Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Flobertka. Co znamená pojem Flobertka z kategorie Technika?

Co to je Flobertka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Flobertka?

Flobertka označuje střelnou zbraň, do které se používají náboje s okrajovým zápalem. Tyto náboje mívají nižší výkon, proto se náboje většinou prodávají volně. Flobertky lze sehnat jak v podobě pušky, tak revolveru.
Základní podmínkou pro pořízení flobertky je věk vyšší než 18 let. Při volném prodeji může být povolená energie střely do 16 J. Flobertky mají domácí použití nebo se využívají pro sportovní střelbu. Svůj název nese flobertka podle puškaře Louise Floberta.


Co je to Flobertka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Flobertka. Co znamená pojem Flobertka z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Flobertka s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Flobertka se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: přesný výraz, definice, co znamená, slovník, lexikon, názvosloví, popis, co to je, terminologie, wiki, význam pojmu, Flobertka, termín, slovo, formulace, terminus technicus, význam slova, informace


Pojem Flobertka je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Flobertka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Flobertka je pojem převážně používaný pro palnou zbraň, určenou na typ náboje s okrajovým zápalem. Tyto náboje mají zápalnou slož v dutém okraji na dně nábojnice. Z toho vyplývá, že zbraň musí mít úderník mimo osu. Název zbraně je odvozen od příjmení puškaře Louise Floberta. Flobertky se vyrábí převážně jako revolvery, ale i jako pušky.

Více informací o slovu Flobertka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Flobertka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Flobertka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Flobertka na Youtube

Zkusit najít heslo Flobertka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Flobertka ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Flobertka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Flobertka například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Flobertka? resp. jaká je definice termínu Flobertka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Flobertka, odpověď na dotaz co je to Flobertka?. Víte např. kdo to je Diabetolog? Znáte a víte kdo je Barbora Špotáková? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Technika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?