Co je to?
Odborný výraz, definice slova Páčidlo. Co znamená pojem Páčidlo z kategorie Nástroje?

Co je to Páčidlo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Páčidlo

Páčidlo je název používaný pro nástroj, s jehož pomocí lze rozebrat různé spojené části. Lidově se nazývá také pajsr nebo pajcr. Má podobu kovové tyče, jejíž jeden konec je zahnutý, zploštělý a uprostřed je opatřen štěrbinou. Ta slouží k odstraňování hřebíků. Některé druhy mohou mít ohnuté oba konce. Páčidlo slouží jako jednoduchá páka.
Běžně se užívá při otvírání nebo demontáži dřevěných beden, demoličním pracím nebo k nadzdvihování. Vyrábí se většinou z oceli, kvalitnější kousky pak z lehčího a nemagnetického titanu.


Co je to Páčidlo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Páčidlo. Co znamená pojem Páčidlo z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Páčidlo můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Páčidlo je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: definice pojmu, informace, Páčidlo, termín, vysvětlení, odborný výraz, význam slova, Nástroje, co znamená, popis, názvosloví, slovo, význam pojmu, přesný výraz, wiki, slovník, Nástroje, formulace


Pojem Páčidlo je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Páčidlo?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Páčidlo -neboli také pajsr či pajcr- je pomocný pracovní nástroj určený pro rozebírání navzájem spojených částí. Jedná se obvykle o kovovou tyč s jedním zahnutým a zploštělým koncem (nebo i oběma ohnutými konci - což je tzv. es-hák), někdy opatřeným štěrbinou - pro odstraňování hřebíků. Páčidla se užívá jako jednoduché páky k oddělování dvou navzájem spojených předmětů od sebe, kupř. k odstraňování hřebíků z dřevěných součástí. Páčidla se běžně užívají k otevírání dřevěných předmětů spojených navzájem hřebíky (kupř. dřevěné bedny či krabice). Větší páčidla se využívají také pro některé demoliční práce: vytrhávání prken, oddělování jednotlivých konstrukčních prvků (např. cihel), či k rozbíjení měkčích předmětů. Mohou být také používána pro nadzdvihování těžkých předmětů.
Páčidlo obyčejně bývá vyrobeno z oceli, ale může být také vyrobeno z dražšího titanu, který je lehčí, nemagnetický a nedělá jiskry při nárazu.

Jiné zdroje informací o pojmu Páčidlo

Hledat videa s názvem Páčidlo na Youtube

Zkusit najít termín Páčidlo ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Páčidlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Páčidlo ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Páčidlo na Google.cz

Najít slovo Páčidlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Páčidlo například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Páčidlo? resp. jaká je definice slova Páčidlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Páčidlo, odpověď na dotaz co je to Páčidlo?. Víte např. kdo to je Miroslava Němcová? Znáte a víte kdo je Mick Jagger? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.