Co je to?
Výraz, termín, definice slova Drahma. Co znamená odborný pojem Drahma z kategorie Náboženství?

Co je to Drahma? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Drahma?

Drahma či dharma je v původním významu nějaký zákon, právo nebo řád. Znamená to něco, co drží pevně. Je definována také jako zákon, který z hlediska mravního určuje to, co je správné, povolené, a co přináší prospěch. Nejstarší buddhistická filozofie využívala tento pojem pro takové věci nebo základy světa, které vnímá lidská mysl. Pak může být drahma, pálijsky také Dhamma, může být chápána jako světový a přírodní zákon věčného vzniku a zániku. Její praktikování pak znamená vyznávání pravdy a spravedlnosti. Existuje objektivně, není závislá na lidské vůli.
Buddhismus proto nezávisí na určité víře. Může být vysvětlována, ale není potřeba ji dokazovat nebo nějakým způsobem zdůvodňovat. Člověk, který poznal pravdu, došel k cíli, a proto nepotřeboval důkazy. Takový člověk se dokáže dokonale ovládat a působí mírným dojmem. Člověk se tak osvobodí od věcí, kterým by se chtěl vyhnout, třeba bolesti, žalu, úzkosti a podobně.


Co je to Drahma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Drahma. Co znamená odborný pojem Drahma z kategorie Náboženství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Drahma? Pak se o ní podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Drahma patří do sekce náboženství

Klíčová slova: pojem, slovník, synonymum, význam pojmu, přesný význam, odborné názvosloví, definice pojmu, slovo, význam, Drahma, heslo, vysvětlení, lexikon, náboženství, definice, terminologie, popis, co to je


Pojem Drahma je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Drahma ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Drahma na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Drahma ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Drahma ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Drahma ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Drahma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Drahma například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Drahma? resp. co se přesně ukrývá za slovem Drahma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Drahma, odpověď na dotaz co je to Drahma?. Víte např. kdo to je Jan Jiráň? Znáte a víte kdo je Havíř? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než náboženství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.