Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sloučenina. Co znamená odborný pojem Sloučenina z kategorie Chemie?

Co je to Sloučenina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Sloučenina?

Sloučenina je zkrácený název pro chemickou sloučeninu. Z hlediska chemie se jedná o látku, která se skládá z molekul obsahujících více druhů atomů. Jako sloučeniny bývají označovány i polymery.
Základními druhy sloučenin jsou sloučeniny organické a anorganické. Organická sloučenina bývá chemicky čistá a její molekuly obsahují minimálně jeden atom uhlíku. Jako typický příklad sloučeniny bývá označena voda, metan nebo modrá skalice, na nichž se často demonstrují vlastnosti sloučenin.


Co je to Sloučenina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sloučenina. Co znamená odborný pojem Sloučenina z kategorie Chemie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Sloučenina můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sloučenina je v kategorii Chemie

Klíčová slova: terminus technicus, termín, slovo, přesný výraz, odborný výraz, wiki, definice, pojem, slovník, Chemie, co to je, definice pojmu, odborné názvosloví, Chemie, co znamená, Sloučenina, vysvětlení, heslo


Pojem Sloučenina je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Sloučenina dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chemická sloučenina, nebo zkráceně sloučenina, je taková chemicky čistá látka, která je tvořena jedním druhem molekul, nebo molekulárních komplexů, které obsahují více než jeden druh atomů. Přitom se za různé druhy atomů zpravidla nepovažují různé izotopy téhož prvku.

Více informací o slovu Sloučenina doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat pojem Sloučenina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Sloučenina na Youtube

Zkusit najít slovo Sloučenina ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Sloučenina ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Sloučenina na Google.cz

Zkusit najít pojem Sloučenina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sloučenina například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Sloučenina? resp. jaký je význam pojmu Sloučenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sloučenina, odpověď na dotaz co je to Sloučenina?. Víte např. kdo to je Animátor? Znáte a víte kdo je Kouč? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Chemie Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!