Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kyretáž. Co znamená odborný pojem Kyretáž z kategorie Lékařství?

Co je to Kyretáž? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kyretáž?

Hlavně v dřívějších dobách se pro provedení interrupce využíval postup zvaný kyretáž. Kyretáži se lidově říká výškrab. Jedná se o gynekologický zákrok, jehož hlavní podstatou je částečně odstranění děložní sliznice za pomoci ostrého chirurgického nástroje - kyrety. Kyretáží se může získat potřebná tkáň pro zkoumání a další určování zdravotního problému.
Zákrok se běžně provádí v plné anestezii. S tím se pojí různá rizika, stejně jako se samotným zákrokem, kdy existuje možnost proděravění dělohy či srůsty a Ashermanův syndrom.


Co je to Kyretáž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kyretáž. Co znamená odborný pojem Kyretáž z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Kyretáž) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kyretáž patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: informace, slovník, terminologie, Lékařství, Kyretáž, synonymum, termín, definice pojmu, heslo, popis, terminus technicus, formulace, přesný význam, co znamená, co to je, vysvětlení, význam, lexikon


Pojem Kyretáž je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kyretáž?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kyretáž (z francouzského curette, od curer, vyškrabovat, čistit) neboli výškrab je krátký operační zákrok v oboru gynekologie, jehož podstatou je částečné odstranění děložní sliznice s pomocí kyrety a při kterém dojde k vyčištění dutiny děložní. Mimo jiné se jedná o dnes již jen řídce používaný způsob provedení interrupce. Zároveň může být kyretáží získaná tkáň zkoumána při dalším určování zdravotního problému.

Hledejte pojem Kyretáž v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kyretáž ve Wikimedia Commons

Hledat termín Kyretáž na Google.cz

Najít termín Kyretáž ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Kyretáž ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Kyretáž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Kyretáž ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyretáž například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Kyretáž? resp. jaká je definice termínu Kyretáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyretáž, odpověď na dotaz co je to Kyretáž?. Víte např. kdo to je Pavel Vondruška? Znáte a víte kdo je Šprt? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.