Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biokoridor. Co znamená odborný pojem Biokoridor z kategorie Příroda?

Co je to Biokoridor? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Biokoridor?

Biokoridor je označení pro určitou oblast, na kterém určité organizmy nežijí dlouhodobě ani trvale, protože tam nejsou pro takovou existenci podmínky, ale přes toto území se organizmy přesunují mezi biocentry. Často jde o přírodní plochy, upravenou krajinu nebo i umělé prvky.
Biokoridorem mohou být křoviny, živé ploty, meze, strouhy, pole, uměle vytvořené přechody přes silnicee a další.


Co je to Biokoridor? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Biokoridor. Co znamená odborný pojem Biokoridor z kategorie Příroda?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Biokoridor je v kategorii příroda

Klíčová slova: odborné názvosloví, heslo, vysvětlení, terminologie, terminus technicus, synonymum, formulace, definice, význam, pojem, co je to Biokoridor?, wiki, Biokoridor, slovník, příroda, definice pojmu, význam pojmu, slovo


Pojem Biokoridor je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Biokoridor? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biokoridor (myslivecky vexl) je přírodní pás spojující stanoviště obývané živočichy, rostlinami a dalšími organismy. Biokoridory umožňují migraci organismů mezi těmito stanovišti.

Další informační zdroje

Najít výraz Biokoridor ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Biokoridor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Biokoridor ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Biokoridor na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biokoridor ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biokoridor ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Biokoridor například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte co to je Biokoridor? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Biokoridor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biokoridor, odpověď na dotaz co je to Biokoridor?. Víte např. kdo to je Benedict Cumberbatch? Znáte a víte kdo je Bernard Arnault? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než příroda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.