Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rakovina. Co znamená pojem Rakovina z kategorie Nemoce?

Co je to Rakovina? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Rakovina?

Rakovina představuje souhrnné označení pro mnoho druhů nádorových chorob. Rakovina je velmi časté onemocnění moderní populace. Příčiny jejího výskytu nejsou doposud prokázány, uvažuje se však stres a vůbec nezdravý způsob života.
Léčba rakoviny je náročná, v některých případech je nemoc vyléčitelná, jindy je možné pouze potlačovat její šíření, případně dopady na nemocného jedince. Rakovina se léčí chirurgickými metodami, chemoterapií, ozařováním, bioterapií nebo imunoterapií. Ve všech případech platí, že čím dříve je rakovina rozpoznána, tím je pozitivnější prognóza.


Co je to Rakovina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Rakovina. Co znamená pojem Rakovina z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Rakovina s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rakovina je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co je to Rakovina?, názvosloví, definice pojmu, Rakovina, slovník, odborný výraz, význam, přesný význam, definice, lexikon, informace, co to je, Nemoce, Nemoce, vysvětlení, význam slova, pojem, wiki


Pojem Rakovina je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rakovina? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rakovina nebo též nádorové onemocnění je různorodá skupina chorob, jejichž společným rysem je to, že některá populace vlastních buněk organismu se vymkne kontrole a začne relativně autonomně růst, ačkoli za normálních okolností jsou buňky schopny svou mutaci detekovat a opravit, anebo se případně alespoň seberozložit apoptózou. Bujení pak může být naprosto neškodné (např. bradavice), ale také může v poměrně krátké době postiženého zahubit (např. některé nádory krve – některé leukemie). Obvykle se považuje za projev zhoubnosti (malignity) to, že nádor roste infiltrativně do okolí a je schopen se rozsévat po těle a zakládat vzdálená ložiska, tzv. metastázy; výjimku z tohoto pravidla představují maligní nádory mozku, které jen vzácně zakládají metastázy.

Hledejte pojem Rakovina v následujících vyhledávačích

Zkusit najít termín Rakovina ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Rakovina na Youtube

Hledat termín Rakovina na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rakovina ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Rakovina ve Wikizdrojích

Najít termín Rakovina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rakovina například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Rakovina? resp. co se skrývá pod slovem Rakovina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rakovina, odpověď na dotaz co je to Rakovina?. Víte např. kdo to je Rajda? Znáte a víte kdo je Nimrod? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.