Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lasagne. Co znamená odborný pojem Lasagne z kategorie Jídlo?

Co je to Lasagne? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Lasagne?

V Itálii patří mezi oblíbená jídla těstoviny všeho druhu. Jedním typem jsou i lasagne, které pocházejí z Boloně. Lasagne mají tvar širokých nudlí, polévají se různými druhy omáček, zapékají se nebo posypávají sýrem. Velice často se plní hovězím masem, kořením, rajčaty nebo speciální bešamelovou omáčkou. Existuje celá řada receptů na přípravů tohoto tradičního italského pokrmu.


Co je to Lasagne? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lasagne. Co znamená odborný pojem Lasagne z kategorie Jídlo?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Lasagne sdílejte s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Lasagne je v kategorii jídlo

Klíčová slova: názvosloví, přesný výraz, vysvětlení, heslo, terminologie, odborné názvosloví, formulace, co je to Lasagne?, přesný význam, definice pojmu, význam slova, synonymum, terminus technicus, co to je, význam, lexikon, informace, pojem


Pojem Lasagne je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Lasagne?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Lasagne (singulár lasagna) jsou italské velmi široké těstoviny. Slovo také běžně odkazuje k pokrmu, který se vyrábí z těchto těstovinových plátů.
Vznik lasagní se obvykle klade do Neapole, kde vznikl první moderní recept, který dal vzniknout tradičnímu pokrmu. Tradiční lasagne se vyrábí střídáním vrstev těstovinového plátu, bešamelové omáčky a masa. V různých variacích se do lasagní přidává ricotta nebo mozzarella a různé druhy zeleniny (např. špenát, cuketa, houby). Lasagne se však vždy pečou v troubě.

Těstoviny lasagne

Zapečené těstoviny lasagne s kuřecí omáčkou. Autor: Angelo Rosa, zdroj: Pixabay
Zapečené těstoviny lasagne s kuřecí omáčkou. Autor: Angelo Rosa, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Najít výraz Lasagne ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Lasagne ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Lasagne na Youtube

Hledat termín Lasagne ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lasagne ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Lasagne ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Lasagne například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Lasagne? resp. co znamená Lasagne? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lasagne, odpověď na dotaz co je to Lasagne?. Víte např. kdo to je Opat? Znáte a víte kdo je Josef Mašín? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Lasagne hledat i v jiných kategoriích (než jídlo) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.