Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kyretáž. Co znamená odborný pojem Kyretáž z kategorie Lékařství?

Co je to Kyretáž? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kyretáž?

Hlavně v dřívějších dobách se pro provedení interrupce využíval postup zvaný kyretáž. Kyretáži se lidově říká výškrab. Jedná se o gynekologický zákrok, jehož hlavní podstatou je částečně odstranění děložní sliznice za pomoci ostrého chirurgického nástroje - kyrety. Kyretáží se může získat potřebná tkáň pro zkoumání a další určování zdravotního problému.
Zákrok se běžně provádí v plné anestezii. S tím se pojí různá rizika, stejně jako se samotným zákrokem, kdy existuje možnost proděravění dělohy či srůsty a Ashermanův syndrom.


Co je to Kyretáž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kyretáž. Co znamená odborný pojem Kyretáž z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kyretáž je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, popis, slovo, odborné názvosloví, terminus technicus, lexikon, Lékařství, termín, co to je, definice, pojem, vysvětlení, odborný výraz, názvosloví, význam slova, význam, formulace, co znamená


Pojem Kyretáž je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kyretáž?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kyretáž (z francouzského curette, od curer, vyškrabovat, čistit) neboli výškrab je krátký operační zákrok v oboru gynekologie, jehož podstatou je částečné odstranění děložní sliznice s pomocí kyrety a při kterém dojde k vyčištění dutiny děložní. Mimo jiné se jedná o dnes již jen řídce používaný způsob provedení interrupce. Zároveň může být kyretáží získaná tkáň zkoumána při dalším určování zdravotního problému.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kyretáž v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Kyretáž ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Kyretáž na Google.cz

Najít termín Kyretáž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Kyretáž ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kyretáž na Youtube

Hledat termín Kyretáž ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyretáž například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kyretáž? resp. jaká je definice slova Kyretáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyretáž, odpověď na dotaz co je to Kyretáž?. Víte např. kdo to je Technolog? Znáte a víte kdo je Šprt? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.