Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chanuka. Co znamená pojem Chanuka z kategorie Náboženství?

Co to je Chanuka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Chanuka?

Chanuka (též Svátek světel) je židovský svátek, který trvá osm dní a jeho termín připadá podle židovského kalendáře na konec listopadu až na konec prosince. Připomíná zázrak opětovného vysvěcení Chrámu po jeho znesvěcení vojsky Antiocha IV. (po povstání Makabejských ve 2.století př. n. l.). Během chanuky jsou postupně zapalovány svíce na zvláštním osmiramenném svícnu.


Co je to Chanuka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chanuka. Co znamená pojem Chanuka z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Chanuka? s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Chanuka je v sekci náboženství

Klíčová slova: heslo, náboženství, význam slova, přesný výraz, význam, wiki, slovník, Chanuka, terminologie, informace, definice pojmu, co to je, význam pojmu, formulace, popis, terminus technicus, vysvětlení, definice


Pojem Chanuka je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chanuka? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Chanuka (hebrejsky: חֲנֻכָּה, doslova „zasvěcení“ nebo „dedikace“), známá také jako Svátek světel, je osmidenní židovský svátek, připomínající zázrak při opětovném vysvěcení druhého Chrámu po povstání Makabejských v 2. století př. n. l. Chanuka se slaví po osm dní, počínaje podle židovského kalendáře 25. dnem měsíce kislev, což podle gregoriánského kalendáře připadá na období od konce listopadu do konce prosince.

Chanukový svícen

Hlavní chanukovou tradicí je zapalování svíček na osmiramenném svícnu. Autor: RJA1988, zdroj: Pixabay
Hlavní chanukovou tradicí je zapalování svíček na osmiramenném svícnu. Autor: RJA1988, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít pojem Chanuka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Chanuka ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Chanuka na Google.cz

Hledat slovo Chanuka ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chanuka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Chanuka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chanuka například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Chanuka? resp. co vlastně znamená slovo Chanuka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chanuka, odpověď na dotaz co je to Chanuka?. Víte např. kdo to je Ondřej Hejma? Znáte a víte kdo je Inkvizitor? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je náboženství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde