Co je to?
Výraz, termín, definice slova Paternalismus. Co znamená odborný pojem Paternalismus z kategorie Psychologie?

Co je to Paternalismus? Význam slova

Co znamená termín Paternalismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Paternalismus je pojmenování vztahu mezi dvěma zeměmi, osobami, územími nebo ekonomicky spjatými subjekty. Jeden z účastníků tohoto vztahu přistupuje k druhému nadřazeně, ovšem ne ve špatném smyslu slova. Jde spíše o ochranitelský nebo rodičovský přístup.
Ten, kdo se chová nadřazeně, je hluboce přesvědčen o tom, že on sám ví nejlépe, co bude pro toho druhého nejlepším řešením. Z toho pak vychází další chování, postoje či politika a snaha předat své názory druhým i za cenu určitého vnucování.


Co je to Paternalismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Paternalismus. Co znamená odborný pojem Paternalismus z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Paternalismus doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Paternalismus se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: slovník, význam, popis, význam slova, odborný výraz, přesný význam, co znamená, význam pojmu, přesný výraz, wiki, Paternalismus, co to je, Psychologie, co je to Paternalismus?, lexikon, slovo, názvosloví, odborné názvosloví


Pojem Paternalismus je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Paternalismus

Najít slovo Paternalismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Paternalismus ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Paternalismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Paternalismus na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Paternalismus ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Paternalismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Paternalismus například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Paternalismus? resp. jaký je význam slova Paternalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paternalismus, odpověď na dotaz co je to Paternalismus?. Víte např. kdo to je Eva Josefíková? Znáte a víte kdo je Fyzická osoba? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Paternalismus hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.