Co je to?
Odborný výraz, definice slova Černá magie. Co znamená slovo Černá magie z kategorie Kultura?

Co je Černá magie? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Černá magie?

Černá magie je označení takového druhu magie, jehož cílem je úmyslně uškodit nebo ublížit jiným osobám. Toto škození se provádí pomocí zlých duchů a dalších praktik spojených s působením zla. Ten, kdo černou magii provádí, je sám zasažen zlem. Černá magie se obrací proti druhým lidem, ovlivňuje cizí vůli škodí, ničí a nutí lidi dělat takové skutky, ke kterým by se za normální situace nikdy nepropůjčili. Je možné použít ji k osobním cílům, k věštbám nebo bojům. Ten, kdo chce praktikovat černou magii, musí mít pro tento druh kouzelnictví velké nadání, aby po učednických letech dosáhl mistrovských dovedností a mohl se označit za mága.
Mág zneužívá magii k sobeckým účelům a za to platí svou duší, kdy se upíše ďáblovi. Někdy přináší i oběti, i sám sebe. K černé magii se řadí různé rituály a kouzla, které mají ovlivnit, ohrozit nebo poranit určitou osobu. Jako symbol bývá používán obrácený pentagram. Oblíbené jsou nejrůznější kletby, zaříkávání, uhranutí, prokletí a podobně.

Odborný výraz, definice slova Černá magie. Co znamená slovo Černá magie z kategorie Kultura?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Černá magie s ostatními na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Černá magie patří do kategorie kultura

Klíčová slova: co to je, význam slova, odborné názvosloví, definice pojmu, formulace, Černá magie, termín, wiki, názvosloví, význam pojmu, slovník, co je to Černá magie?, přesný výraz, vysvětlení, heslo, terminus technicus, definice, synonymum


Pojem Černá magie je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Černá magie ve Wikislovníku

Hledat frázi Černá magie ve Wikipedii

Najít termín Černá magie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Černá magie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Černá magie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Černá magie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Černá magie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Černá magie? resp. co se skrývá pod slovem Černá magie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černá magie, odpověď na dotaz co je to Černá magie?. Víte např. kdo to je Jaroslav Barták? Znáte a víte kdo je Jan Bendig? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je kultura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.