Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo AWD. Co znamená pojem AWD z kategorie Technika?

Co to je AWD? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu AWD?

AWD je zkratka pro All – Wheel Drive, čili pohon všech kol. Jedná se o termín z oblasti automobilizmu. Pouze vozidla s označením AWD zaručují stálý pohon všech kol.
Stálý pohon znamená, že nelze odpojit ani jednu z náprav a výkon motoru působí na všechna kola neustále. Zkratka pochází z angličtiny a hláskuje se.


Co je to AWD? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo AWD. Co znamená pojem AWD z kategorie Technika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu AWD doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo AWD se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: Technika, slovo, odborný výraz, pojem, definice pojmu, terminologie, přesný význam, Technika, co je to AWD?, názvosloví, terminus technicus, definice, heslo, význam slova, termín, odborné názvosloví, vysvětlení, wiki


Pojem AWD je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu AWD?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pohon všech kol (angl. All Wheel Drive, zkratka AWD) je druh pohonu vozidel, při kterém jsou poháněna všechna kola. Dvounápravové automobily s pohonem všech kol jsou označovány jako 4x4, 4WD nebo hovorově „čtyřkolky“; vícenápravové pak 6x6, 8x8, 10x10 atd.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít pojem AWD ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín AWD ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz AWD ve vyhledávači Yandex

Hledat termín AWD ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo AWD ve Wikislovníku

Vyhledat pojem AWD ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo AWD například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova AWD? resp. co se vlastně skrývá pod slovem AWD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AWD, odpověď na dotaz co je to AWD?. Víte např. kdo to je David Gránský? Znáte a víte kdo je James Dewey Watson? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.