Co je to?
Definice výrazu, termínu Lasagne. Co znamená odborný pojem Lasagne z kategorie Jídlo?

Co je to Lasagne? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Lasagne

V Itálii patří mezi oblíbená jídla těstoviny všeho druhu. Jedním typem jsou i lasagne, které pocházejí z Boloně. Lasagne mají tvar širokých nudlí, polévají se různými druhy omáček, zapékají se nebo posypávají sýrem. Velice často se plní hovězím masem, kořením, rajčaty nebo speciální bešamelovou omáčkou. Existuje celá řada receptů na přípravů tohoto tradičního italského pokrmu.


Co je to Lasagne? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lasagne. Co znamená odborný pojem Lasagne z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Lasagne? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lasagne je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, wiki, co znamená, Jídlo, význam slova, synonymum, lexikon, význam, terminologie, terminus technicus, přesný význam, heslo, Lasagne, informace, názvosloví, odborné názvosloví, definice, termín


Pojem Lasagne je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Lasagne?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Lasagne (singulár lasagna) jsou italské velmi široké těstoviny. Slovo také běžně odkazuje k pokrmu, který se vyrábí z těchto těstovinových plátů.
Vznik lasagní se obvykle klade do Neapole, kde vznikl první moderní recept, který dal vzniknout tradičnímu pokrmu. Tradiční lasagne se vyrábí střídáním vrstev těstovinového plátu, bešamelové omáčky a masa. V různých variacích se do lasagní přidává ricotta nebo mozzarella a různé druhy zeleniny (např. špenát, cuketa, houby). Lasagne se však vždy pečou v troubě.

Těstoviny lasagne

Zapečené těstoviny lasagne s kuřecí omáčkou. Autor: Angelo Rosa, zdroj: Pixabay
Zapečené těstoviny lasagne s kuřecí omáčkou. Autor: Angelo Rosa, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Lasagne ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lasagne ve Wikimedia Commons

Najít slovo Lasagne ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Lasagne na Google.cz

Zkusit najít slovo Lasagne ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Lasagne ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Lasagne například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Lasagne? resp. co vlastně znamená slovo Lasagne? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lasagne, odpověď na dotaz co je to Lasagne?. Víte např. kdo to je Zikmund? Znáte a víte kdo je Jirka Král? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Lasagne hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.