Co je to?
Výraz, termín, definice slova AWD. Co znamená odborný pojem AWD z kategorie Technika?

Co je to AWD? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu AWD?

AWD je zkratka pro All – Wheel Drive, čili pohon všech kol. Jedná se o termín z oblasti automobilizmu. Pouze vozidla s označením AWD zaručují stálý pohon všech kol.
Stálý pohon znamená, že nelze odpojit ani jednu z náprav a výkon motoru působí na všechna kola neustále. Zkratka pochází z angličtiny a hláskuje se.


Co je to AWD? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova AWD. Co znamená odborný pojem AWD z kategorie Technika?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín AWD se nachází v sekci technika

Klíčová slova: definice pojmu, odborný výraz, formulace, co to je, informace, terminologie, slovo, lexikon, slovník, význam pojmu, význam slova, názvosloví, technika, popis, pojem, AWD, vysvětlení, co je to AWD?


Pojem AWD je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín AWD? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pohon všech kol (angl. All Wheel Drive, zkratka AWD) je druh pohonu vozidel, při kterém jsou poháněna všechna kola. Dvounápravové automobily s pohonem všech kol jsou označovány jako 4x4, 4WD nebo hovorově „čtyřkolky“; vícenápravové pak 6x6, 8x8, 10x10 atd.

Další informace o pojmu AWD hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem AWD ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo AWD ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín AWD ve Wikizdrojích

Najít slovo AWD ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem AWD ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín AWD ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo AWD například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená AWD? resp. jaká je definice termínu AWD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AWD, odpověď na dotaz co je to AWD?. Víte např. kdo to je Teta? Znáte a víte kdo je Jay Z? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je technika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.