Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rakovina. Co znamená pojem Rakovina z kategorie Nemoce?

Co je Rakovina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Rakovina?

Rakovina představuje souhrnné označení pro mnoho druhů nádorových chorob. Rakovina je velmi časté onemocnění moderní populace. Příčiny jejího výskytu nejsou doposud prokázány, uvažuje se však stres a vůbec nezdravý způsob života.
Léčba rakoviny je náročná, v některých případech je nemoc vyléčitelná, jindy je možné pouze potlačovat její šíření, případně dopady na nemocného jedince. Rakovina se léčí chirurgickými metodami, chemoterapií, ozařováním, bioterapií nebo imunoterapií. Ve všech případech platí, že čím dříve je rakovina rozpoznána, tím je pozitivnější prognóza.


Co je to Rakovina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rakovina. Co znamená pojem Rakovina z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Rakovina doporučujeme sdílet s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Rakovina se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, nemoce, přesný význam, formulace, nemoce, lexikon, význam slova, slovo, význam, termín, popis, přesný výraz, synonymum, odborné názvosloví, terminologie, co je to Rakovina?, co to je, heslo


Pojem Rakovina je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rakovina? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rakovina nebo též nádorové onemocnění je různorodá skupina chorob, jejichž společným rysem je to, že některá populace vlastních buněk organismu se vymkne kontrole a začne relativně autonomně růst, ačkoli za normálních okolností jsou buňky schopny svou mutaci detekovat a opravit, anebo se případně alespoň seberozložit apoptózou. Bujení pak může být naprosto neškodné (např. bradavice), ale také může v poměrně krátké době postiženého zahubit (např. některé nádory krve – některé leukemie). Obvykle se považuje za projev zhoubnosti (malignity) to, že nádor roste infiltrativně do okolí a je schopen se rozsévat po těle a zakládat vzdálená ložiska, tzv. metastázy; výjimku z tohoto pravidla představují maligní nádory mozku, které jen vzácně zakládají metastázy.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Rakovina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rakovina ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Rakovina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Rakovina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rakovina ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Rakovina ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rakovina například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili co znamená Rakovina? resp. jaký je přesný význam slova Rakovina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rakovina, odpověď na dotaz co je to Rakovina?. Víte např. kdo to je Operátor CNC? Znáte a víte kdo je Nimrod? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.