Co je to?
Definice výrazu Podmáslí. Co znamená odborný pojem Podmáslí z kategorie Nápoje?

Co to je Podmáslí? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Podmáslí?

Podmáslí je označení druhu mléčného výrobku, který vzniká při výrobě másla, v takovém případě je podmáslí druhotným produktem. Podmáslí lze vyrobit také kysáním mléka nebo smícháním podmáslí s mlékem.
Podmáslí je lehce nakyslé a má nízké procento tuku. Obsahuje větší množství vápníku a lecitin. Pomáhá při trávení a podporuje vstřebávání hořčíku a vápníku. Aminokyseliny obsažené v podmáslí jsou důležité při výstavbě buněk a svalů. Podmáslí se nepoužívá jen v potravinářství, ale i v kosmetice.


Co je to Podmáslí? Význam slova, termín, Definice výrazu Podmáslí. Co znamená odborný pojem Podmáslí z kategorie Nápoje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Podmáslí se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Podmáslí se nachází v sekci Nápoje

Klíčová slova: názvosloví, přesný výraz, co je to Podmáslí?, definice, co to je, Podmáslí, termín, terminus technicus, co znamená, význam pojmu, odborné názvosloví, terminologie, definice pojmu, pojem, slovník, Nápoje, vysvětlení, informace


Pojem Podmáslí je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Podmáslí?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Podmáslí je mléčný výrobek, který vzniká jako druhotný produkt při stloukání másla. Alternativně se vyrábí také kysáním mléka, případně mléka smíchaného s pravým podmáslím, pak se nazývá také kysané nebo šlehané podmáslí.

Zakysané podmáslí

Zakysané podmáslí. Ilustrační fotografie. Autor: Olya Adamovich, zdroj: Pixabay
Zakysané podmáslí. Ilustrační fotografie. Autor: Olya Adamovich, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Podmáslí v následujících vyhledávačích

Najít výraz Podmáslí ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Podmáslí na Youtube

Najít heslo Podmáslí ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Podmáslí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Podmáslí ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Podmáslí na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Podmáslí například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Podmáslí? resp. co je to Podmáslí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podmáslí, odpověď na dotaz co je to Podmáslí?. Víte např. kdo to je Hinduista? Znáte a víte kdo je Plašan? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Podmáslí i v jiných kategoriích (než Nápoje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?