Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nízký tlak. Co znamená pojem Nízký tlak z kategorie Lékařství?

Co to je Nízký tlak? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Nízký tlak

Nízký tlak čili hypotenze je stav, který pacienta neohrožuje na životě, ale je příčinou mnoha nepříjemných stavů a situací. Jeho příčinou bývá špatné prokrvování a nedostatečné okysličení mozku, které následně způsobuje závratě a motání hlavy.
Nízký tlak je typický pro mladé lidi a ženy. Jako nízký tlak jsou označovány hodnoty nižší než 110/70 torr.


Co je to Nízký tlak? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nízký tlak. Co znamená pojem Nízký tlak z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Nízký tlak? Pak se o ní podělte s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Nízký tlak patří do sekce lékařství

Klíčová slova: pojem, lexikon, termín, přesný význam, lékařství, přesný výraz, lékařství, co to je, odborný výraz, popis, slovník, odborné názvosloví, význam slova, definice, slovo, význam, co je to Nízký tlak?, terminologie


Pojem Nízký tlak je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nízký tlak? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Pojem arteriální hypotenze označuje nízký tlak krve v tepnách, tedy pokud systolický tlak klesne pod 100 mmHg a diastolický tlak pod 65 mmHg.

Další informační zdroje o slovu Nízký tlak

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nízký tlak ve Wikimedia Commons

Najít výraz Nízký tlak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Nízký tlak ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nízký tlak ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Nízký tlak ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Nízký tlak ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Nízký tlak například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Nízký tlak? resp. jaká je definice termínu Nízký tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nízký tlak, odpověď na dotaz co je to Nízký tlak?. Víte např. kdo to je Bůh? Znáte a víte kdo je Rachel Platten? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.