Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nízký tlak. Co znamená odborný pojem Nízký tlak z kategorie Lékařství?

Co je to Nízký tlak? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Nízký tlak

Nízký tlak čili hypotenze je stav, který pacienta neohrožuje na životě, ale je příčinou mnoha nepříjemných stavů a situací. Jeho příčinou bývá špatné prokrvování a nedostatečné okysličení mozku, které následně způsobuje závratě a motání hlavy.
Nízký tlak je typický pro mladé lidi a ženy. Jako nízký tlak jsou označovány hodnoty nižší než 110/70 torr.


Co je to Nízký tlak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nízký tlak. Co znamená odborný pojem Nízký tlak z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Nízký tlak můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Nízký tlak je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: synonymum, wiki, názvosloví, formulace, pojem, terminus technicus, odborný výraz, heslo, Lékařství, popis, definice, přesný význam, termín, význam slova, Lékařství, terminologie, slovo, lexikon


Pojem Nízký tlak je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nízký tlak? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem arteriální hypotenze označuje nízký tlak krve v tepnách, tedy pokud systolický tlak klesne pod 100 mmHg a diastolický tlak pod 65 mmHg.

Další zdroje informací o slovu Nízký tlak

Vyhledat pojem Nízký tlak ve Wikizdrojích

Hledat slovo Nízký tlak ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Nízký tlak ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Nízký tlak na Youtube

Hledat termín Nízký tlak ve Wikislovníku

Najít výraz Nízký tlak ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Nízký tlak například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Nízký tlak? resp. co to je Nízký tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nízký tlak, odpověď na dotaz co je to Nízký tlak?. Víte např. kdo to je Erazim Kohák? Znáte a víte kdo je Podiatr? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.