Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sloučenina. Co znamená odborný pojem Sloučenina z kategorie Chemie?

Co je to Sloučenina? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sloučenina?

Sloučenina je zkrácený název pro chemickou sloučeninu. Z hlediska chemie se jedná o látku, která se skládá z molekul obsahujících více druhů atomů. Jako sloučeniny bývají označovány i polymery.
Základními druhy sloučenin jsou sloučeniny organické a anorganické. Organická sloučenina bývá chemicky čistá a její molekuly obsahují minimálně jeden atom uhlíku. Jako typický příklad sloučeniny bývá označena voda, metan nebo modrá skalice, na nichž se často demonstrují vlastnosti sloučenin.


Co je to Sloučenina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sloučenina. Co znamená odborný pojem Sloučenina z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Sloučenina s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sloučenina je v kategorii Chemie

Klíčová slova: informace, formulace, lexikon, význam, heslo, význam slova, wiki, co znamená, pojem, definice pojmu, co to je, co je to Sloučenina?, popis, Sloučenina, Chemie, slovo, odborný výraz, definice


Pojem Sloučenina je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Sloučenina dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Chemická sloučenina, nebo zkráceně sloučenina, je taková chemicky čistá látka, která je tvořena jedním druhem molekul, nebo molekulárních komplexů, které obsahují více než jeden druh atomů. Přitom se za různé druhy atomů zpravidla nepovažují různé izotopy téhož prvku.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat heslo Sloučenina ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Sloučenina na Google.cz

Zkusit najít heslo Sloučenina ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Sloučenina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Sloučenina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Sloučenina ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sloučenina například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Sloučenina? resp. co to je Sloučenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sloučenina, odpověď na dotaz co je to Sloučenina?. Víte např. kdo to je Adele? Znáte a víte kdo je Kouč? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Chemie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!