Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo AWD. Co znamená pojem AWD z kategorie Technika?

Co je AWD? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu AWD?

AWD je zkratka pro All – Wheel Drive, čili pohon všech kol. Jedná se o termín z oblasti automobilizmu. Pouze vozidla s označením AWD zaručují stálý pohon všech kol.
Stálý pohon znamená, že nelze odpojit ani jednu z náprav a výkon motoru působí na všechna kola neustále. Zkratka pochází z angličtiny a hláskuje se.


Co je to AWD? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo AWD. Co znamená pojem AWD z kategorie Technika?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín AWD? Potom se o definici podělte se známými na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz AWD se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: slovo, co je to AWD?, názvosloví, AWD, vysvětlení, technika, význam slova, odborný výraz, termín, odborné názvosloví, pojem, terminologie, co to je, slovník, co znamená, synonymum, význam, formulace


Pojem AWD je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu AWD?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pohon všech kol (angl. All Wheel Drive, zkratka AWD) je druh pohonu vozidel, při kterém jsou poháněna všechna kola. Dvounápravové automobily s pohonem všech kol jsou označovány jako 4x4, 4WD nebo hovorově „čtyřkolky“; vícenápravové pak 6x6, 8x8, 10x10 atd.

Další informace o pojmu AWD hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít frázi AWD ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz AWD ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem AWD ve Wikimedia Commons

Najít výraz AWD ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín AWD ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi AWD ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo AWD například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená slovo AWD? resp. co je to AWD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AWD, odpověď na dotaz co je to AWD?. Víte např. kdo to je Marek Ztracený? Znáte a víte kdo je Amancio Ortega? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo AWD i jinde než v sekci než v technika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.