Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aréna. Co znamená odborný pojem Aréna z kategorie Sport?

Co je to Aréna? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Aréna

Aréna je název prostoru větších rozměrů. Je uzavřený po obvodu, mívá většinou oválný nebo kruhový tvar. V době antického Říma to bylo místo, na kterém se konaly hry a zápasy. Název pochází právě z latinského slova harena, což je písek. Ten byl používán právě při zápasech, protože dobře vsákl krev při zápasech gladiátorů, a znečištěný písek bylo možno lehce vyměnit. Později se takto označovala o sportoviště, ringy nebo nekrytá divadla.
V aréně je možno sledovat různá představení, hudební, divadelní nebo sportovní vystoupení. Děj probíhá na velkém prostoru umístěném ve středu arény. Tento střed se vždy nachází v nejnižším bodě arény a okolo něj jsou místa určená divákům. Ta jsou ve vyvýšených řadách a mají sklon k jevišti arény, takže všichni dobře vidí na probíhající děj. Zájemci si mohou vybrat mezi místy k sezení nebo k stání. Někdy se jako aréna označují i kryté stadiony. Obdobné prostory bývají nazývány také jako amfiteátry nebo cirkus.


Co je to Aréna? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aréna. Co znamená odborný pojem Aréna z kategorie Sport?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Aréna s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Aréna se nachází v sekci sport

Klíčová slova: názvosloví, co je to Aréna?, informace, význam pojmu, terminologie, přesný výraz, popis, definice pojmu, význam, Aréna, sport, formulace, lexikon, slovník, definice, wiki, co znamená, sport


Pojem Aréna je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Aréna?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Aréna je velký po obvodu uzavřený prostor, obvykle kruhového nebo oválného tvaru, určený pro sledování divadelních, hudebních nebo sportovních představení. Uprostřed arény je dostatečné velké prostranství, na kterém se odehrává sledovaný děj. Toto prostranství je vždy nejnižším bodem hlavního prostoru arény. Okolo jsou místa pro diváky. Mají k dispozici místa k stání nebo sezení a a díky sklonu hlediště k jevišti, mají velmi dobrý výhled na děj představení či utkání.
Výraz aréna je používán i pro kryté stadiony.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Aréna ve Wikislovníku

Hledat výraz Aréna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aréna ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Aréna ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Aréna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aréna ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Aréna například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Aréna? resp. co přesně označuje termín Aréna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aréna, odpověď na dotaz co je to Aréna?. Víte např. kdo to je Harrison Ford? Znáte a víte kdo je Antonín Novotný? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci sport K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.