Co je to?
Definice odborného termínu, slova Afekt. Co znamená pojem Afekt z kategorie Psychologie?

Co je Afekt? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Afekt?

Afekt je označení pro silnou citovou reakci, která netrvá dlouhou dobu a bývá poměrně prudká. Člověk má v té chvíli sníženou schopnost sebeovládání a reaguje na nějaký důležitý podnět. Afektivním jednáním dochází ke snižování citového vypětí a vyjádření vzniklých pocitů, někdy i ke zkratovému jednání.
Velmi často souvisí afekt s fyzickými projevy jako je zrychlení dechu nebo srdeční činnosti, zvýšená sekrece a podobně. Člověk s tímto jevem dokáže pracovat, může ho zamaskovat, přesunout nebo dokonce vyblokovat.


Co je to Afekt? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Afekt. Co znamená pojem Afekt z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Afekt? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Afekt patří do sekce psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam, popis, informace, Afekt, přesný význam, psychologie, psychologie, terminologie, odborný výraz, pojem, slovo, co to je, heslo, přesný výraz, co znamená, wiki, formulace


Pojem Afekt je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Afekt píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Afekt (z latiny affectus) je krátkodobá, silná a prudká emoční reakce na významný podnět při sníženém sebeovládání. Je odreagováním náhle vzniklého emočního napětí a zpravidla vede k určitému jednání výrazovému (radost, žal, vztek, hnus, stud), popřípadě i zkratovému. Bývá doprovázen změnami některých tělesných funkcí, jako například dýchání, srdeční činnosti, neurohumorální sekrece apod. Stane-li se afekt jakožto obecná reakce na něco příjemného či nelibého předmětem obranných mechanismů, může vzniknout řada defenzivních způsobů zpracování afektu (blokáda afektu, odložení, přesunutí, izolace, maskování afektu).

Další informace o pojmu Afekt hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít termín Afekt ve Wikizdrojích

Hledat slovo Afekt ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Afekt na Youtube

Zkusit najít výraz Afekt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Afekt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Afekt na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Afekt například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Afekt? resp. jaký je přesný význam slova Afekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Afekt, odpověď na dotaz co je to Afekt?. Víte např. kdo to je Žárlivec? Znáte a víte kdo je Zdeněk Cendra? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.