Co je to?
Výraz, termín, definice slova Eroze. Co znamená odborný pojem Eroze z kategorie Příroda?

Co je Eroze? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Eroze?

Eroze je přírodní proces, při němž dochází k narušení povrchu půdy, skal nebo jiných povrchů a k přenosu jeho částic jinam. Erozi půdy tak způsobuje déšť, vítr a další povětrnostní vlivy. Na příkladu půdy je eroze nejviditelnější, protože probíhá nejrychleji. Půdní eroze může být problém, protože dochází ke splavování úrodné ornice. U jiných povrchů ji nemusíme ani zaznamenat.


Co je to Eroze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Eroze. Co znamená odborný pojem Eroze z kategorie Příroda?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici pojmu Eroze sdílejte s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Eroze je v kategorii příroda

Klíčová slova: vysvětlení, definice, názvosloví, odborné názvosloví, slovník, přesný výraz, pojem, synonymum, Eroze, přesný význam, význam pojmu, význam slova, příroda, slovo, popis, terminologie, význam, co znamená


Pojem Eroze je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Eroze?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Eroze je přirozený proces rozrušování a transportu objektů na zemském povrchu (půda, horniny, skály, apod.). Příčinou eroze je mechanické působení pohybujících se okolních látek - především větru, proudící nebo vlnící se vody, ledu, sněhu, pohyblivých zvětralin a nezpevněných usazenin. Erozí však není chemické rozpouštění hornin (koroze). Eroze byla vždy existujícím přírodním procesem. Určitý stupeň eroze jako přírodního jevu může být prospěšná ekosystémům, v poslední době je však eroze stále více zesilována činností člověka, což se projevuje rostoucím odnosem půdy.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Eroze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eroze ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Eroze ve vyhledávači Yandex

Najít termín Eroze ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Eroze ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Eroze ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Eroze například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Eroze? resp. co označuje slovo Eroze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eroze, odpověď na dotaz co je to Eroze?. Víte např. kdo to je Jiřina Štěpničková? Znáte a víte kdo je Johnny Cash? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Eroze hledat i v jiných kategoriích (než příroda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.