Co je to?
Výraz, termín, definice slova Debut. Co znamená odborný pojem Debut z kategorie Kultura?

Co je to Debut? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Debut?

Debut je slovo pocházející z francouzštiny. Používá se k pojmenování počátečního vystupování na veřejnosti. Vystupuje zde začínající umělec a debut může odstartovat jeho další kariéru. Obecně se pojem používá i k označení prvního vystoupení kterým se zahajuje nějaká veřejná činnost.
Podle druhu umění se pak ke slovu debut přidává upřesňující přídavné jméno, jako například filmový, knižní, televizní a podobně.

Co je to Debut? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Debut. Co znamená odborný pojem Debut z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Debut s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Debut se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: názvosloví, odborné názvosloví, popis, termín, heslo, definice, kultura, Debut, kultura, co je to Debut?, slovník, synonymum, přesný výraz, formulace, odborný výraz, význam, pojem, definice pojmu


Pojem Debut je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Debut? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Debut (francouzsky počátek, výslovnost [debyt] i [debut]) označuje první veřejné vystoupení (případně první veřejné samostatné vystoupení) umělce, které lze později označit jako počátek (start) jeho umělecké dráhy či jeho případné pozdější profesionální kariéry.
Debutovat znamená poprvé veřejně vystupovat, zahájit vystoupením svou veřejnou činnost, zvláště uměleckou.

Další možné informační zdroje

Najít pojem Debut ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Debut ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Debut na Youtube

Najít heslo Debut ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Debut ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Debut ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Debut například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Debut? resp. jaká je definice termínu Debut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debut, odpověď na dotaz co je to Debut?. Víte např. kdo to je Ornitolog? Znáte a víte kdo je Helena Fibingerová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Debut i v jiných kategoriích (než kultura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.