Co je to?
Výraz, termín, definice slova Paternalismus. Co znamená odborný pojem Paternalismus z kategorie Psychologie?

Co je to Paternalismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Paternalismus

Paternalismus je pojmenování vztahu mezi dvěma zeměmi, osobami, územími nebo ekonomicky spjatými subjekty. Jeden z účastníků tohoto vztahu přistupuje k druhému nadřazeně, ovšem ne ve špatném smyslu slova. Jde spíše o ochranitelský nebo rodičovský přístup.
Ten, kdo se chová nadřazeně, je hluboce přesvědčen o tom, že on sám ví nejlépe, co bude pro toho druhého nejlepším řešením. Z toho pak vychází další chování, postoje či politika a snaha předat své názory druhým i za cenu určitého vnucování.


Co je to Paternalismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Paternalismus. Co znamená odborný pojem Paternalismus z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Paternalismus patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: přesný význam, význam pojmu, terminologie, synonymum, názvosloví, význam, lexikon, přesný výraz, pojem, psychologie, odborné názvosloví, slovník, informace, slovo, definice, odborný výraz, co to je, význam slova


Pojem Paternalismus je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Paternalismus píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Paternalismus označuje vztah mezi dvěma subjekty (osobami, ale i státy, oblastmi či ekonomickými subjekty), z nichž jeden přistupuje ke druhému z nadřazené, ale současně otcovské a chránící pozice. Paternalismus se vyznačuje přesvědčením nadřazené osoby, že ona sama ví, co je pro podřízenou osobu nejlepší. Jde o přesvědčení a z něho vycházející politiku, že jedinci sami nedokáží poznat, co je pro ně dobré, a je třeba jim správné postoje, jednání či názory uložit, předat či "vnutit". Zároveň však jde o přístup omezující a zakazující jednání "nevhodné", podle názoru nadřízeného.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Paternalismus ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Paternalismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Paternalismus ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Paternalismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Paternalismus ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Paternalismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Paternalismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte co je to Paternalismus? resp. co se skrývá pod slovem Paternalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paternalismus, odpověď na dotaz co je to Paternalismus?. Víte např. kdo to je Paul Newman? Znáte a víte kdo je Luke Combs? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci psychologie Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.