Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sloučenina. Co znamená odborný pojem Sloučenina z kategorie Chemie?

Co je to Sloučenina? Význam slova

Co znamená termín Sloučenina? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Sloučenina je zkrácený název pro chemickou sloučeninu. Z hlediska chemie se jedná o látku, která se skládá z molekul obsahujících více druhů atomů. Jako sloučeniny bývají označovány i polymery.
Základními druhy sloučenin jsou sloučeniny organické a anorganické. Organická sloučenina bývá chemicky čistá a její molekuly obsahují minimálně jeden atom uhlíku. Jako typický příklad sloučeniny bývá označena voda, metan nebo modrá skalice, na nichž se často demonstrují vlastnosti sloučenin.


Co je to Sloučenina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sloučenina. Co znamená odborný pojem Sloučenina z kategorie Chemie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sloučenina sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sloučenina patří do sekce Chemie

Klíčová slova: co znamená, synonymum, wiki, Sloučenina, význam, definice, Chemie, co to je, význam pojmu, formulace, slovo, názvosloví, informace, pojem, vysvětlení, význam slova, termín, přesný význam


Pojem Sloučenina je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sloučenina? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chemická sloučenina, nebo zkráceně sloučenina, je taková chemicky čistá látka, která je tvořena jedním druhem molekul, nebo molekulárních komplexů, které obsahují více než jeden druh atomů. Přitom se za různé druhy atomů zpravidla nepovažují různé izotopy téhož prvku.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Sloučenina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Sloučenina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sloučenina ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Sloučenina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Sloučenina ve Wikislovníku

Hledat termín Sloučenina ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sloučenina například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Sloučenina? resp. co vlastně znamená slovo Sloučenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sloučenina, odpověď na dotaz co je to Sloučenina?. Víte např. kdo to je Systémový inženýr? Znáte a víte kdo je Lajdák? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Chemie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!