Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chanuka. Co znamená pojem Chanuka z kategorie Náboženství?

Co to je Chanuka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Chanuka

Chanuka (též Svátek světel) je židovský svátek, který trvá osm dní a jeho termín připadá podle židovského kalendáře na konec listopadu až na konec prosince. Připomíná zázrak opětovného vysvěcení Chrámu po jeho znesvěcení vojsky Antiocha IV. (po povstání Makabejských ve 2.století př. n. l.). Během chanuky jsou postupně zapalovány svíce na zvláštním osmiramenném svícnu.


Co je to Chanuka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chanuka. Co znamená pojem Chanuka z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Chanuka s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Chanuka je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, heslo, Chanuka, přesný význam, pojem, terminus technicus, co znamená, význam pojmu, formulace, terminologie, význam slova, odborný výraz, význam, slovo, popis, definice, wiki, lexikon


Pojem Chanuka je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Chanuka můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chanuka (hebrejsky: חֲנֻכָּה, doslova „zasvěcení“ nebo „dedikace“), známá také jako Svátek světel, je osmidenní židovský svátek, připomínající zázrak při opětovném vysvěcení druhého Chrámu po povstání Makabejských v 2. století př. n. l. Chanuka se slaví po osm dní, počínaje podle židovského kalendáře 25. dnem měsíce kislev, což podle gregoriánského kalendáře připadá na období od konce listopadu do konce prosince.

Chanukový svícen

Hlavní chanukovou tradicí je zapalování svíček na osmiramenném svícnu. Autor: RJA1988, zdroj: Pixabay
Hlavní chanukovou tradicí je zapalování svíček na osmiramenném svícnu. Autor: RJA1988, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Chanuka ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Chanuka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Chanuka ve Wikislovníku

Najít termín Chanuka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Chanuka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Chanuka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Chanuka například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Chanuka? resp. co znamená slovo Chanuka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chanuka, odpověď na dotaz co je to Chanuka?. Víte např. kdo to je Scarlett Johansson? Znáte a víte kdo je Gerontofil? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde