Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kyretáž. Co znamená pojem Kyretáž z kategorie Lékařství?

Co je to Kyretáž? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kyretáž?

Hlavně v dřívějších dobách se pro provedení interrupce využíval postup zvaný kyretáž. Kyretáži se lidově říká výškrab. Jedná se o gynekologický zákrok, jehož hlavní podstatou je částečně odstranění děložní sliznice za pomoci ostrého chirurgického nástroje - kyrety. Kyretáží se může získat potřebná tkáň pro zkoumání a další určování zdravotního problému.
Zákrok se běžně provádí v plné anestezii. S tím se pojí různá rizika, stejně jako se samotným zákrokem, kdy existuje možnost proděravění dělohy či srůsty a Ashermanův syndrom.


Co je to Kyretáž? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kyretáž. Co znamená pojem Kyretáž z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Kyretáž sdílejte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Kyretáž je v kategorii lékařství

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, slovník, informace, Kyretáž, co je to Kyretáž?, slovo, přesný význam, wiki, názvosloví, význam slova, termín, co to je, odborné názvosloví, vysvětlení, popis, definice, co znamená


Pojem Kyretáž je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kyretáž? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kyretáž (z francouzského curette, od curer, vyškrabovat, čistit) neboli výškrab je krátký operační zákrok v oboru gynekologie, jehož podstatou je částečné odstranění děložní sliznice s pomocí kyrety a při kterém dojde k vyčištění dutiny děložní. Mimo jiné se jedná o dnes již jen řídce používaný způsob provedení interrupce. Zároveň může být kyretáží získaná tkáň zkoumána při dalším určování zdravotního problému.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Kyretáž ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Kyretáž ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Kyretáž na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kyretáž ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Kyretáž ve Wikizdrojích

Najít heslo Kyretáž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyretáž například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Kyretáž? resp. co znamená výraz Kyretáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyretáž, odpověď na dotaz co je to Kyretáž?. Víte např. kdo to je Cate Blanchett? Znáte a víte kdo je Martin Konvička? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Kyretáž i v jiné sekci než je kategorie lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.