Co je to?
Výraz, termín, definice slova Afekt. Co znamená odborný pojem Afekt z kategorie Psychologie?

Co je to Afekt? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Afekt

Afekt je označení pro silnou citovou reakci, která netrvá dlouhou dobu a bývá poměrně prudká. Člověk má v té chvíli sníženou schopnost sebeovládání a reaguje na nějaký důležitý podnět. Afektivním jednáním dochází ke snižování citového vypětí a vyjádření vzniklých pocitů, někdy i ke zkratovému jednání.
Velmi často souvisí afekt s fyzickými projevy jako je zrychlení dechu nebo srdeční činnosti, zvýšená sekrece a podobně. Člověk s tímto jevem dokáže pracovat, může ho zamaskovat, přesunout nebo dokonce vyblokovat.


Co je to Afekt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Afekt. Co znamená odborný pojem Afekt z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Afekt s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Afekt patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, přesný význam, Afekt, terminologie, co znamená, význam slova, význam, co je to Afekt?, přesný výraz, co to je, heslo, slovník, Psychologie, terminus technicus, wiki, termín, popis


Pojem Afekt je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Afekt?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Afekt (z latiny affectus) je krátkodobá, silná a prudká emoční reakce na významný podnět při sníženém sebeovládání. Je odreagováním náhle vzniklého emočního napětí a zpravidla vede k určitému jednání výrazovému (radost, žal, vztek, hnus, stud), popřípadě i zkratovému. Bývá doprovázen změnami některých tělesných funkcí, jako například dýchání, srdeční činnosti, neurohumorální sekrece apod. Stane-li se afekt jakožto obecná reakce na něco příjemného či nelibého předmětem obranných mechanismů, může vzniknout řada defenzivních způsobů zpracování afektu (blokáda afektu, odložení, přesunutí, izolace, maskování afektu).

Hledejte pojem Afekt v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Afekt na Google.cz

Najít heslo Afekt ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Afekt ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Afekt na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Afekt ve Wikimedia Commons

Hledat termín Afekt ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Afekt například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Afekt? resp. co je to Afekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Afekt, odpověď na dotaz co je to Afekt?. Víte např. kdo to je Chazan? Znáte a víte kdo je Klement Gottwald? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.