Co je to?
Výraz, termín, definice slova Páčidlo. Co znamená odborný pojem Páčidlo z kategorie Nástroje?

Co je to Páčidlo? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Páčidlo

Páčidlo je název používaný pro nástroj, s jehož pomocí lze rozebrat různé spojené části. Lidově se nazývá také pajsr nebo pajcr. Má podobu kovové tyče, jejíž jeden konec je zahnutý, zploštělý a uprostřed je opatřen štěrbinou. Ta slouží k odstraňování hřebíků. Některé druhy mohou mít ohnuté oba konce. Páčidlo slouží jako jednoduchá páka.
Běžně se užívá při otvírání nebo demontáži dřevěných beden, demoličním pracím nebo k nadzdvihování. Vyrábí se většinou z oceli, kvalitnější kousky pak z lehčího a nemagnetického titanu.


Co je to Páčidlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Páčidlo. Co znamená odborný pojem Páčidlo z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Páčidlo můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Páčidlo je v sekci nástroje

Klíčová slova: terminologie, wiki, co znamená, formulace, informace, co to je, termín, význam pojmu, nástroje, slovo, synonymum, co je to Páčidlo?, nástroje, lexikon, význam, přesný význam, odborný výraz, názvosloví


Pojem Páčidlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Páčidlo? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Páčidlo -neboli také pajsr či pajcr- je pomocný pracovní nástroj určený pro rozebírání navzájem spojených částí. Jedná se obvykle o kovovou tyč s jedním zahnutým a zploštělým koncem (nebo i oběma ohnutými konci - což je tzv. es-hák), někdy opatřeným štěrbinou - pro odstraňování hřebíků. Páčidla se užívá jako jednoduché páky k oddělování dvou navzájem spojených předmětů od sebe, kupř. k odstraňování hřebíků z dřevěných součástí. Páčidla se běžně užívají k otevírání dřevěných předmětů spojených navzájem hřebíky (kupř. dřevěné bedny či krabice). Větší páčidla se využívají také pro některé demoliční práce: vytrhávání prken, oddělování jednotlivých konstrukčních prvků (např. cihel), či k rozbíjení měkčích předmětů. Mohou být také používána pro nadzdvihování těžkých předmětů.
Páčidlo obyčejně bývá vyrobeno z oceli, ale může být také vyrobeno z dražšího titanu, který je lehčí, nemagnetický a nedělá jiskry při nárazu.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo Páčidlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Páčidlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Páčidlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Páčidlo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Páčidlo ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Páčidlo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Páčidlo například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte co je to Páčidlo? resp. co znamená Páčidlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Páčidlo, odpověď na dotaz co je to Páčidlo?. Víte např. kdo to je Robert Tempel? Znáte a víte kdo je Kapitán Demo? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nástroje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.