Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Páčidlo. Co znamená pojem Páčidlo z kategorie Nástroje?

Co je Páčidlo? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Páčidlo?

Páčidlo je název používaný pro nástroj, s jehož pomocí lze rozebrat různé spojené části. Lidově se nazývá také pajsr nebo pajcr. Má podobu kovové tyče, jejíž jeden konec je zahnutý, zploštělý a uprostřed je opatřen štěrbinou. Ta slouží k odstraňování hřebíků. Některé druhy mohou mít ohnuté oba konce. Páčidlo slouží jako jednoduchá páka.
Běžně se užívá při otvírání nebo demontáži dřevěných beden, demoličním pracím nebo k nadzdvihování. Vyrábí se většinou z oceli, kvalitnější kousky pak z lehčího a nemagnetického titanu.


Co je to Páčidlo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Páčidlo. Co znamená pojem Páčidlo z kategorie Nástroje?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Páčidlo s jinými lidmi na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Páčidlo se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: definice, terminologie, slovník, popis, odborný výraz, slovo, nástroje, význam, nástroje, informace, co znamená, co je to Páčidlo?, pojem, význam slova, Páčidlo, názvosloví, přesný význam, terminus technicus


Pojem Páčidlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Páčidlo?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Páčidlo -neboli také pajsr či pajcr- je pomocný pracovní nástroj určený pro rozebírání navzájem spojených částí. Jedná se obvykle o kovovou tyč s jedním zahnutým a zploštělým koncem (nebo i oběma ohnutými konci - což je tzv. es-hák), někdy opatřeným štěrbinou - pro odstraňování hřebíků. Páčidla se užívá jako jednoduché páky k oddělování dvou navzájem spojených předmětů od sebe, kupř. k odstraňování hřebíků z dřevěných součástí. Páčidla se běžně užívají k otevírání dřevěných předmětů spojených navzájem hřebíky (kupř. dřevěné bedny či krabice). Větší páčidla se využívají také pro některé demoliční práce: vytrhávání prken, oddělování jednotlivých konstrukčních prvků (např. cihel), či k rozbíjení měkčích předmětů. Mohou být také používána pro nadzdvihování těžkých předmětů.
Páčidlo obyčejně bývá vyrobeno z oceli, ale může být také vyrobeno z dražšího titanu, který je lehčí, nemagnetický a nedělá jiskry při nárazu.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Páčidlo na Google.cz

Zkusit najít pojem Páčidlo ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Páčidlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Páčidlo ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Páčidlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Páčidlo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Páčidlo například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Páčidlo? resp. jaký je přesný význam slova Páčidlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Páčidlo, odpověď na dotaz co je to Páčidlo?. Víte např. kdo to je Pesimista? Znáte a víte kdo je Baraba? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nástroje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.