Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chanuka. Co znamená pojem Chanuka z kategorie Náboženství?

Co to je Chanuka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Chanuka

Chanuka (též Svátek světel) je židovský svátek, který trvá osm dní a jeho termín připadá podle židovského kalendáře na konec listopadu až na konec prosince. Připomíná zázrak opětovného vysvěcení Chrámu po jeho znesvěcení vojsky Antiocha IV. (po povstání Makabejských ve 2.století př. n. l.). Během chanuky jsou postupně zapalovány svíce na zvláštním osmiramenném svícnu.


Co je to Chanuka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chanuka. Co znamená pojem Chanuka z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Chanuka doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Chanuka se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, lexikon, Chanuka, význam slova, co to je, heslo, slovo, terminologie, odborné názvosloví, definice, synonymum, přesný výraz, informace, význam pojmu, význam, terminus technicus, wiki


Pojem Chanuka je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Chanuka dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Chanuka (hebrejsky: חֲנֻכָּה, doslova „zasvěcení“ nebo „dedikace“), známá také jako Svátek světel, je osmidenní židovský svátek, připomínající zázrak při opětovném vysvěcení druhého Chrámu po povstání Makabejských v 2. století př. n. l. Chanuka se slaví po osm dní, počínaje podle židovského kalendáře 25. dnem měsíce kislev, což podle gregoriánského kalendáře připadá na období od konce listopadu do konce prosince.

Více informací o slovu Chanuka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Chanuka ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chanuka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Chanuka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Chanuka na Google.cz

Zkusit najít pojem Chanuka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Chanuka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chanuka například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Chanuka? resp. jaký je přesný význam slova Chanuka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chanuka, odpověď na dotaz co je to Chanuka?. Víte např. kdo to je Mechovák? Znáte a víte kdo je Gerontofil? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde