Co je to?
Výraz, termín, definice slova Paternalismus. Co znamená odborný pojem Paternalismus z kategorie Psychologie?

Co je to Paternalismus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Paternalismus?

Paternalismus je pojmenování vztahu mezi dvěma zeměmi, osobami, územími nebo ekonomicky spjatými subjekty. Jeden z účastníků tohoto vztahu přistupuje k druhému nadřazeně, ovšem ne ve špatném smyslu slova. Jde spíše o ochranitelský nebo rodičovský přístup.
Ten, kdo se chová nadřazeně, je hluboce přesvědčen o tom, že on sám ví nejlépe, co bude pro toho druhého nejlepším řešením. Z toho pak vychází další chování, postoje či politika a snaha předat své názory druhým i za cenu určitého vnucování.


Co je to Paternalismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Paternalismus. Co znamená odborný pojem Paternalismus z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Paternalismus můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Paternalismus je v sekci Psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, Paternalismus, informace, co je to Paternalismus?, synonymum, definice pojmu, význam, přesný význam, Psychologie, definice, wiki, terminus technicus, význam slova, Psychologie, co znamená, pojem, co to je, názvosloví


Pojem Paternalismus je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Paternalismus? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Paternalismus označuje vztah mezi dvěma subjekty (osobami, ale i státy, oblastmi či ekonomickými subjekty), z nichž jeden přistupuje ke druhému z nadřazené, ale současně otcovské a chránící pozice. Paternalismus se vyznačuje přesvědčením nadřazené osoby, že ona sama ví, co je pro podřízenou osobu nejlepší. Jde o přesvědčení a z něho vycházející politiku, že jedinci sami nedokáží poznat, co je pro ně dobré, a je třeba jim správné postoje, jednání či názory uložit, předat či "vnutit". Zároveň však jde o přístup omezující a zakazující jednání "nevhodné", podle názoru nadřízeného.

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Paternalismus ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Paternalismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Paternalismus ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Paternalismus na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Paternalismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Paternalismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Paternalismus například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Paternalismus? resp. co přesně znamená slovo Paternalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paternalismus, odpověď na dotaz co je to Paternalismus?. Víte např. kdo to je Bob Marley? Znáte a víte kdo je Leader? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.