Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amulet. Co znamená pojem Amulet z kategorie Náboženství?

Co je Amulet? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Amulet

Amulet je název předmětu či objektu, který má sloužit k ochraně. Pojmenování pochází z latinského slova amuletum. Lidé již po mnoho let věří, že amulet ochraňuje nejen před negativní energií, ale také proti zcela určitým věcem, jako jsou nemoci, zloba a podobně. Amulet by měl člověka posílit a propojit ho s božstvy, vesmírem a předchozími generacemi. Tento základní výklad slova amulet se nemění, i když v průběhu času docházelo ke změně názorů na pochopení a podobu amuletů. Amulet by měl patřit pouze jednomu člověku, který by h měl mít neustále u sebe, protože vlastník amuletu vtiskne svá přání, energii i některé vlastnosti. Jeho působení se zakládá na víře v pomoc magického předmětu a v možnost, že amulet ovlivní život svého vlastníka.
Amulety se vybírají podle účelu, symbolů nebo významu. Může jít o jakýkoli předmět, často jde o drahé kameny, šperky s minerály, pyramidy, symboly, kombinace předmětů s éterickými oleji a další. Amulety často souvisejí s vírou a různými druhy náboženství.


Co je to Amulet? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Amulet. Co znamená pojem Amulet z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Amulet doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Amulet se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: popis, lexikon, význam pojmu, informace, Amulet, co znamená, vysvětlení, formulace, co je to Amulet?, wiki, přesný výraz, názvosloví, slovník, náboženství, význam slova, odborné názvosloví, pojem, význam


Pojem Amulet je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Amulet? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amulet je předmět, který má svou magickou silou chránit svého nositele. Slovo je odvozeno z latinského amuletum, což znamená objekt, který ochraňuje, nebo lékařský prostředek. Podle jiných názorů toto slovo pochází z etruštiny nebo arabštiny. Užívání amuletů je založeno na víře v ochrannou moc určitých věcí (například rostlin, kamenů nebo magických znaků). Amulet účinkuje pouze v případě, že jej osoba má neustále při sobě. Od podobně účinkujícího talismanu se liší tím, že má chránit nositele před zlými silami, zatímco talisman má přitahovat dobré vlivy.
Amulet se nosí na těle (podobně jako šperk) nebo na oděvu. Podle okultní praxe musí být amulet po zhotovení magicky posvěcen. Také musí být při jeho zhotovení brány v potaz astrologické korespondence budoucího nositele amuletu.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Amulet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Amulet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Amulet ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Amulet na Google.cz

Zkusit najít slovo Amulet ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Amulet na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Amulet například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Amulet? resp. co znamená Amulet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amulet, odpověď na dotaz co je to Amulet?. Víte např. kdo to je Seraf? Znáte a víte kdo je Kamila Špráchalová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Amulet i v jiných kategoriích (než náboženství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.