Co je to?
Odborný výraz, definice slova Aréna. Co znamená slovo Aréna z kategorie Sport?

Co je Aréna? Definice pojmu

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Aréna

Aréna je název prostoru větších rozměrů. Je uzavřený po obvodu, mívá většinou oválný nebo kruhový tvar. V době antického Říma to bylo místo, na kterém se konaly hry a zápasy. Název pochází právě z latinského slova harena, což je písek. Ten byl používán právě při zápasech, protože dobře vsákl krev při zápasech gladiátorů, a znečištěný písek bylo možno lehce vyměnit. Později se takto označovala o sportoviště, ringy nebo nekrytá divadla.
V aréně je možno sledovat různá představení, hudební, divadelní nebo sportovní vystoupení. Děj probíhá na velkém prostoru umístěném ve středu arény. Tento střed se vždy nachází v nejnižším bodě arény a okolo něj jsou místa určená divákům. Ta jsou ve vyvýšených řadách a mají sklon k jevišti arény, takže všichni dobře vidí na probíhající děj. Zájemci si mohou vybrat mezi místy k sezení nebo k stání. Někdy se jako aréna označují i kryté stadiony. Obdobné prostory bývají nazývány také jako amfiteátry nebo cirkus.


Co je to Aréna? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Aréna. Co znamená slovo Aréna z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Aréna s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Aréna patří do kategorie sport

Klíčová slova: význam slova, termín, vysvětlení, sport, informace, názvosloví, heslo, sport, přesný výraz, Aréna, terminus technicus, wiki, slovo, definice pojmu, synonymum, slovník, význam pojmu, formulace


Pojem Aréna je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aréna? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aréna je velký po obvodu uzavřený prostor, obvykle kruhového nebo oválného tvaru, určený pro sledování divadelních, hudebních nebo sportovních představení. Uprostřed arény je dostatečné velké prostranství, na kterém se odehrává sledovaný děj. Toto prostranství je vždy nejnižším bodem hlavního prostoru arény. Okolo jsou místa pro diváky. Mají k dispozici místa k stání nebo sezení a a díky sklonu hlediště k jevišti, mají velmi dobrý výhled na děj představení či utkání.
Výraz aréna je používán i pro kryté stadiony.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Aréna ve Wikislovníku

Zkusit najít Aréna ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Aréna na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aréna ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Aréna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Aréna ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Aréna například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Aréna? resp. co je to Aréna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aréna, odpověď na dotaz co je to Aréna?. Víte např. kdo to je Pavel Bělobrádek? Znáte a víte kdo je Vilma Frantová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz Aréna i v jiné sekci než je kategorie sport. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.