Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chanuka. Co znamená pojem Chanuka z kategorie Náboženství?

Co to je Chanuka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Chanuka

Chanuka (též Svátek světel) je židovský svátek, který trvá osm dní a jeho termín připadá podle židovského kalendáře na konec listopadu až na konec prosince. Připomíná zázrak opětovného vysvěcení Chrámu po jeho znesvěcení vojsky Antiocha IV. (po povstání Makabejských ve 2.století př. n. l.). Během chanuky jsou postupně zapalovány svíce na zvláštním osmiramenném svícnu.


Co je to Chanuka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chanuka. Co znamená pojem Chanuka z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Chanuka je v sekci Náboženství

Klíčová slova: definice pojmu, co to je, Chanuka, popis, co znamená, význam, definice, vysvětlení, Náboženství, pojem, formulace, terminus technicus, terminologie, heslo, informace, přesný význam, Náboženství, názvosloví


Pojem Chanuka je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chanuka? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chanuka (hebrejsky: חֲנֻכָּה, doslova „zasvěcení“ nebo „dedikace“), známá také jako Svátek světel, je osmidenní židovský svátek, připomínající zázrak při opětovném vysvěcení druhého Chrámu po povstání Makabejských v 2. století př. n. l. Chanuka se slaví po osm dní, počínaje podle židovského kalendáře 25. dnem měsíce kislev, což podle gregoriánského kalendáře připadá na období od konce listopadu do konce prosince.

Chanukový svícen

Hlavní chanukovou tradicí je zapalování svíček na osmiramenném svícnu. Autor: RJA1988, zdroj: Pixabay
Hlavní chanukovou tradicí je zapalování svíček na osmiramenném svícnu. Autor: RJA1988, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Chanuka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Chanuka ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Chanuka na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chanuka ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Chanuka na Youtube

Najít termín Chanuka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chanuka například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Chanuka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Chanuka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chanuka, odpověď na dotaz co je to Chanuka?. Víte např. kdo to je Archeolog? Znáte a víte kdo je Golem? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Chanuka v jiné sekci než Náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde