Co je to?
Výraz, termín, definice slova Eroze. Co znamená odborný pojem Eroze z kategorie Příroda?

Co je to Eroze? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Eroze

Eroze je přírodní proces, při němž dochází k narušení povrchu půdy, skal nebo jiných povrchů a k přenosu jeho částic jinam. Erozi půdy tak způsobuje déšť, vítr a další povětrnostní vlivy. Na příkladu půdy je eroze nejviditelnější, protože probíhá nejrychleji. Půdní eroze může být problém, protože dochází ke splavování úrodné ornice. U jiných povrchů ji nemusíme ani zaznamenat.


Co je to Eroze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Eroze. Co znamená odborný pojem Eroze z kategorie Příroda?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Eroze sdílejte s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Eroze je v kategorii příroda

Klíčová slova: co znamená, formulace, přesný výraz, co to je, přesný význam, pojem, lexikon, wiki, význam slova, názvosloví, příroda, co je to Eroze?, odborný výraz, význam pojmu, odborné názvosloví, popis, příroda, vysvětlení


Pojem Eroze je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Eroze? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Eroze je přirozený proces rozrušování a transportu objektů na zemském povrchu (půda, horniny, skály, apod.). Příčinou eroze je mechanické působení pohybujících se okolních látek - především větru, proudící nebo vlnící se vody, ledu, sněhu, pohyblivých zvětralin a nezpevněných usazenin. Erozí však není chemické rozpouštění hornin (koroze). Eroze byla vždy existujícím přírodním procesem. Určitý stupeň eroze jako přírodního jevu může být prospěšná ekosystémům, v poslední době je však eroze stále více zesilována činností člověka, což se projevuje rostoucím odnosem půdy.

Více informací o slovu Eroze doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eroze ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eroze ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Eroze ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Eroze na Youtube

Zkusit najít výraz Eroze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Eroze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Eroze například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Eroze? resp. co se přesně ukrývá za slovem Eroze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eroze, odpověď na dotaz co je to Eroze?. Víte např. kdo to je Chalupník? Znáte a víte kdo je Hynek Čermák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je příroda. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.