Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kyretáž. Co znamená odborný pojem Kyretáž z kategorie Lékařství?

Co je to Kyretáž? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kyretáž

Hlavně v dřívějších dobách se pro provedení interrupce využíval postup zvaný kyretáž. Kyretáži se lidově říká výškrab. Jedná se o gynekologický zákrok, jehož hlavní podstatou je částečně odstranění děložní sliznice za pomoci ostrého chirurgického nástroje - kyrety. Kyretáží se může získat potřebná tkáň pro zkoumání a další určování zdravotního problému.
Zákrok se běžně provádí v plné anestezii. S tím se pojí různá rizika, stejně jako se samotným zákrokem, kdy existuje možnost proděravění dělohy či srůsty a Ashermanův syndrom.


Co je to Kyretáž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kyretáž. Co znamená odborný pojem Kyretáž z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kyretáž s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kyretáž se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, heslo, odborný výraz, co to je, slovník, pojem, synonymum, co je to Kyretáž?, vysvětlení, význam pojmu, definice pojmu, názvosloví, popis, Kyretáž, Lékařství, lexikon, terminologie, definice


Pojem Kyretáž je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kyretáž?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kyretáž (z francouzského curette, od curer, vyškrabovat, čistit) neboli výškrab je krátký operační zákrok v oboru gynekologie, jehož podstatou je částečné odstranění děložní sliznice s pomocí kyrety a při kterém dojde k vyčištění dutiny děložní. Mimo jiné se jedná o dnes již jen řídce používaný způsob provedení interrupce. Zároveň může být kyretáží získaná tkáň zkoumána při dalším určování zdravotního problému.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Kyretáž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Kyretáž ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Kyretáž na Google.cz

Vyhledat pojem Kyretáž ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Kyretáž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyretáž ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyretáž například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kyretáž? resp. jaký je význam slova Kyretáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyretáž, odpověď na dotaz co je to Kyretáž?. Víte např. kdo to je Michal Kováč? Znáte a víte kdo je Šprt? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.