Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ortodoxní. Co znamená pojem Ortodoxní z kategorie Náboženství?

Co je to Ortodoxní? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ortodoxní?

Ortodoxní je slovo, které pochází z řeckého pojmu ortodoxie. Znamená totéž, jako trvající na tradičních názorech a naukách, tedy, že se někdo drží určitého myšlenkového proudu, většinou jde o určitou víru, náboženství, církev. Člověk s ortodoxními názory je víře či myšlenkám bez výhrad věrný. Je odpůrcem reforem, změn nebo nových postojů. Ve spojení s vírou je nejznámější ortodoxní judaismus, který se týká přibližně jedné třetiny židů. Jeho vznik je datován do počátku 20. století, kdy se tradiční ˇžidé prohlásili za ortodoxní, tedy za ty, kteří důsledně dodržují tradice náboženského života. Tyto tradice se ve východní Evropě staly stálými již ve středověku a trvaly až do 19. století.
Ortodoxní církví je i pravoslavná církev. Její původ lze najít v Jeruzalémě, v prvních křesťanských obcích. Pravoslavná církev se často prohlašuje za jedinou pravou církev. Je druhou nejpočetnější církví po římskokatolické a liší se církevní praxí i obyčeji a duchovním životem.


Co je to Ortodoxní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ortodoxní. Co znamená pojem Ortodoxní z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ortodoxní s jinými lidmi na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Ortodoxní se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: náboženství, co to je, wiki, co je to Ortodoxní?, informace, definice pojmu, slovo, lexikon, definice, popis, význam slova, heslo, odborný výraz, přesný význam, pojem, slovník, termín, synonymum


Pojem Ortodoxní je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Ortodoxní

Zkusit najít termín Ortodoxní ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ortodoxní ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Ortodoxní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Ortodoxní ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Ortodoxní ve vyhledávači Yandex

Najít termín Ortodoxní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ortodoxní například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Ortodoxní? resp. jaká je definice termínu Ortodoxní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ortodoxní, odpověď na dotaz co je to Ortodoxní?. Víte např. kdo to je Zdeněk Piškula? Znáte a víte kdo je Šaman? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Ortodoxní i v jiné kategorii než v náboženství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.