Co je to?
Výraz, termín, definice slova Afekt. Co znamená odborný pojem Afekt z kategorie Psychologie?

Co je to Afekt? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Afekt

Afekt je označení pro silnou citovou reakci, která netrvá dlouhou dobu a bývá poměrně prudká. Člověk má v té chvíli sníženou schopnost sebeovládání a reaguje na nějaký důležitý podnět. Afektivním jednáním dochází ke snižování citového vypětí a vyjádření vzniklých pocitů, někdy i ke zkratovému jednání.
Velmi často souvisí afekt s fyzickými projevy jako je zrychlení dechu nebo srdeční činnosti, zvýšená sekrece a podobně. Člověk s tímto jevem dokáže pracovat, může ho zamaskovat, přesunout nebo dokonce vyblokovat.


Co je to Afekt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Afekt. Co znamená odborný pojem Afekt z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Afekt sdílejte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Afekt je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: synonymum, Psychologie, vysvětlení, informace, odborný výraz, slovo, popis, přesný význam, Afekt, Psychologie, význam pojmu, slovník, termín, co to je, formulace, lexikon, definice, význam slova


Pojem Afekt je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Afekt na Google.cz

Hledat pojem Afekt ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Afekt ve Wikipedii

Najít heslo Afekt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Afekt ve Wikimedia Commons

Najít pojem Afekt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Afekt například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Afekt? resp. co přesně znamená slovo Afekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Afekt, odpověď na dotaz co je to Afekt?. Víte např. kdo to je Radek Faksa? Znáte a víte kdo je Veřejný činitel? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Afekt i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.