Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ortodoxní. Co znamená pojem Ortodoxní z kategorie Náboženství?

Co je Ortodoxní?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ortodoxní

Ortodoxní je slovo, které pochází z řeckého pojmu ortodoxie. Znamená totéž, jako trvající na tradičních názorech a naukách, tedy, že se někdo drží určitého myšlenkového proudu, většinou jde o určitou víru, náboženství, církev. Člověk s ortodoxními názory je víře či myšlenkám bez výhrad věrný. Je odpůrcem reforem, změn nebo nových postojů. Ve spojení s vírou je nejznámější ortodoxní judaismus, který se týká přibližně jedné třetiny židů. Jeho vznik je datován do počátku 20. století, kdy se tradiční ˇžidé prohlásili za ortodoxní, tedy za ty, kteří důsledně dodržují tradice náboženského života. Tyto tradice se ve východní Evropě staly stálými již ve středověku a trvaly až do 19. století.
Ortodoxní církví je i pravoslavná církev. Její původ lze najít v Jeruzalémě, v prvních křesťanských obcích. Pravoslavná církev se často prohlašuje za jedinou pravou církev. Je druhou nejpočetnější církví po římskokatolické a liší se církevní praxí i obyčeji a duchovním životem.


Co je to Ortodoxní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ortodoxní. Co znamená pojem Ortodoxní z kategorie Náboženství?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ortodoxní s vašimi známými a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Ortodoxní se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: Ortodoxní, náboženství, definice pojmu, wiki, význam, popis, vysvětlení, synonymum, terminologie, náboženství, formulace, co je to Ortodoxní?, slovník, význam slova, pojem, definice, názvosloví, odborný výraz


Pojem Ortodoxní je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Ortodoxní v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Ortodoxní ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Ortodoxní ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Ortodoxní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Ortodoxní ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Ortodoxní na Youtube

Hledat výraz Ortodoxní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ortodoxní například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená slovo Ortodoxní? resp. jaká je definice slova Ortodoxní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ortodoxní, odpověď na dotaz co je to Ortodoxní?. Víte např. kdo to je Bivoj? Znáte a víte kdo je Zdenka Procházková? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, kostel, ortodoxní, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.