Co je to?
Definice výrazu Debut. Co znamená odborný pojem Debut z kategorie Kultura?

Co to je Debut? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Debut?

Debut je slovo pocházející z francouzštiny. Používá se k pojmenování počátečního vystupování na veřejnosti. Vystupuje zde začínající umělec a debut může odstartovat jeho další kariéru. Obecně se pojem používá i k označení prvního vystoupení kterým se zahajuje nějaká veřejná činnost.
Podle druhu umění se pak ke slovu debut přidává upřesňující přídavné jméno, jako například filmový, knižní, televizní a podobně.

Co je to Debut? Význam slova, termín, Definice výrazu Debut. Co znamená odborný pojem Debut z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Debut) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Debut patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: formulace, co znamená, popis, význam pojmu, slovo, vysvětlení, co je to Debut?, pojem, co to je, definice, přesný výraz, synonymum, názvosloví, lexikon, Kultura, heslo, termín, odborné názvosloví


Pojem Debut je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Debut? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Debut (francouzsky počátek, výslovnost [debyt] i [debut]) označuje první veřejné vystoupení (případně první veřejné samostatné vystoupení) umělce, které lze později označit jako počátek (start) jeho umělecké dráhy či jeho případné pozdější profesionální kariéry.
Debutovat znamená poprvé veřejně vystupovat, zahájit vystoupením svou veřejnou činnost, zvláště uměleckou.

Jiné informační zdroje o pojmu Debut

Vyhledat slovo Debut ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Debut ve Wikizdrojích

Hledat termín Debut ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Debut ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Debut ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Debut na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Debut například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Debut? resp. co to je Debut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debut, odpověď na dotaz co je to Debut?. Víte např. kdo to je Radovan Vítek? Znáte a víte kdo je William Shakespeare? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Kultura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.