Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Drahma. Co znamená pojem Drahma z kategorie Náboženství?

Co je Drahma?

Co znamená termín Drahma? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Drahma či dharma je v původním významu nějaký zákon, právo nebo řád. Znamená to něco, co drží pevně. Je definována také jako zákon, který z hlediska mravního určuje to, co je správné, povolené, a co přináší prospěch. Nejstarší buddhistická filozofie využívala tento pojem pro takové věci nebo základy světa, které vnímá lidská mysl. Pak může být drahma, pálijsky také Dhamma, může být chápána jako světový a přírodní zákon věčného vzniku a zániku. Její praktikování pak znamená vyznávání pravdy a spravedlnosti. Existuje objektivně, není závislá na lidské vůli.
Buddhismus proto nezávisí na určité víře. Může být vysvětlována, ale není potřeba ji dokazovat nebo nějakým způsobem zdůvodňovat. Člověk, který poznal pravdu, došel k cíli, a proto nepotřeboval důkazy. Takový člověk se dokáže dokonale ovládat a působí mírným dojmem. Člověk se tak osvobodí od věcí, kterým by se chtěl vyhnout, třeba bolesti, žalu, úzkosti a podobně.


Co je to Drahma? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Drahma. Co znamená pojem Drahma z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Drahma se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: přesný význam, heslo, náboženství, přesný výraz, význam slova, informace, co je to Drahma?, odborné názvosloví, Drahma, význam, co to je, slovník, wiki, terminus technicus, význam pojmu, termín, slovo, odborný výraz


Pojem Drahma je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Drahma ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Drahma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Drahma na Youtube

Hledat pojem Drahma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Drahma ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Drahma na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Drahma například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte co znamená Drahma? resp. co označuje slovo Drahma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Drahma, odpověď na dotaz co je to Drahma?. Víte např. kdo to je Kateřina Tučková? Znáte a víte kdo je Jan Čižinský? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Drahma v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Křtitelnice bazén, drahma, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.