Co je to?
Definice odborného termínu, slova Debut. Co znamená pojem Debut z kategorie Kultura?

Co je Debut?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Debut

Debut je slovo pocházející z francouzštiny. Používá se k pojmenování počátečního vystupování na veřejnosti. Vystupuje zde začínající umělec a debut může odstartovat jeho další kariéru. Obecně se pojem používá i k označení prvního vystoupení kterým se zahajuje nějaká veřejná činnost.
Podle druhu umění se pak ke slovu debut přidává upřesňující přídavné jméno, jako například filmový, knižní, televizní a podobně.

Co je to Debut? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Debut. Co znamená pojem Debut z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Debut? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Debut patří do sekce kultura

Klíčová slova: informace, slovník, popis, odborné názvosloví, přesný význam, terminus technicus, heslo, odborný výraz, terminologie, kultura, slovo, definice, formulace, synonymum, význam slova, lexikon, přesný výraz, Debut


Pojem Debut je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Debut?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Debut (francouzsky počátek, výslovnost [debyt] i [debut]) označuje první veřejné vystoupení (případně první veřejné samostatné vystoupení) umělce, které lze později označit jako počátek (start) jeho umělecké dráhy či jeho případné pozdější profesionální kariéry.
Debutovat znamená poprvé veřejně vystupovat, zahájit vystoupením svou veřejnou činnost, zvláště uměleckou.

Více informací o pojmu Debut lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Debut ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Debut ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Debut ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Debut ve Wikizdrojích

Najít termín Debut ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Debut ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Debut například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Debut? resp. jaká je definice slova Debut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debut, odpověď na dotaz co je to Debut?. Víte např. kdo to je Jitka Schneiderová? Znáte a víte kdo je Ľudovít Kašuba? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Debut i v jiné části webu než je kategorie kultura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, muzeum, debut, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.