Co je to?
Výraz, termín, definice slova Eroze. Co znamená odborný pojem Eroze z kategorie Příroda?

Co je to Eroze? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Eroze?

Eroze je přírodní proces, při němž dochází k narušení povrchu půdy, skal nebo jiných povrchů a k přenosu jeho částic jinam. Erozi půdy tak způsobuje déšť, vítr a další povětrnostní vlivy. Na příkladu půdy je eroze nejviditelnější, protože probíhá nejrychleji. Půdní eroze může být problém, protože dochází ke splavování úrodné ornice. U jiných povrchů ji nemusíme ani zaznamenat.


Co je to Eroze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Eroze. Co znamená odborný pojem Eroze z kategorie Příroda?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Eroze s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Eroze se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, terminus technicus, termín, definice, definice pojmu, vysvětlení, formulace, synonymum, slovo, význam pojmu, odborné názvosloví, lexikon, co je to Eroze?, pojem, Eroze, Příroda, co znamená


Pojem Eroze je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Eroze?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eroze je přirozený proces rozrušování a transportu objektů na zemském povrchu (půda, horniny, skály, apod.). Příčinou eroze je mechanické působení pohybujících se okolních látek - především větru, proudící nebo vlnící se vody, ledu, sněhu, pohyblivých zvětralin a nezpevněných usazenin. Erozí však není chemické rozpouštění hornin (koroze). Eroze byla vždy existujícím přírodním procesem. Určitý stupeň eroze jako přírodního jevu může být prospěšná ekosystémům, v poslední době je však eroze stále více zesilována činností člověka, což se projevuje rostoucím odnosem půdy.

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Eroze ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eroze ve Wikimedia Commons

Najít výraz Eroze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Eroze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eroze ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Eroze ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Eroze například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Eroze? resp. jaký je přesný význam slova Eroze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eroze, odpověď na dotaz co je to Eroze?. Víte např. kdo to je Stanislav Zindulka? Znáte a víte kdo je Kateřina Kristelová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Příroda. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.