Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Drahma. Co znamená pojem Drahma z kategorie Náboženství?

Co to je Drahma? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Drahma

Drahma či dharma je v původním významu nějaký zákon, právo nebo řád. Znamená to něco, co drží pevně. Je definována také jako zákon, který z hlediska mravního určuje to, co je správné, povolené, a co přináší prospěch. Nejstarší buddhistická filozofie využívala tento pojem pro takové věci nebo základy světa, které vnímá lidská mysl. Pak může být drahma, pálijsky také Dhamma, může být chápána jako světový a přírodní zákon věčného vzniku a zániku. Její praktikování pak znamená vyznávání pravdy a spravedlnosti. Existuje objektivně, není závislá na lidské vůli.
Buddhismus proto nezávisí na určité víře. Může být vysvětlována, ale není potřeba ji dokazovat nebo nějakým způsobem zdůvodňovat. Člověk, který poznal pravdu, došel k cíli, a proto nepotřeboval důkazy. Takový člověk se dokáže dokonale ovládat a působí mírným dojmem. Člověk se tak osvobodí od věcí, kterým by se chtěl vyhnout, třeba bolesti, žalu, úzkosti a podobně.


Co je to Drahma? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Drahma. Co znamená pojem Drahma z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Drahma? s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Drahma je v sekci náboženství

Klíčová slova: co je to Drahma?, přesný význam, synonymum, popis, Drahma, definice, vysvětlení, odborný výraz, co to je, přesný výraz, heslo, význam pojmu, terminologie, wiki, náboženství, pojem, definice pojmu, náboženství


Pojem Drahma je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Drahma na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Drahma ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Drahma ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Drahma ve Wikislovníku

Vyhledat termín Drahma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Drahma na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Drahma například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Drahma? resp. co přesně označuje termín Drahma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Drahma, odpověď na dotaz co je to Drahma?. Víte např. kdo to je Nezletilý? Znáte a víte kdo je Basista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než náboženství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.