Co je to?
Definice výrazu Páčidlo. Co znamená odborný pojem Páčidlo z kategorie Nástroje?

Co je Páčidlo?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Páčidlo?

Páčidlo je název používaný pro nástroj, s jehož pomocí lze rozebrat různé spojené části. Lidově se nazývá také pajsr nebo pajcr. Má podobu kovové tyče, jejíž jeden konec je zahnutý, zploštělý a uprostřed je opatřen štěrbinou. Ta slouží k odstraňování hřebíků. Některé druhy mohou mít ohnuté oba konce. Páčidlo slouží jako jednoduchá páka.
Běžně se užívá při otvírání nebo demontáži dřevěných beden, demoličním pracím nebo k nadzdvihování. Vyrábí se většinou z oceli, kvalitnější kousky pak z lehčího a nemagnetického titanu.


Co je to Páčidlo? Význam slova, termín, Definice výrazu Páčidlo. Co znamená odborný pojem Páčidlo z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Páčidlo je v sekci nástroje

Klíčová slova: pojem, přesný význam, význam pojmu, význam slova, význam, popis, názvosloví, slovník, synonymum, Páčidlo, vysvětlení, terminus technicus, definice, terminologie, nástroje, odborný výraz, formulace, co je to Páčidlo?


Pojem Páčidlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Páčidlo? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Páčidlo -neboli také pajsr či pajcr- je pomocný pracovní nástroj určený pro rozebírání navzájem spojených částí. Jedná se obvykle o kovovou tyč s jedním zahnutým a zploštělým koncem (nebo i oběma ohnutými konci - což je tzv. es-hák), někdy opatřeným štěrbinou - pro odstraňování hřebíků. Páčidla se užívá jako jednoduché páky k oddělování dvou navzájem spojených předmětů od sebe, kupř. k odstraňování hřebíků z dřevěných součástí. Páčidla se běžně užívají k otevírání dřevěných předmětů spojených navzájem hřebíky (kupř. dřevěné bedny či krabice). Větší páčidla se využívají také pro některé demoliční práce: vytrhávání prken, oddělování jednotlivých konstrukčních prvků (např. cihel), či k rozbíjení měkčích předmětů. Mohou být také používána pro nadzdvihování těžkých předmětů.
Páčidlo obyčejně bývá vyrobeno z oceli, ale může být také vyrobeno z dražšího titanu, který je lehčí, nemagnetický a nedělá jiskry při nárazu.

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Páčidlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Páčidlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Páčidlo na Youtube

Vyhledat termín Páčidlo na Google obrázcích

Hledat pojem Páčidlo ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Páčidlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Páčidlo například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Páčidlo? resp. co přesně znamená slovo Páčidlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Páčidlo, odpověď na dotaz co je to Páčidlo?. Víte např. kdo to je Zdeněk Srstka? Znáte a víte kdo je Akcionář? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Páčidlo i v jiné sekci než v nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, vrut, páčidlo, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.