Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Flobertka. Co znamená pojem Flobertka z kategorie Technika?

Co to je Flobertka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Flobertka?

Flobertka označuje střelnou zbraň, do které se používají náboje s okrajovým zápalem. Tyto náboje mívají nižší výkon, proto se náboje většinou prodávají volně. Flobertky lze sehnat jak v podobě pušky, tak revolveru.
Základní podmínkou pro pořízení flobertky je věk vyšší než 18 let. Při volném prodeji může být povolená energie střely do 16 J. Flobertky mají domácí použití nebo se využívají pro sportovní střelbu. Svůj název nese flobertka podle puškaře Louise Floberta.


Co je to Flobertka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Flobertka. Co znamená pojem Flobertka z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Flobertka sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Flobertka patří do sekce Technika

Klíčová slova: termín, co znamená, přesný význam, význam pojmu, význam slova, formulace, slovník, Technika, wiki, slovo, synonymum, informace, přesný výraz, popis, co to je, pojem, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Flobertka je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Flobertka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Flobertka je pojem převážně používaný pro palnou zbraň, určenou na typ náboje s okrajovým zápalem. Tyto náboje mají zápalnou slož v dutém okraji na dně nábojnice. Z toho vyplývá, že zbraň musí mít úderník mimo osu. Název zbraně je odvozen od příjmení puškaře Louise Floberta. Flobertky se vyrábí převážně jako revolvery, ale i jako pušky.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Flobertka ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Flobertka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Flobertka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Flobertka ve Wikislovníku

Najít termín Flobertka na Google.cz

Najít pojem Flobertka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Flobertka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Flobertka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Flobertka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Flobertka, odpověď na dotaz co je to Flobertka?. Víte např. kdo to je Tomáš Halík? Znáte a víte kdo je Barbora Špotáková? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?