Co je to?
Odborný výraz, definice slova Eroze. Co znamená slovo Eroze z kategorie Příroda?

Co je Eroze?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Eroze

Eroze je přírodní proces, při němž dochází k narušení povrchu půdy, skal nebo jiných povrchů a k přenosu jeho částic jinam. Erozi půdy tak způsobuje déšť, vítr a další povětrnostní vlivy. Na příkladu půdy je eroze nejviditelnější, protože probíhá nejrychleji. Půdní eroze může být problém, protože dochází ke splavování úrodné ornice. U jiných povrchů ji nemusíme ani zaznamenat.


Co je to Eroze? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Eroze. Co znamená slovo Eroze z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Eroze s jinými lidmi na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Eroze patří do kategorie příroda

Klíčová slova: terminologie, termín, formulace, co to je, význam slova, definice, slovník, synonymum, co je to Eroze?, terminus technicus, definice pojmu, popis, přesný význam, slovo, Eroze, názvosloví, příroda, přesný výraz


Pojem Eroze je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Eroze? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eroze je přirozený proces rozrušování a transportu objektů na zemském povrchu (půda, horniny, skály, apod.). Příčinou eroze je mechanické působení pohybujících se okolních látek - především větru, proudící nebo vlnící se vody, ledu, sněhu, pohyblivých zvětralin a nezpevněných usazenin. Erozí však není chemické rozpouštění hornin (koroze). Eroze byla vždy existujícím přírodním procesem. Určitý stupeň eroze jako přírodního jevu může být prospěšná ekosystémům, v poslední době je však eroze stále více zesilována činností člověka, což se projevuje rostoucím odnosem půdy.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Eroze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Eroze ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Eroze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Eroze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Eroze ve Wikislovníku

Hledat slovo Eroze ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Eroze například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Eroze? resp. co znamená slovo Eroze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eroze, odpověď na dotaz co je to Eroze?. Víte např. kdo to je Eva Green? Znáte a víte kdo je Dwayne Johnson? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz Eroze i v jiné sekci než je kategorie příroda. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Loučka a les, eroze, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.