Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo AWD. Co znamená pojem AWD z kategorie Technika?

Co to je AWD? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu AWD?

AWD je zkratka pro All – Wheel Drive, čili pohon všech kol. Jedná se o termín z oblasti automobilizmu. Pouze vozidla s označením AWD zaručují stálý pohon všech kol.
Stálý pohon znamená, že nelze odpojit ani jednu z náprav a výkon motoru působí na všechna kola neustále. Zkratka pochází z angličtiny a hláskuje se.


Co je to AWD? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo AWD. Co znamená pojem AWD z kategorie Technika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín AWD? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín AWD se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: pojem, slovník, lexikon, synonymum, co to je, přesný význam, termín, význam slova, slovo, co znamená, přesný výraz, AWD, názvosloví, Technika, význam pojmu, wiki, popis, definice


Pojem AWD je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín AWD? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pohon všech kol (angl. All Wheel Drive, zkratka AWD) je druh pohonu vozidel, při kterém jsou poháněna všechna kola. Dvounápravové automobily s pohonem všech kol jsou označovány jako 4x4, 4WD nebo hovorově „čtyřkolky“; vícenápravové pak 6x6, 8x8, 10x10 atd.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem AWD ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem AWD ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz AWD ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo AWD ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz AWD ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo AWD ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo AWD například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená AWD? resp. co vlastně znamená slovo AWD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AWD, odpověď na dotaz co je to AWD?. Víte např. kdo to je Luděk Navara? Znáte a víte kdo je Ateista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.