Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aréna. Co znamená odborný pojem Aréna z kategorie Sport?

Co je to Aréna? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Aréna

Aréna je název prostoru větších rozměrů. Je uzavřený po obvodu, mívá většinou oválný nebo kruhový tvar. V době antického Říma to bylo místo, na kterém se konaly hry a zápasy. Název pochází právě z latinského slova harena, což je písek. Ten byl používán právě při zápasech, protože dobře vsákl krev při zápasech gladiátorů, a znečištěný písek bylo možno lehce vyměnit. Později se takto označovala o sportoviště, ringy nebo nekrytá divadla.
V aréně je možno sledovat různá představení, hudební, divadelní nebo sportovní vystoupení. Děj probíhá na velkém prostoru umístěném ve středu arény. Tento střed se vždy nachází v nejnižším bodě arény a okolo něj jsou místa určená divákům. Ta jsou ve vyvýšených řadách a mají sklon k jevišti arény, takže všichni dobře vidí na probíhající děj. Zájemci si mohou vybrat mezi místy k sezení nebo k stání. Někdy se jako aréna označují i kryté stadiony. Obdobné prostory bývají nazývány také jako amfiteátry nebo cirkus.


Co je to Aréna? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aréna. Co znamená odborný pojem Aréna z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Aréna s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Aréna patří do kategorie sport

Klíčová slova: definice pojmu, formulace, názvosloví, co je to Aréna?, vysvětlení, přesný výraz, informace, synonymum, význam slova, slovo, sport, odborné názvosloví, lexikon, slovník, termín, odborný výraz, co to je, význam


Pojem Aréna je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Aréna

Zkusit najít heslo Aréna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aréna ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Aréna na Youtube

Zkusit najít výraz Aréna ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aréna ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Aréna ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Aréna například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená slovo Aréna? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Aréna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aréna, odpověď na dotaz co je to Aréna?. Víte např. kdo to je Jurij Gagarin? Znáte a víte kdo je Bohuslav Martinů? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než sport). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.