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Karate ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Karate ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Karate ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Karate ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karate například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte co znamená slovo Karate? resp. jaká je definice termínu Karate? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karate, odpověď na dotaz co je to Karate?. Víte např. kdo to je Petr Novotný? Znáte a víte kdo je Diktátor? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je sport. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.