Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo AWD. Co znamená pojem AWD z kategorie Technika?

Co to je AWD? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova AWD?

AWD je zkratka pro All – Wheel Drive, čili pohon všech kol. Jedná se o termín z oblasti automobilizmu. Pouze vozidla s označením AWD zaručují stálý pohon všech kol.
Stálý pohon znamená, že nelze odpojit ani jednu z náprav a výkon motoru působí na všechna kola neustále. Zkratka pochází z angličtiny a hláskuje se.


Co je to AWD? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo AWD. Co znamená pojem AWD z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (AWD) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem AWD patří do kategorie Technika

Klíčová slova: význam pojmu, definice pojmu, co znamená, wiki, vysvětlení, definice, odborný výraz, slovo, termín, odborné názvosloví, přesný význam, AWD, slovník, názvosloví, Technika, synonymum, terminus technicus, informace


Pojem AWD je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín AWD? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Pohon všech kol (angl. All Wheel Drive, zkratka AWD) je druh pohonu vozidel, při kterém jsou poháněna všechna kola. Dvounápravové automobily s pohonem všech kol jsou označovány jako 4x4, 4WD nebo hovorově „čtyřkolky“; vícenápravové pak 6x6, 8x8, 10x10 atd.

Další zdroje informací o slovu AWD

Hledat videa s názvem AWD na Youtube

Hledat heslo AWD ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz AWD ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo AWD ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo AWD ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo AWD na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo AWD například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova AWD? resp. jaký je přesný význam slova AWD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AWD, odpověď na dotaz co je to AWD?. Víte např. kdo to je Hosteska? Znáte a víte kdo je Ateista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín AWD hledat i v jiných kategoriích (než Technika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.