Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amulet. Co znamená slovo Amulet z kategorie Náboženství?

Co je Amulet?

Co znamená termín Amulet? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Amulet je název předmětu či objektu, který má sloužit k ochraně. Pojmenování pochází z latinského slova amuletum. Lidé již po mnoho let věří, že amulet ochraňuje nejen před negativní energií, ale také proti zcela určitým věcem, jako jsou nemoci, zloba a podobně. Amulet by měl člověka posílit a propojit ho s božstvy, vesmírem a předchozími generacemi. Tento základní výklad slova amulet se nemění, i když v průběhu času docházelo ke změně názorů na pochopení a podobu amuletů. Amulet by měl patřit pouze jednomu člověku, který by h měl mít neustále u sebe, protože vlastník amuletu vtiskne svá přání, energii i některé vlastnosti. Jeho působení se zakládá na víře v pomoc magického předmětu a v možnost, že amulet ovlivní život svého vlastníka.
Amulety se vybírají podle účelu, symbolů nebo významu. Může jít o jakýkoli předmět, často jde o drahé kameny, šperky s minerály, pyramidy, symboly, kombinace předmětů s éterickými oleji a další. Amulety často souvisejí s vírou a různými druhy náboženství.


Co je to Amulet? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Amulet. Co znamená slovo Amulet z kategorie Náboženství?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Amulet) můžete sdílet s přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Amulet patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, formulace, termín, co je to Amulet?, heslo, terminologie, význam slova, pojem, odborný výraz, přesný význam, definice, názvosloví, informace, definice pojmu, lexikon, náboženství, přesný výraz


Pojem Amulet je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Amulet?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amulet je předmět, který má svou magickou silou chránit svého nositele. Slovo je odvozeno z latinského amuletum, což znamená objekt, který ochraňuje, nebo lékařský prostředek. Podle jiných názorů toto slovo pochází z etruštiny nebo arabštiny. Užívání amuletů je založeno na víře v ochrannou moc určitých věcí (například rostlin, kamenů nebo magických znaků). Amulet účinkuje pouze v případě, že jej osoba má neustále při sobě. Od podobně účinkujícího talismanu se liší tím, že má chránit nositele před zlými silami, zatímco talisman má přitahovat dobré vlivy.
Amulet se nosí na těle (podobně jako šperk) nebo na oděvu. Podle okultní praxe musí být amulet po zhotovení magicky posvěcen. Také musí být při jeho zhotovení brány v potaz astrologické korespondence budoucího nositele amuletu.

Více informací o slovu Amulet doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz Amulet ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Amulet ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Amulet na Google obrázcích

Najít pojem Amulet ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Amulet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Amulet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Amulet například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená slovo Amulet? resp. co se skrývá pod slovem Amulet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amulet, odpověď na dotaz co je to Amulet?. Víte např. kdo to je Baculka? Znáte a víte kdo je Putler? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Mše v kostele, amulet, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.