Co je to?
Výraz, termín, definice slova Eroze. Co znamená odborný pojem Eroze z kategorie Příroda?

Co je to Eroze? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Eroze?

Eroze je přírodní proces, při němž dochází k narušení povrchu půdy, skal nebo jiných povrchů a k přenosu jeho částic jinam. Erozi půdy tak způsobuje déšť, vítr a další povětrnostní vlivy. Na příkladu půdy je eroze nejviditelnější, protože probíhá nejrychleji. Půdní eroze může být problém, protože dochází ke splavování úrodné ornice. U jiných povrchů ji nemusíme ani zaznamenat.


Co je to Eroze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Eroze. Co znamená odborný pojem Eroze z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Eroze je v kategorii příroda

Klíčová slova: wiki, lexikon, význam pojmu, odborný výraz, formulace, informace, slovo, příroda, terminus technicus, příroda, popis, odborné názvosloví, co znamená, slovník, přesný výraz, Eroze, co to je, definice


Pojem Eroze je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Eroze píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eroze je přirozený proces rozrušování a transportu objektů na zemském povrchu (půda, horniny, skály, apod.). Příčinou eroze je mechanické působení pohybujících se okolních látek - především větru, proudící nebo vlnící se vody, ledu, sněhu, pohyblivých zvětralin a nezpevněných usazenin. Erozí však není chemické rozpouštění hornin (koroze). Eroze byla vždy existujícím přírodním procesem. Určitý stupeň eroze jako přírodního jevu může být prospěšná ekosystémům, v poslední době je však eroze stále více zesilována činností člověka, což se projevuje rostoucím odnosem půdy.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eroze ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Eroze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Eroze ve Wikislovníku

Hledat heslo Eroze ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Eroze ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Eroze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Eroze například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Eroze? resp. jaká je definice termínu Eroze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eroze, odpověď na dotaz co je to Eroze?. Víte např. kdo to je Advokát? Znáte a víte kdo je Christoph Waltz? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Eroze v jiné sekci než příroda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.