Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kyretáž. Co znamená odborný pojem Kyretáž z kategorie Lékařství?

Co je Kyretáž? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kyretáž

Hlavně v dřívějších dobách se pro provedení interrupce využíval postup zvaný kyretáž. Kyretáži se lidově říká výškrab. Jedná se o gynekologický zákrok, jehož hlavní podstatou je částečně odstranění děložní sliznice za pomoci ostrého chirurgického nástroje - kyrety. Kyretáží se může získat potřebná tkáň pro zkoumání a další určování zdravotního problému.
Zákrok se běžně provádí v plné anestezii. S tím se pojí různá rizika, stejně jako se samotným zákrokem, kdy existuje možnost proděravění dělohy či srůsty a Ashermanův syndrom.


Co je to Kyretáž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kyretáž. Co znamená odborný pojem Kyretáž z kategorie Lékařství?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Kyretáž můžete sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kyretáž je v kategorii lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, odborné názvosloví, terminologie, Kyretáž, formulace, co to je, co znamená, pojem, význam, lexikon, odborný výraz, vysvětlení, synonymum, heslo, názvosloví, význam pojmu, přesný výraz, popis


Pojem Kyretáž je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kyretáž?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Kyretáž (z francouzského curette, od curer, vyškrabovat, čistit) neboli výškrab je krátký operační zákrok v oboru gynekologie, jehož podstatou je částečné odstranění děložní sliznice s pomocí kyrety a při kterém dojde k vyčištění dutiny děložní. Mimo jiné se jedná o dnes již jen řídce používaný způsob provedení interrupce. Zároveň může být kyretáží získaná tkáň zkoumána při dalším určování zdravotního problému.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít pojem Kyretáž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Kyretáž ve Wikizdrojích

Hledat termín Kyretáž na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyretáž ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Kyretáž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kyretáž ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyretáž například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Kyretáž? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kyretáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyretáž, odpověď na dotaz co je to Kyretáž?. Víte např. kdo to je Paramedic? Znáte a víte kdo je Antropolog? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.