Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nízký tlak. Co znamená pojem Nízký tlak z kategorie Lékařství?

Co je Nízký tlak? Význam slova

Co znamená termín Nízký tlak? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Nízký tlak čili hypotenze je stav, který pacienta neohrožuje na životě, ale je příčinou mnoha nepříjemných stavů a situací. Jeho příčinou bývá špatné prokrvování a nedostatečné okysličení mozku, které následně způsobuje závratě a motání hlavy.
Nízký tlak je typický pro mladé lidi a ženy. Jako nízký tlak jsou označovány hodnoty nižší než 110/70 torr.


Co je to Nízký tlak? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nízký tlak. Co znamená pojem Nízký tlak z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Napsáno redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Nízký tlak doporučujeme sdílet s ostatními na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Nízký tlak se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminus technicus, co je to Nízký tlak?, synonymum, význam, termín, wiki, formulace, odborný výraz, lékařství, Nízký tlak, význam pojmu, co to je, definice, definice pojmu, co znamená, slovo, lexikon


Pojem Nízký tlak je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Nízký tlak můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Pojem arteriální hypotenze označuje nízký tlak krve v tepnách, tedy pokud systolický tlak klesne pod 100 mmHg a diastolický tlak pod 65 mmHg.

Další informační zdroje o slovu Nízký tlak

Najít termín Nízký tlak ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nízký tlak ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Nízký tlak ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Nízký tlak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Nízký tlak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Nízký tlak ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Nízký tlak například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Nízký tlak? resp. jaká je definice slova Nízký tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nízký tlak, odpověď na dotaz co je to Nízký tlak?. Víte např. kdo to je Anarchokapitalista? Znáte a víte kdo je Jakub Michálek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Nízký tlak i jinde než v sekci než v lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.