Co je to?
Odborný výraz, definice slova Flobertka. Co znamená pojem Flobertka z kategorie Technika?

Co je Flobertka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Flobertka?

Flobertka označuje střelnou zbraň, do které se používají náboje s okrajovým zápalem. Tyto náboje mívají nižší výkon, proto se náboje většinou prodávají volně. Flobertky lze sehnat jak v podobě pušky, tak revolveru.
Základní podmínkou pro pořízení flobertky je věk vyšší než 18 let. Při volném prodeji může být povolená energie střely do 16 J. Flobertky mají domácí použití nebo se využívají pro sportovní střelbu. Svůj název nese flobertka podle puškaře Louise Floberta.


Co je to Flobertka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Flobertka. Co znamená pojem Flobertka z kategorie Technika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Flobertka se známými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Flobertka se nachází v sekci technika

Klíčová slova: heslo, informace, Flobertka, slovník, význam, odborné názvosloví, co znamená, terminologie, význam slova, význam pojmu, slovo, pojem, formulace, lexikon, wiki, co je to Flobertka?, technika, terminus technicus


Pojem Flobertka je v kategorii technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Flobertka dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Flobertka je pojem převážně používaný pro palnou zbraň, určenou na typ náboje s okrajovým zápalem. Tyto náboje mají zápalnou slož v dutém okraji na dně nábojnice. Z toho vyplývá, že zbraň musí mít úderník mimo osu. Název zbraně je odvozen od příjmení puškaře Louise Floberta. Flobertky se vyrábí převážně jako revolvery, ale i jako pušky.

Hledejte výraz Flobertka v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Flobertka ve Wikimedia Commons

Najít slovo Flobertka ve Wikizdrojích

Hledat termín Flobertka ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Flobertka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Flobertka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Flobertka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Flobertka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Flobertka? resp. co vlastně znamená slovo Flobertka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Flobertka, odpověď na dotaz co je to Flobertka?. Víte např. kdo to je Jarmila Kratochvílová? Znáte a víte kdo je Radůza? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než technika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?