Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sloučenina. Co znamená slovo Sloučenina z kategorie Chemie?

Co je Sloučenina? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Sloučenina?

Sloučenina je zkrácený název pro chemickou sloučeninu. Z hlediska chemie se jedná o látku, která se skládá z molekul obsahujících více druhů atomů. Jako sloučeniny bývají označovány i polymery.
Základními druhy sloučenin jsou sloučeniny organické a anorganické. Organická sloučenina bývá chemicky čistá a její molekuly obsahují minimálně jeden atom uhlíku. Jako typický příklad sloučeniny bývá označena voda, metan nebo modrá skalice, na nichž se často demonstrují vlastnosti sloučenin.


Co je to Sloučenina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sloučenina. Co znamená slovo Sloučenina z kategorie Chemie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Sloučenina s vašimi přáteli na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Sloučenina patří do kategorie chemie

Klíčová slova: názvosloví, definice pojmu, co je to Sloučenina?, přesný výraz, Sloučenina, význam pojmu, chemie, popis, odborné názvosloví, chemie, definice, význam slova, co to je, terminus technicus, formulace, informace, slovo, odborný výraz


Pojem Sloučenina je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Sloučenina píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chemická sloučenina, nebo zkráceně sloučenina, je taková chemicky čistá látka, která je tvořena jedním druhem molekul, nebo molekulárních komplexů, které obsahují více než jeden druh atomů. Přitom se za různé druhy atomů zpravidla nepovažují různé izotopy téhož prvku.

Další informace o pojmu Sloučenina hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít heslo Sloučenina ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sloučenina ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Sloučenina ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Sloučenina ve Wikislovníku

Najít termín Sloučenina ve Wikizdrojích

Najít výraz Sloučenina na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sloučenina například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Sloučenina? resp. jaký je význam pojmu Sloučenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sloučenina, odpověď na dotaz co je to Sloučenina?. Víte např. kdo to je Vlasta Fialová? Znáte a víte kdo je Šarlatán? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v chemie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!