Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kyretáž. Co znamená odborný pojem Kyretáž z kategorie Lékařství?

Co je to Kyretáž? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kyretáž?

Hlavně v dřívějších dobách se pro provedení interrupce využíval postup zvaný kyretáž. Kyretáži se lidově říká výškrab. Jedná se o gynekologický zákrok, jehož hlavní podstatou je částečně odstranění děložní sliznice za pomoci ostrého chirurgického nástroje - kyrety. Kyretáží se může získat potřebná tkáň pro zkoumání a další určování zdravotního problému.
Zákrok se běžně provádí v plné anestezii. S tím se pojí různá rizika, stejně jako se samotným zákrokem, kdy existuje možnost proděravění dělohy či srůsty a Ashermanův syndrom.


Co je to Kyretáž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kyretáž. Co znamená odborný pojem Kyretáž z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kyretáž? Pak se o ní podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Kyretáž je v kategorii lékařství

Klíčová slova: popis, lékařství, synonymum, Kyretáž, význam pojmu, lexikon, lékařství, terminologie, přesný význam, vysvětlení, co to je, informace, co je to Kyretáž?, odborné názvosloví, definice pojmu, přesný výraz, slovník, formulace


Pojem Kyretáž je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kyretáž?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kyretáž (z francouzského curette, od curer, vyškrabovat, čistit) neboli výškrab je krátký operační zákrok v oboru gynekologie, jehož podstatou je částečné odstranění děložní sliznice s pomocí kyrety a při kterém dojde k vyčištění dutiny děložní. Mimo jiné se jedná o dnes již jen řídce používaný způsob provedení interrupce. Zároveň může být kyretáží získaná tkáň zkoumána při dalším určování zdravotního problému.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Kyretáž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Kyretáž ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kyretáž ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Kyretáž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Kyretáž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyretáž ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyretáž například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Kyretáž? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kyretáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyretáž, odpověď na dotaz co je to Kyretáž?. Víte např. kdo to je Jáchym Topol? Znáte a víte kdo je Šprt? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.