Co je to?
Definice odborného termínu, slova Flobertka. Co znamená pojem Flobertka z kategorie Technika?

Co je to Flobertka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Flobertka?

Flobertka označuje střelnou zbraň, do které se používají náboje s okrajovým zápalem. Tyto náboje mívají nižší výkon, proto se náboje většinou prodávají volně. Flobertky lze sehnat jak v podobě pušky, tak revolveru.
Základní podmínkou pro pořízení flobertky je věk vyšší než 18 let. Při volném prodeji může být povolená energie střely do 16 J. Flobertky mají domácí použití nebo se využívají pro sportovní střelbu. Svůj název nese flobertka podle puškaře Louise Floberta.


Co je to Flobertka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Flobertka. Co znamená pojem Flobertka z kategorie Technika?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Flobertka) můžete sdílet s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Flobertka patří do kategorie technika

Klíčová slova: definice, co znamená, názvosloví, terminus technicus, wiki, odborné názvosloví, formulace, definice pojmu, heslo, význam slova, odborný výraz, slovník, popis, technika, co to je, lexikon, pojem, vysvětlení


Pojem Flobertka je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Flobertka?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Flobertka je pojem převážně používaný pro palnou zbraň, určenou na typ náboje s okrajovým zápalem. Tyto náboje mají zápalnou slož v dutém okraji na dně nábojnice. Z toho vyplývá, že zbraň musí mít úderník mimo osu. Název zbraně je odvozen od příjmení puškaře Louise Floberta. Flobertky se vyrábí převážně jako revolvery, ale i jako pušky.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Flobertka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Flobertka na Youtube

Najít heslo Flobertka ve Wikislovníku

Najít výraz Flobertka na Google.cz

Zkusit najít výraz Flobertka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Flobertka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Flobertka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Flobertka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Flobertka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Flobertka, odpověď na dotaz co je to Flobertka?. Víte např. kdo to je Kosmonaut? Znáte a víte kdo je Stanislav Hložek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci technika Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?