Co je to?
Výraz, termín, definice slova Paternalismus. Co znamená odborný pojem Paternalismus z kategorie Psychologie?

Co je to Paternalismus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Paternalismus

Paternalismus je pojmenování vztahu mezi dvěma zeměmi, osobami, územími nebo ekonomicky spjatými subjekty. Jeden z účastníků tohoto vztahu přistupuje k druhému nadřazeně, ovšem ne ve špatném smyslu slova. Jde spíše o ochranitelský nebo rodičovský přístup.
Ten, kdo se chová nadřazeně, je hluboce přesvědčen o tom, že on sám ví nejlépe, co bude pro toho druhého nejlepším řešením. Z toho pak vychází další chování, postoje či politika a snaha předat své názory druhým i za cenu určitého vnucování.


Co je to Paternalismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Paternalismus. Co znamená odborný pojem Paternalismus z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Paternalismus? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Paternalismus se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: definice pojmu, popis, význam pojmu, termín, odborné názvosloví, definice, Paternalismus, přesný význam, heslo, názvosloví, význam, formulace, pojem, Psychologie, synonymum, informace, vysvětlení, co to je


Pojem Paternalismus je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Paternalismus? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Paternalismus označuje vztah mezi dvěma subjekty (osobami, ale i státy, oblastmi či ekonomickými subjekty), z nichž jeden přistupuje ke druhému z nadřazené, ale současně otcovské a chránící pozice. Paternalismus se vyznačuje přesvědčením nadřazené osoby, že ona sama ví, co je pro podřízenou osobu nejlepší. Jde o přesvědčení a z něho vycházející politiku, že jedinci sami nedokáží poznat, co je pro ně dobré, a je třeba jim správné postoje, jednání či názory uložit, předat či "vnutit". Zároveň však jde o přístup omezující a zakazující jednání "nevhodné", podle názoru nadřízeného.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Paternalismus ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Paternalismus ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Paternalismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Paternalismus ve Wikislovníku

Hledat pojem Paternalismus na Google.cz

Najít pojem Paternalismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Paternalismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Paternalismus? resp. co přesně označuje termín Paternalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paternalismus, odpověď na dotaz co je to Paternalismus?. Víte např. kdo to je Matěj Vydra? Znáte a víte kdo je Leader? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.