Co je to?
Odborný výraz, definice slova Podmáslí. Co znamená pojem Podmáslí z kategorie Nápoje?

Co je to Podmáslí? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Podmáslí

Podmáslí je označení druhu mléčného výrobku, který vzniká při výrobě másla, v takovém případě je podmáslí druhotným produktem. Podmáslí lze vyrobit také kysáním mléka nebo smícháním podmáslí s mlékem.
Podmáslí je lehce nakyslé a má nízké procento tuku. Obsahuje větší množství vápníku a lecitin. Pomáhá při trávení a podporuje vstřebávání hořčíku a vápníku. Aminokyseliny obsažené v podmáslí jsou důležité při výstavbě buněk a svalů. Podmáslí se nepoužívá jen v potravinářství, ale i v kosmetice.


Co je to Podmáslí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Podmáslí. Co znamená pojem Podmáslí z kategorie Nápoje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Podmáslí patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: definice, názvosloví, odborný výraz, synonymum, co znamená, co to je, co je to Podmáslí?, informace, význam slova, vysvětlení, slovo, terminologie, terminus technicus, heslo, přesný význam, wiki, formulace, popis


Pojem Podmáslí je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Podmáslí? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podmáslí je mléčný výrobek, který vzniká jako druhotný produkt při stloukání másla. Alternativně se vyrábí také kysáním mléka, případně mléka smíchaného s pravým podmáslím, pak se nazývá také kysané nebo šlehané podmáslí.

Zakysané podmáslí

Zakysané podmáslí. Ilustrační fotografie. Autor: Olya Adamovich, zdroj: Pixabay
Zakysané podmáslí. Ilustrační fotografie. Autor: Olya Adamovich, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo Podmáslí na Google.cz

Vyhledat výraz Podmáslí ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Podmáslí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Podmáslí na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podmáslí ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Podmáslí ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Podmáslí například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Podmáslí? resp. jaký je význam pojmu Podmáslí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podmáslí, odpověď na dotaz co je to Podmáslí?. Víte např. kdo to je Petr Fiala? Znáte a víte kdo je Vyživované dítě? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Podmáslí i jinde než v sekci než v nápoje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?