Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Flobertka. Co znamená pojem Flobertka z kategorie Technika?

Co to je Flobertka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Flobertka

Flobertka označuje střelnou zbraň, do které se používají náboje s okrajovým zápalem. Tyto náboje mívají nižší výkon, proto se náboje většinou prodávají volně. Flobertky lze sehnat jak v podobě pušky, tak revolveru.
Základní podmínkou pro pořízení flobertky je věk vyšší než 18 let. Při volném prodeji může být povolená energie střely do 16 J. Flobertky mají domácí použití nebo se využívají pro sportovní střelbu. Svůj název nese flobertka podle puškaře Louise Floberta.


Co je to Flobertka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Flobertka. Co znamená pojem Flobertka z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Flobertka s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Flobertka se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: odborné názvosloví, lexikon, slovo, co to je, vysvětlení, význam, terminus technicus, co je to Flobertka?, formulace, Flobertka, přesný význam, přesný výraz, význam slova, význam pojmu, odborný výraz, definice, heslo, informace


Pojem Flobertka je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Flobertka? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Flobertka je pojem převážně používaný pro palnou zbraň, určenou na typ náboje s okrajovým zápalem. Tyto náboje mají zápalnou slož v dutém okraji na dně nábojnice. Z toho vyplývá, že zbraň musí mít úderník mimo osu. Název zbraně je odvozen od příjmení puškaře Louise Floberta. Flobertky se vyrábí převážně jako revolvery, ale i jako pušky.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Flobertka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Flobertka ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Flobertka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Flobertka na Google.cz

Zkusit najít pojem Flobertka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Flobertka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Flobertka například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Flobertka? resp. jaký je význam pojmu Flobertka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Flobertka, odpověď na dotaz co je to Flobertka?. Víte např. kdo to je Archeolog? Znáte a víte kdo je Stanislav Hložek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Flobertka i v jiných kategoriích (než Technika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?