Co je to?
Výraz, termín, definice slova Černá magie. Co znamená odborný pojem Černá magie z kategorie Kultura?

Co je to Černá magie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Černá magie

Černá magie je označení takového druhu magie, jehož cílem je úmyslně uškodit nebo ublížit jiným osobám. Toto škození se provádí pomocí zlých duchů a dalších praktik spojených s působením zla. Ten, kdo černou magii provádí, je sám zasažen zlem. Černá magie se obrací proti druhým lidem, ovlivňuje cizí vůli škodí, ničí a nutí lidi dělat takové skutky, ke kterým by se za normální situace nikdy nepropůjčili. Je možné použít ji k osobním cílům, k věštbám nebo bojům. Ten, kdo chce praktikovat černou magii, musí mít pro tento druh kouzelnictví velké nadání, aby po učednických letech dosáhl mistrovských dovedností a mohl se označit za mága.
Mág zneužívá magii k sobeckým účelům a za to platí svou duší, kdy se upíše ďáblovi. Někdy přináší i oběti, i sám sebe. K černé magii se řadí různé rituály a kouzla, které mají ovlivnit, ohrozit nebo poranit určitou osobu. Jako symbol bývá používán obrácený pentagram. Oblíbené jsou nejrůznější kletby, zaříkávání, uhranutí, prokletí a podobně.

Výraz, termín, definice slova Černá magie. Co znamená odborný pojem Černá magie z kategorie Kultura?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Černá magie doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Černá magie se nachází v sekci kultura

Klíčová slova: slovník, přesný význam, wiki, synonymum, popis, definice pojmu, přesný výraz, slovo, pojem, význam slova, terminologie, definice, co to je, význam pojmu, vysvětlení, termín, formulace, terminus technicus


Pojem Černá magie je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít pojem Černá magie ve Wikislovníku

Hledat heslo Černá magie na Google.cz

Hledat výraz Černá magie ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Černá magie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Černá magie na Youtube

Vyhledat pojem Černá magie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Černá magie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní již víte jaká je definice termínu Černá magie? resp. co přesně označuje termín Černá magie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černá magie, odpověď na dotaz co je to Černá magie?. Víte např. kdo to je Linda Evangelista? Znáte a víte kdo je Čert? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je kultura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.