Co je to?
Definice výrazu, termínu Rakovina. Co znamená odborný pojem Rakovina z kategorie Nemoce?

Co je to Rakovina? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rakovina

Rakovina představuje souhrnné označení pro mnoho druhů nádorových chorob. Rakovina je velmi časté onemocnění moderní populace. Příčiny jejího výskytu nejsou doposud prokázány, uvažuje se však stres a vůbec nezdravý způsob života.
Léčba rakoviny je náročná, v některých případech je nemoc vyléčitelná, jindy je možné pouze potlačovat její šíření, případně dopady na nemocného jedince. Rakovina se léčí chirurgickými metodami, chemoterapií, ozařováním, bioterapií nebo imunoterapií. Ve všech případech platí, že čím dříve je rakovina rozpoznána, tím je pozitivnější prognóza.


Co je to Rakovina? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rakovina. Co znamená odborný pojem Rakovina z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Rakovina sdílejte s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Rakovina je v kategorii nemoce

Klíčová slova: heslo, nemoce, vysvětlení, význam slova, terminologie, lexikon, definice pojmu, přesný význam, co znamená, Rakovina, slovo, synonymum, co to je, význam pojmu, přesný výraz, definice, pojem, wiki


Pojem Rakovina je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rakovina? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rakovina nebo též nádorové onemocnění je různorodá skupina chorob, jejichž společným rysem je to, že některá populace vlastních buněk organismu se vymkne kontrole a začne relativně autonomně růst, ačkoli za normálních okolností jsou buňky schopny svou mutaci detekovat a opravit, anebo se případně alespoň seberozložit apoptózou. Bujení pak může být naprosto neškodné (např. bradavice), ale také může v poměrně krátké době postiženého zahubit (např. některé nádory krve – některé leukemie). Obvykle se považuje za projev zhoubnosti (malignity) to, že nádor roste infiltrativně do okolí a je schopen se rozsévat po těle a zakládat vzdálená ložiska, tzv. metastázy; výjimku z tohoto pravidla představují maligní nádory mozku, které jen vzácně zakládají metastázy.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rakovina ve Wikimedia Commons

Hledat termín Rakovina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Rakovina ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Rakovina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Rakovina na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rakovina ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rakovina například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Rakovina? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Rakovina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rakovina, odpověď na dotaz co je to Rakovina?. Víte např. kdo to je Fritz Sauckel? Znáte a víte kdo je Nimrod? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Rakovina v jiné sekci než nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.