Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Flobertka. Co znamená pojem Flobertka z kategorie Technika?

Co to je Flobertka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Flobertka?

Flobertka označuje střelnou zbraň, do které se používají náboje s okrajovým zápalem. Tyto náboje mívají nižší výkon, proto se náboje většinou prodávají volně. Flobertky lze sehnat jak v podobě pušky, tak revolveru.
Základní podmínkou pro pořízení flobertky je věk vyšší než 18 let. Při volném prodeji může být povolená energie střely do 16 J. Flobertky mají domácí použití nebo se využívají pro sportovní střelbu. Svůj název nese flobertka podle puškaře Louise Floberta.


Co je to Flobertka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Flobertka. Co znamená pojem Flobertka z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Flobertka se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: Flobertka, popis, co to je, slovo, terminus technicus, co je to Flobertka?, wiki, co znamená, lexikon, přesný výraz, význam pojmu, Technika, heslo, názvosloví, Technika, význam slova, odborné názvosloví, význam


Pojem Flobertka je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Flobertka?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Flobertka je pojem převážně používaný pro palnou zbraň, určenou na typ náboje s okrajovým zápalem. Tyto náboje mají zápalnou slož v dutém okraji na dně nábojnice. Z toho vyplývá, že zbraň musí mít úderník mimo osu. Název zbraně je odvozen od příjmení puškaře Louise Floberta. Flobertky se vyrábí převážně jako revolvery, ale i jako pušky.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít pojem Flobertka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Flobertka ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Flobertka na Youtube

Zkusit najít slovo Flobertka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Flobertka ve Wikislovníku

Vyhledat termín Flobertka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Flobertka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Flobertka? resp. co přesně znamená slovo Flobertka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Flobertka, odpověď na dotaz co je to Flobertka?. Víte např. kdo to je Vlastenec? Znáte a víte kdo je Bohuš Matuš? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Technika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?