Co je to?
Výraz, termín, definice slova Afekt. Co znamená odborný pojem Afekt z kategorie Psychologie?

Co je to Afekt? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Afekt?

Afekt je označení pro silnou citovou reakci, která netrvá dlouhou dobu a bývá poměrně prudká. Člověk má v té chvíli sníženou schopnost sebeovládání a reaguje na nějaký důležitý podnět. Afektivním jednáním dochází ke snižování citového vypětí a vyjádření vzniklých pocitů, někdy i ke zkratovému jednání.
Velmi často souvisí afekt s fyzickými projevy jako je zrychlení dechu nebo srdeční činnosti, zvýšená sekrece a podobně. Člověk s tímto jevem dokáže pracovat, může ho zamaskovat, přesunout nebo dokonce vyblokovat.


Co je to Afekt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Afekt. Co znamená odborný pojem Afekt z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Afekt s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Afekt se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: co to je, popis, význam, informace, wiki, terminus technicus, odborný výraz, lexikon, definice, termín, formulace, slovo, synonymum, názvosloví, terminologie, psychologie, Afekt, heslo


Pojem Afekt je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Afekt? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Afekt (z latiny affectus) je krátkodobá, silná a prudká emoční reakce na významný podnět při sníženém sebeovládání. Je odreagováním náhle vzniklého emočního napětí a zpravidla vede k určitému jednání výrazovému (radost, žal, vztek, hnus, stud), popřípadě i zkratovému. Bývá doprovázen změnami některých tělesných funkcí, jako například dýchání, srdeční činnosti, neurohumorální sekrece apod. Stane-li se afekt jakožto obecná reakce na něco příjemného či nelibého předmětem obranných mechanismů, může vzniknout řada defenzivních způsobů zpracování afektu (blokáda afektu, odložení, přesunutí, izolace, maskování afektu).

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Afekt ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Afekt ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Afekt ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Afekt na Youtube

Najít výraz Afekt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Afekt ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Afekt například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Afekt? resp. co se skrývá pod slovem Afekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Afekt, odpověď na dotaz co je to Afekt?. Víte např. kdo to je Tomáš Akvinský? Znáte a víte kdo je Khalid? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.