Co je to?
Výraz, termín, definice slova Amulet. Co znamená odborný pojem Amulet z kategorie Náboženství?

Co je to Amulet? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Amulet

Amulet je název předmětu či objektu, který má sloužit k ochraně. Pojmenování pochází z latinského slova amuletum. Lidé již po mnoho let věří, že amulet ochraňuje nejen před negativní energií, ale také proti zcela určitým věcem, jako jsou nemoci, zloba a podobně. Amulet by měl člověka posílit a propojit ho s božstvy, vesmírem a předchozími generacemi. Tento základní výklad slova amulet se nemění, i když v průběhu času docházelo ke změně názorů na pochopení a podobu amuletů. Amulet by měl patřit pouze jednomu člověku, který by h měl mít neustále u sebe, protože vlastník amuletu vtiskne svá přání, energii i některé vlastnosti. Jeho působení se zakládá na víře v pomoc magického předmětu a v možnost, že amulet ovlivní život svého vlastníka.
Amulety se vybírají podle účelu, symbolů nebo významu. Může jít o jakýkoli předmět, často jde o drahé kameny, šperky s minerály, pyramidy, symboly, kombinace předmětů s éterickými oleji a další. Amulety často souvisejí s vírou a různými druhy náboženství.


Co je to Amulet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Amulet. Co znamená odborný pojem Amulet z kategorie Náboženství?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Amulet sdílejte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Amulet je v kategorii náboženství

Klíčová slova: wiki, názvosloví, popis, význam, terminus technicus, informace, slovník, terminologie, odborný výraz, formulace, co to je, synonymum, co je to Amulet?, lexikon, definice pojmu, náboženství, pojem, přesný výraz


Pojem Amulet je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Amulet

Hledat videa s názvem Amulet na Youtube

Zkusit najít slovo Amulet ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amulet ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Amulet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Amulet ve Wikislovníku

Hledat výraz Amulet ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Amulet například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Amulet? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Amulet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amulet, odpověď na dotaz co je to Amulet?. Víte např. kdo to je Giordano Bruno? Znáte a víte kdo je Soudruh? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je náboženství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.