Co je to?
Definice výrazu, termínu Lasagne. Co znamená odborný pojem Lasagne z kategorie Jídlo?

Co je to Lasagne? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Lasagne

V Itálii patří mezi oblíbená jídla těstoviny všeho druhu. Jedním typem jsou i lasagne, které pocházejí z Boloně. Lasagne mají tvar širokých nudlí, polévají se různými druhy omáček, zapékají se nebo posypávají sýrem. Velice často se plní hovězím masem, kořením, rajčaty nebo speciální bešamelovou omáčkou. Existuje celá řada receptů na přípravů tohoto tradičního italského pokrmu.


Co je to Lasagne? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lasagne. Co znamená odborný pojem Lasagne z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lasagne patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: Lasagne, co to je, heslo, definice pojmu, odborný výraz, Jídlo, co je to Lasagne?, informace, přesný výraz, terminus technicus, význam, pojem, synonymum, význam slova, wiki, názvosloví, lexikon, definice


Pojem Lasagne je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Lasagne?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lasagne (singulár lasagna) jsou italské velmi široké těstoviny. Slovo také běžně odkazuje k pokrmu, který se vyrábí z těchto těstovinových plátů.
Vznik lasagní se obvykle klade do Neapole, kde vznikl první moderní recept, který dal vzniknout tradičnímu pokrmu. Tradiční lasagne se vyrábí střídáním vrstev těstovinového plátu, bešamelové omáčky a masa. V různých variacích se do lasagní přidává ricotta nebo mozzarella a různé druhy zeleniny (např. špenát, cuketa, houby). Lasagne se však vždy pečou v troubě.

Těstoviny lasagne

Zapečené těstoviny lasagne s kuřecí omáčkou. Autor: Angelo Rosa, zdroj: Pixabay
Zapečené těstoviny lasagne s kuřecí omáčkou. Autor: Angelo Rosa, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Lasagne na Google.cz

Zkusit najít slovo Lasagne ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Lasagne ve Wikizdrojích

Najít termín Lasagne ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Lasagne ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Lasagne na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Lasagne například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Lasagne? resp. co se přesně ukrývá za slovem Lasagne? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lasagne, odpověď na dotaz co je to Lasagne?. Víte např. kdo to je Conchita Wurst? Znáte a víte kdo je Josef Mašín? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.