Co je to?
Definice výrazu Podmáslí. Co znamená odborný pojem Podmáslí z kategorie Nápoje?

Co to je Podmáslí? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Podmáslí?

Podmáslí je označení druhu mléčného výrobku, který vzniká při výrobě másla, v takovém případě je podmáslí druhotným produktem. Podmáslí lze vyrobit také kysáním mléka nebo smícháním podmáslí s mlékem.
Podmáslí je lehce nakyslé a má nízké procento tuku. Obsahuje větší množství vápníku a lecitin. Pomáhá při trávení a podporuje vstřebávání hořčíku a vápníku. Aminokyseliny obsažené v podmáslí jsou důležité při výstavbě buněk a svalů. Podmáslí se nepoužívá jen v potravinářství, ale i v kosmetice.


Co je to Podmáslí? Význam slova, termín, Definice výrazu Podmáslí. Co znamená odborný pojem Podmáslí z kategorie Nápoje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Podmáslí sdílejte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Podmáslí je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: názvosloví, terminus technicus, Nápoje, wiki, vysvětlení, terminologie, popis, význam slova, odborné názvosloví, význam pojmu, přesný výraz, Podmáslí, co je to Podmáslí?, význam, synonymum, formulace, heslo, odborný výraz


Pojem Podmáslí je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Podmáslí?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Podmáslí je mléčný výrobek, který vzniká jako druhotný produkt při stloukání másla. Alternativně se vyrábí také kysáním mléka, případně mléka smíchaného s pravým podmáslím, pak se nazývá také kysané nebo šlehané podmáslí.

Zakysané podmáslí

Zakysané podmáslí. Ilustrační fotografie. Autor: Olya Adamovich, zdroj: Pixabay
Zakysané podmáslí. Ilustrační fotografie. Autor: Olya Adamovich, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Podmáslí zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Podmáslí na Youtube

Hledat termín Podmáslí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Podmáslí na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podmáslí ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Podmáslí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Podmáslí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Podmáslí například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Podmáslí? resp. co znamená slovo Podmáslí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podmáslí, odpověď na dotaz co je to Podmáslí?. Víte např. kdo to je Dispečer? Znáte a víte kdo je Hnusák? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nápoje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?