Co je to?
Definice výrazu Chanuka. Co znamená odborný pojem Chanuka z kategorie Náboženství?

Co je Chanuka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Chanuka?

Chanuka (též Svátek světel) je židovský svátek, který trvá osm dní a jeho termín připadá podle židovského kalendáře na konec listopadu až na konec prosince. Připomíná zázrak opětovného vysvěcení Chrámu po jeho znesvěcení vojsky Antiocha IV. (po povstání Makabejských ve 2.století př. n. l.). Během chanuky jsou postupně zapalovány svíce na zvláštním osmiramenném svícnu.


Co je to Chanuka? Význam slova, termín, Definice výrazu Chanuka. Co znamená odborný pojem Chanuka z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Chanuka je v sekci náboženství

Klíčová slova: synonymum, lexikon, odborné názvosloví, názvosloví, slovo, odborný výraz, popis, definice, informace, termín, náboženství, náboženství, přesný význam, pojem, Chanuka, význam slova, terminus technicus, formulace


Pojem Chanuka je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chanuka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chanuka (hebrejsky: חֲנֻכָּה, doslova „zasvěcení“ nebo „dedikace“), známá také jako Svátek světel, je osmidenní židovský svátek, připomínající zázrak při opětovném vysvěcení druhého Chrámu po povstání Makabejských v 2. století př. n. l. Chanuka se slaví po osm dní, počínaje podle židovského kalendáře 25. dnem měsíce kislev, což podle gregoriánského kalendáře připadá na období od konce listopadu do konce prosince.

Chanukový svícen

Hlavní chanukovou tradicí je zapalování svíček na osmiramenném svícnu. Autor: RJA1988, zdroj: Pixabay
Hlavní chanukovou tradicí je zapalování svíček na osmiramenném svícnu. Autor: RJA1988, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Hledat slovo Chanuka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Chanuka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Chanuka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Chanuka na Youtube

Zkusit najít slovo Chanuka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Chanuka ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Chanuka například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte co znamená slovo Chanuka? resp. jaká je definice slova Chanuka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chanuka, odpověď na dotaz co je to Chanuka?. Víte např. kdo to je Jasmina Alagič? Znáte a víte kdo je Asasín? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Chanuka v jiné sekci než náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde