Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sloučenina. Co znamená pojem Sloučenina z kategorie Chemie?

Co je Sloučenina?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Sloučenina

Sloučenina je zkrácený název pro chemickou sloučeninu. Z hlediska chemie se jedná o látku, která se skládá z molekul obsahujících více druhů atomů. Jako sloučeniny bývají označovány i polymery.
Základními druhy sloučenin jsou sloučeniny organické a anorganické. Organická sloučenina bývá chemicky čistá a její molekuly obsahují minimálně jeden atom uhlíku. Jako typický příklad sloučeniny bývá označena voda, metan nebo modrá skalice, na nichž se často demonstrují vlastnosti sloučenin.


Co je to Sloučenina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sloučenina. Co znamená pojem Sloučenina z kategorie Chemie?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Sloučenina? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Sloučenina se nachází v kategorii chemie

Klíčová slova: wiki, popis, slovo, lexikon, co je to Sloučenina?, heslo, přesný význam, názvosloví, informace, synonymum, význam, co to je, formulace, termín, chemie, odborný výraz, význam pojmu, definice


Pojem Sloučenina je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sloučenina? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chemická sloučenina, nebo zkráceně sloučenina, je taková chemicky čistá látka, která je tvořena jedním druhem molekul, nebo molekulárních komplexů, které obsahují více než jeden druh atomů. Přitom se za různé druhy atomů zpravidla nepovažují různé izotopy téhož prvku.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Sloučenina ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Sloučenina na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sloučenina ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Sloučenina na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sloučenina ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Sloučenina ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sloučenina například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená slovo Sloučenina? resp. co se skrývá pod slovem Sloučenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sloučenina, odpověď na dotaz co je to Sloučenina?. Víte např. kdo to je Marie Retková? Znáte a víte kdo je Vtipálek? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz Sloučenina i v jiné sekci než je kategorie chemie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, laborant, sloučenina, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!