Co je to?
Definice výrazu, termínu Flobertka. Co znamená odborný pojem Flobertka z kategorie Technika?

Co je Flobertka?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Flobertka?

Flobertka označuje střelnou zbraň, do které se používají náboje s okrajovým zápalem. Tyto náboje mívají nižší výkon, proto se náboje většinou prodávají volně. Flobertky lze sehnat jak v podobě pušky, tak revolveru.
Základní podmínkou pro pořízení flobertky je věk vyšší než 18 let. Při volném prodeji může být povolená energie střely do 16 J. Flobertky mají domácí použití nebo se využívají pro sportovní střelbu. Svůj název nese flobertka podle puškaře Louise Floberta.


Co je to Flobertka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Flobertka. Co znamená odborný pojem Flobertka z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Flobertka? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Flobertka je v kategorii technika

Klíčová slova: význam pojmu, technika, popis, přesný význam, význam, lexikon, co je to Flobertka?, synonymum, technika, odborný výraz, definice pojmu, Flobertka, pojem, přesný výraz, heslo, definice, wiki, vysvětlení


Pojem Flobertka je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Flobertka?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Flobertka je pojem převážně používaný pro palnou zbraň, určenou na typ náboje s okrajovým zápalem. Tyto náboje mají zápalnou slož v dutém okraji na dně nábojnice. Z toho vyplývá, že zbraň musí mít úderník mimo osu. Název zbraně je odvozen od příjmení puškaře Louise Floberta. Flobertky se vyrábí převážně jako revolvery, ale i jako pušky.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat výraz Flobertka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Flobertka na Google.cz

Vyhledat termín Flobertka na Google obrázcích

Hledat pojem Flobertka ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Flobertka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Flobertka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Flobertka například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní již víte co znamená Flobertka? resp. jaká je definice termínu Flobertka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Flobertka, odpověď na dotaz co je to Flobertka?. Víte např. kdo to je Tlumočník? Znáte a víte kdo je Jitka Molavcová? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než technika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?