Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sledge hokej. Co znamená odborný pojem Sledge hokej z kategorie Sport?

Co je to Sledge hokej? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Sledge hokej?

Sledge hokej je podoba hokeje určená handicapovaným hráčům. Pravidla sledge hokeje se od klasického hokeje příliš neliší. Hrají však hráči, kteří mají postiženou dolní část těla. Postižení je přesně definováno v pravidlech.
Hráči sedí v upravených ocelových dvounožových saních na plastovém sedáku. Pohyb regulují dvěma krátkými hokejkami. Ty mají na jednom konci ocelové hroty pro pohyb a na druhém konci čepel pro ovládání puku. Počet hráčů sledge hokeje a plocha hřiště jsou stejné jako u klasického hokeje.


Co je to Sledge hokej? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sledge hokej. Co znamená odborný pojem Sledge hokej z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sledge hokej sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Sledge hokej patří do sekce sport

Klíčová slova: lexikon, odborný výraz, slovo, co to je, heslo, co znamená, synonymum, přesný výraz, přesný význam, termín, co je to Sledge hokej?, sport, popis, terminologie, názvosloví, odborné názvosloví, terminus technicus, význam slova


Pojem Sledge hokej je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Sledge hokej píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sledge hokej (anglicky ice sledge hockey), též para hokej (anglicky para ice hockey), je sport, který je příbuzný lednímu hokeji, ale je určen pouze pro handicapované hráče. Pravidla sledge hokeje jsou téměř stejná jako pravidla ledního.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Sledge hokej ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Sledge hokej ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Sledge hokej ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Sledge hokej ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Sledge hokej ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Sledge hokej na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sledge hokej například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Sledge hokej? resp. co vlastně znamená slovo Sledge hokej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sledge hokej, odpověď na dotaz co je to Sledge hokej?. Víte např. kdo to je Daňový rezident? Znáte a víte kdo je Globální prediktor? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.