Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo AWD. Co znamená pojem AWD z kategorie Technika?

Co to je AWD? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu AWD

AWD je zkratka pro All – Wheel Drive, čili pohon všech kol. Jedná se o termín z oblasti automobilizmu. Pouze vozidla s označením AWD zaručují stálý pohon všech kol.
Stálý pohon znamená, že nelze odpojit ani jednu z náprav a výkon motoru působí na všechna kola neustále. Zkratka pochází z angličtiny a hláskuje se.


Co je to AWD? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo AWD. Co znamená pojem AWD z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín AWD? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz AWD se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: popis, pojem, definice, přesný výraz, význam pojmu, co to je, co je to AWD?, heslo, Technika, terminus technicus, slovník, slovo, co znamená, odborný výraz, Technika, odborné názvosloví, názvosloví, přesný význam


Pojem AWD je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín AWD? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pohon všech kol (angl. All Wheel Drive, zkratka AWD) je druh pohonu vozidel, při kterém jsou poháněna všechna kola. Dvounápravové automobily s pohonem všech kol jsou označovány jako 4x4, 4WD nebo hovorově „čtyřkolky“; vícenápravové pak 6x6, 8x8, 10x10 atd.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín AWD ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz AWD ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín AWD ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem AWD ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo AWD ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo AWD ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo AWD například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo AWD? resp. co se skrývá pod slovem AWD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AWD, odpověď na dotaz co je to AWD?. Víte např. kdo to je Podlejzák? Znáte a víte kdo je James Dewey Watson? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Technika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.